ᐈ 10 найбільших піц у світі – великі піци – самі великі піци 2024

Люди в усьому світі люблять піцу, не тільки в Америці та Італії. Ви можете знайти піцерію скрізь, куди б ви не пішли. Лише в США у 2017 році було понад 75 000 піцерій. У всьому світі дохід від продажу піци перевищив 134 мільярди доларів США у 2017 році. В умовах жорсткої конкуренції ресторани шукають будь-які способи привернути нашу увагу. Одним із способів є виготовлення величезних піц, які привертають увагу засобів масової інформації.

Гігантські заходи з приготування піци приносять користь не лише окремим ресторанам. Міська влада та компанії-виробники продуктів харчування беруть участь у приготуванні великих піц. Залучені компанії та організації часто жертвують виручку або піцу благодійним організаціям. Від цього виграють усі, але найбільше – любителі піци.

10. Машина для приготування піци ”Pizza ”

Розмір: 1,600


Шеф-кухар: власний


Де: Теннессі, США


Коли: 2016 рік

ᐈ 10 найбільших піц у світі - великі піци - самі великі піци 2024

З такою назвою, як The Pizza Machine, ви можете очікувати, що якийсь робот доставить піцу або, принаймні, дістане її з торгового автомата. У цьому випадку Pizza Machine насправді виявився гігантським краном, який доставляє метрову піцу до вашого столу. Ресторан може бути цікавішою історією, ніж власне піца, яка порівняно з деякими пирогами з цього списку є крихітною. Ресторан закрився кілька років тому. Тепер власники розвозять піцу в стилі “фуд-трак” зі старого шкільного автобуса. Так, фірмова метрова піца все ще доступна, як і підйомний кран.

Чи знаєте ви?

Власники не встановлюють ціни на свою піцу. Вони просять клієнтів платити стільки, скільки, на їхню думку, коштує піца.

9. Big Lou’s Super 42 одна з найбільших піц в світі

Розмір: 106 сантиметрів


Шеф-кухар: Великий Лу


Де: Техас, США


Коли: 2009 рік

ᐈ 10 найбільших піц у світі - великі піци - самі великі піци 2024

Один з найпопулярніших ресторанів у Сан-Антоніо, штат Техас, Big Lou’s Super 42 фокусується на вазі, а не на квадратних метрах. Ресторан робить акцент на начинці у своїх розрахунках розміру, дозволяючи клієнтам накладати кілограми всього, що їм подобається. Піца може важити до 13 кілограмів, що більше, ніж пара піц більшого розміру в цьому списку. Якщо метрова піца для вас завелика, ви можете замовити 93 сантиметрову версію Лу.

Чи знаєте ви?

Big Lou’s Super 42 популярна навіть на телебаченні, її двічі показували на Travel Channel та один раз на Food Network.

8. Гігантський сицилієць це велика піца

Розмір: 130 сантиметрів


Шеф-кухар: команда ресторану


Де: Каліфорнія, США


Коли: 2010 рік

ᐈ 10 найбільших піц у світі - великі піци - самі великі піци 2024

Протягом восьми років піцерія Big Mama’s and Papa’s Pizzeria в Лос-Анджелесі утримувала рекорд на найбільшу піцу в світі, яку можна купити і доставити. Гігантська сицилійська піца – це 1.3 метра квадратної піци з товстим коржем, якою можна нагодувати до 70 осіб. Ресторан спонсорує змагання з поїдання піци, в якому бере участь їхня флагманська піца. Якщо вісім осіб можуть з’їсти піцу протягом двох годин, піца стає безкоштовною, а група виграє грошовий приз. Станом на 2018 рік ніхто не зміг виграти приз.

Чи знаєте ви?

Піца настільки велика, що ресторану довелося побудувати спеціальний контейнер для автомобіля доставки. Контейнер кріпиться на даху автомобіля.

7. Велика піца Автобус

Розмір: 307 см²


Шеф-кухар: Амбер і Пол Раус


Де: Техас, США


Коли: 2018 рік

ᐈ 10 найбільших піц у світі - великі піци - самі великі піци 2024

Кажуть, що жителі Техасу люблять все велике. Схоже, це стосується і піци, адже найбільша піца, яку можна придбати у продажу, продається в Берлсоні, місті за межами Далласа/Форт-Ворта, в піцерії Moontower Pizza Bar. Для приготування однієї такої піци потрібно близько 4 кілограмів сиру і 4 кілограмів тіста, а також власний домашній соус ресторану. Щоб замовити одну з цих гігантських квадратних піц, потрібно заздалегідь повідомити про це за два дні.

Чи знаєте ви?

Заклад Moontower спеціалізується на гігантських піцах. Вони також доставляють 76 сантиметрову піцу, яка вдвічі більша за найбільшу піцу, яку можна замовити в більшості ресторанів.

6. Дуже велика піца Колос

Розмір: 490 см²


Шеф-кухар: власний


Де знаходиться Сідней, Австралія


Коли: 2012 рік

ᐈ 10 найбільших піц у світі - великі піци - самі великі піци 2024

Вболівальники можуть нагуляти апетит. У ресторані Il Colosseo на Allphones Arena було дещо, що задовольнило б найголодніших клієнтів. Колос – це 58-кілограмова піца, яка у 2012 році була найбільшою піцою у світі, що продавалася на комерційній основі. Для піци вартістю 600 австралійських доларів у ресторані була виготовлена на замовлення піч, а в якості основних інгредієнтів було використано 12 кілограмів борошна і 4 кілограми сиру. У ресторані також було організовано змагання з поїдання піци, де група, яка з’їсть піцу, виграє чотири безкоштовні квитки на всі заходи на арені протягом одного року.

