ᐈ 10 найбільших комах у світі – великі комахи – самі великі 2024

Багато людей здригаються від однієї лише згадки про тарганів. Уявіть, як би вони злякалися, якби побачили цих 10 найбільших комах у світі! Хоча існує кілька способів виміряти розмір істоти (маса, довжина, розмах крил тощо), цей список базується на візуальному сприйнятті і впорядковує комах відповідно до довжини. До того часу, як ви закінчите читати, ви будете на шляху до того, щоб стати ентомологом-аматором!

Вимірювання близькі між кількома представниками родини жуків, тому на нас чекає жорстка конкуренція. Довжина, до якої можуть виростати інші види комах, також може вас здивувати. Давайте дізнаємось про десять найбільших комах світу і подивимось, як вони порівнюються між собою.

10. Комаха Атласний метелик

Довжина: 11.5 сантиметів


Вага: 28 грамів


Місцезнаходження: Південно-Східна Азія


Середовище проживання: Тропічні та субтропічні високогірні ліси


Ряд: Лускокрилі

ᐈ 10 найбільших комах у світі - великі комахи - самі великі 2024

Цей ніжний, красивий велетень може похвалитися розмахом крил близько 30 сантиметрів і зазвичай дрейфує над Малайським архіпелагом. Яскраве забарвлення робить його дивовижним, а кінчики крил імітують вигляд зміїних голів, щоб відлякувати хижаків.

Навіть якщо вражаючий атласний метелик уникає поїдання, тривалість його життя залишається короткою через відсутність рота. Він не має функціонуючого хоботка, а це означає, що він втрачає життєздатність і вмирає після одного-двох тижнів життя. Більшу частину свого короткого життя він проводить в очікуванні та пошуку відповідного партнера.

Чи знаєте ви?

Кокони атласних метеликів прядуть з міцних шовкових волокон, що спонукає людей розводити цих прекрасних метеликів заради шовку. Шовкові волокна потім використовуються для виготовлення таких виробів, як тканини та гаманці. Кокони атласного шовкопряда навіть використовуються в Китаї як засіб для догляду за шкірою.

9. Комаха Гігантський водяний клоп

Довжина: 12 сантиметрів


Вага: 71 грам


Місцезнаходження: Північна і Південна Америка, Північна Австралія, Східна Азія


Середовище існування: Прісноводні ставки, болота та струмки


Ряд: Перетинчастокрилі

ᐈ 10 найбільших комах у світі - великі комахи - самі великі 2024

Ці дивні комахи мешкають у водоймах по всьому світу і виживають без використання легенів або зябер. Замість цього вони використовують дихальний сифон, схожий на трубку, і тримають запасні кишені з повітрям під крилами. Страхітливі клішні гігантського водяного клопа дозволяють йому ласувати маленькими жабами, рибами, зміями, а іноді навіть маленькими черепашками.

Чи знаєте ви?

Ця загроза світу комах, що мешкає у воді, може завдавати болючих укусів, за що отримала прізвиська “кусака пальців ніг” і “алігаторний кліщ”. Ці таблиці часто перевертаються, коли жителі Таїланду привертають місцеві різновиди цих здоровенних комах за допомогою ліхтарів і ловлять їх для вживання в їжу.

8. Комаха Жук-слоник

Довжина: 13 сантиметрів


Вага: 86 грамів


Місцезнаходження: Південна Мексика, Центральна та Південна Америка


Середовище проживання: Тропічні ліси та інші теплі місця


Ряд: Твердокрилі

ᐈ 10 найбільших комах у світі - великі комахи - самі великі 2024

Важко визначити, чи отримав цей вражаючий жук свою назву через розмір, чи через великий вилоподібний ріг на голові, що нагадує ікла. У будь-якому випадку, і розмір, і роги стають в нагоді під час шлюбного періоду, коли самці жука-слона змагаються за увагу самки. Окрім бою, роги також слугують для риття безпечних місць у піску та відколупування кори, щоб жуки могли харчуватися соком.

Чи знаєте ви?

Личинки жука-слона дозрівають приблизно за два-три роки. Личинки живляться органічними речовинами і можуть важити до 86 грамів.

7. Комаха Жук-атлант

Довжина: 13 сантиметрів


Вага: 100 грамів


Місцезнаходження: Ліси


Ареал проживання: Малайзія


Ряд: Твердокрилі

ᐈ 10 найбільших комах у світі - великі комахи - самі великі 2024

Жук-атлант виводить залякування на абсолютно новий рівень завдяки трьом помітним рогам, які виходять з його голови. Його амбіції починаються ще в юності, коли личинки жука-атланта, як повідомляється, б’ються одна з одною за їжу. Також повідомляється, що ці величезні жуки здатні піднімати вагу, що у 850 разів перевищує їхню власну. Це робить їх одними з найсильніших тварин у світі за своїми розмірами.

Чи знаєте ви?

Хоча жук-атлант може піднімати вражаючу вагу за допомогою своїх рогів, його крила не такі сильні. Вони не можуть підтримувати власну вагу в повітрі, а це означає, що вони не можуть літати дуже далеко. З цієї причини їхня популяція в основному обмежується Малайзією.

6. Комаха Жук актеон

Довжина: 13.7 сантиметрів


Вага: 220 грамів


Місцезнаходження: Південна Америка


Середовище проживання: Тропічні ліси


Ряд: Твердокрилі

Наче він недостатньо великий у дорослому віці, жук актеон може похвалитися ще й однією з найбільших личинкових стадій. Масивні личинки можуть важити до 200 грамів, хоча зазвичай вони ховаються під ґрунтом, де вилуплюються з яєць і дозрівають непомітно. Личинкова стадія жука актеона разом зі стадією заляльковування триває майже три роки.

Чи знаєте ви?

Як і більшість рогатих жуків, жуки актеони використовують свої грізні роги під час битв один з одним. Повідомляється, що їхній стиль ведення бою дуже нагадує стиль оленів, коли вони зіштовхуються, намагаючись за допомогою рогів вивести з рівноваги свого супротивника.

5. Комаха Титановий жук

Довжина: 16.7 сантиметрів


Вага: Понад 50 грамів


Місцезнаходження: Південна Америка


Середовище існування: Тропічні дощові ліси


Ряд: Твердокрилі

ᐈ 10 найбільших комах у світі - великі комахи - самі великі 2024

Цьому вражаючому важковаговику часто присвоюють звання найбільшої комахи у світі, якщо брати до уваги масу. Незважаючи на те, що його загальна довжина менша, ніж у жука-геркулеса, жук-титан має одну з найбільших довжин лише за розмірами тіла. Значну частину його довжини складає вражаючий ріг, що тягнеться від грудної клітки.

Самки жуків-титанів часто тримаються поодинці на деревах, а самців можна побачити частіше, коли вони шукають собі пару. Самець жука-титана попереджає своїх ворогів гучним шиплячим звуком, перш ніж стиснути їх сильними клішнями в цілях самозахисту або агресії.

Чи знаєте ви?

Личинки жуків-титанів помітно більші за дорослих особин. Коли ці масивні личинки досягають зрілості і вилітають у дорослому стані, щоб знайти своїх партнерів, вони більше не їдять.

4. Комаха Жук-геркулес

Довжина: 17 сантиметрів


Вага: Понад 85 грамів


Місцезнаходження: Центральна та Південна Америка


Середовище існування: Тропічні ліси


Ряд: Твердокрилі

ᐈ 10 найбільших комах у світі - великі комахи - самі великі 2024
Dynastes hercules ecuatorianus MHNT

Якщо взяти до уваги довжину його вражаючих рогів, то самець жука-геркулеса трохи перевершує жука-титана за довжиною – хоча це дуже близька конкуренція. Блискучий чорний ріг становить близько половини довжини жука-геркулеса і надає йому грізного вигляду.

Цей вражаючий жук змагається з атлантовим жуком за звання найсильнішої комахи у світі, а також здатен піднімати вагу, що у 850 разів перевищує його власну. Можливо, саме завдяки цій надзвичайній силі жук-геркулес і отримав свою назву.

Чи знаєте ви?

Як і багато інших жуків, жук-геркулес веде нічний спосіб життя, виходячи зі схованок вночі, щоб харчуватися різноманітною їжею – фруктами, гниючою деревиною та дрібними комахами.

3. Комаха Шаблезубий довгоносик

Довжина: 17.2 сантиметра


Вага: Понад 50 грамів


Ареал: Басейн Амазонки


Середовище існування: Тропічні ліси


Ряд: Твердокрилі (Coleoptera)

ᐈ 10 найбільших комах у світі - великі комахи - самі великі 2024

Macrodontia означає “довгий зуб”, а cervicornis – “оленячий ріг”, і легко зрозуміти, чому шаблезубий довгоносик отримав свою назву. Вигнуті, зазубрені мандибули, що відходять від голови жука, безумовно, нагадують оленячі роги і чудово справляються зі своїми функціями як зброя та інструменти. Красивий візерунок на спині жука, схожий на деревину, допомагає йому маскуватися на підстилці тропічного лісу та серед гнилої деревини, яку він поглинає для харчування.

Чи знаєте ви?

На відміну від інших масивних жуків, шаблезубий довгоносик не є нелітаючим через свою значну вагу. Хитромудрі візерунчасті чохли крил цього потужного жука згинаються вперед, щоб забезпечити достатній рух крил для ефективного польоту.

2. Комаха Богомол молитовний

Довжина: 17.7 сантиметрів


Вага: 6 грамів


Місцезнаходження: Південна і Північна Америка, Європа, Азія, Африка


Ареал проживання: Тропіки та субтропіки


Ряд: Богомоли

ᐈ 10 найбільших комах у світі - великі комахи - самі великі 2024

Не дозволяйте делікатній вазі цієї граціозної комахи обдурити вас – великі екземпляри богомолів полюють на птахів і поїдають їх. Богомоли полюють, терпляче чекаючи, поки здобич опиниться в межах досяжності, а потім наносять удар своїми складеними потужними передніми ногами. Великі кігтисті ноги роблять цих комах схожими на богомолів, що моляться, і саме вони дали богомолам їхню назву.

Чи знаєте ви?

Ці мисливці, що причаїлися, мають п’ять очей, які допомагають їм ефективно полювати. Два великих складних ока по боках голови є найпомітнішими, але вони також мають три менших простих ока посередині голови.

1. Комаха Фріганістрія китайська Жао

Довжина: 62 сантиметра


Вага: 65 грамів і більше


Місцезнаходження: Китай


Ареал проживання: Тропіки та субтропіки


Ряд: Phasmatodea

ᐈ 10 найбільших комах у світі - великі комахи - самі великі 2024

Phryganistria chinensis Zhao – найбільша комаха у світі. Ця гігантська паличкоподібна комаха була офіційно визнана найдовшою комахою у світі в 2016 році. Виявлена в лісах провінції Гуансі ентомологом Чжао Лі і названа на його честь, ця комаха, від якої відвисає щелепа, завдовжки з руку середньостатистичної людини. З тих пір Чжао Лі розводить цей чудовий екземпляр у Музеї комах Західного Китаю.

Чи знаєте ви?

Вражаюча Phryganistria chinensis Zhao має апетит до солодощів. Хоча кількість і частота їх споживання суворо обмежені через невизначеність щодо впливу на здоров’я комахи, полуничне варення є улюбленими ласощами цього гігантського жука. Ласуни настільки сильні, що відмовляються від іншої їжі на користь джему.