Чи знаєте ви?

Гігантської піци було недостатньо для залучення клієнтів, і ресторан закрився.

5. Одна з найдовших піц Неаполітанська піца

Розмір: 1.85 кілометрів в довжину


Шеф-кухар: 250 місцевих кухарів


Де: Неаполь


Коли: 2016 рік

ᐈ 10 найбільших піц у світі - великі піци - самі великі піци 2024

Неаполітанська піца – улюблений стиль піци в усьому світі. Асоціація неаполітанської піци не випустила цей факт з уваги, працюючи над тим, щоб піца Napoletani залишалася в полі зору громадськості. Однією з їхніх великих подій є Фестиваль піци в Неаполі. Саме там у 2016 році місцеві організації об’єднали зусилля, щоб створити на той час найдовшу піцу у світі.

Деякі з використаних інгредієнтів:

  • 2 000 кг борошна
  • 2 000 кг сиру фьорділатте
  • 1 600 кг помідорів

Залучені організації передали піцу різним благодійним організаціям в Італії, хоча кожен, хто відвідав фестиваль, міг взяти шматочок піци додому.

Чи знаєте ви?

Для приготування піци довжиною в 1.6 кілометрів кухарі використовували кілька мобільних дров’яних печей.

4. Дуже довга піца Фонтана Піца

Розмір: 1.93 кілометри в довжину


Шеф-кухар: десятки


Де: Каліфорнія, США


Коли: 2018 рік

ᐈ 10 найбільших піц у світі - великі піци - самі великі піци 2024

Коли власник PizzaOvens.com Фаш Асваді побачив, що команда з Неаполя створила найдовшу піцу у світі, він захотів зібрати команду з найкращих піцерій Каліфорнії, щоб побити цей рекорд. Асваді залучив спонсорів для постачання інгредієнтів, а потім обрав місцевий автодром як місце для початку випікання, яке розпочалося о 7 годині ранку для підготовки і закінчилося о 16 годині дня. Під час випікання було застосовано кілька креативних кулінарних прийомів, як-от використання мобільної печі та десятки волонтерів, які подавали тісто через неї, коли воно огинало поворот на гоночній трасі.

Чи знаєте ви?

Після того, як піца була готова, глядачі, які спостерігали за подією, отримували безкоштовний шматок. Однак більша частина піци була доставлена до притулків для бездомних у цьому районі.

3. Піцерія Lorenzo Ristorante Pizza зробила дуже велику піцу

Розмір: 3000 м²


Шеф-кухар: Лоренцо Амато


Де знаходиться Флорида, США


Коли: 1987 рік

ᐈ 10 найбільших піц у світі - великі піци - самі великі піци 2024

Лоренцо Амато, здавалося, твердо вирішив встановити світовий рекорд зі створення найбільшої піци в історії. Двічі йому це вдавалося, і двічі хтось інший перевершував його. Проте, його робота 1987 року визнана однією з найбільших піц, які коли-небудь були створені. У своєму ресторані в Таллахассі, штат Флорида, він побудував найбільшу на той час піч у світі, щоб випекти піцу-рекордсменку. Це була сковорідка діаметром 22 метри, яка нагрівалася сотнями балонів з пропаном. Амато продавав шматочки піци за 1 долар, який він пожертвував Американському Червоному Хресту.

Чи знаєте ви?

Виготовлення піци коштувало Амато 250 000 доларів, половина з яких пішла на піч, половина – на інгредієнти для піци. Компанія Roma Foods спонсорувала його спробу, надавши йому $500 000 на цю роботу.

2. Сама велика піца в світі Норвудський гіпермаркет піци

Розмір: 37 метрів в діаметрі


Шеф-кухар: команда кухарів Norwood


Де: Південна Африка


Коли: 1990 рік

ᐈ 10 найбільших піц у світі - великі піци - самі великі піци 2024

Як і інші піци з цього списку, піца, створена командою гіпермаркету Norwood Pick n’ Pay в Йоганнесбурзі, була маркетинговим ходом. Однак це був маркетинг на службі доброї справи, оскільки виручка від продажу тисяч шматків цієї піци пішла благодійним організаціям у Південній Африці. Більша частина виручених коштів пішла до коледжу Святого Марка, середньої школи в чорному містечку в Південній Африці. Муніципальна влада Йоганнесбурга не залишилася осторонь. Мер відрізав перший шматок. Невідомо, чи з’їв він його.

Кількість деяких інгредієнтів:

  • 4490 кілограмів квітів
  • 907 кілограмів нарізаних помідорів
  • 816 кілограмів грибів

Чи знаєте ви?

Незважаючи на те, що піца Норвуда посідає друге місце серед найбільших піц за всю історію, вона все ще залишається найважчою піцою в світі, вагою близько 12246 кілограмів.

1. Найбільша піца в світі Ottavia

Розмір: 4000 м²


Шеф-кухар: Довіліо Нарді


Де знаходиться Італія


Коли: 2012

ᐈ 10 найбільших піц у світі - великі піци - самі великі піци 2024

Ottavia – рекордсмен Книги рекордів Гіннеса як найбільша піца з коли-небудь створених. Це безглютенове чудовисько було створено Нарді в Римі разом з двома іншими провідними шеф-кухарями та командою з десятків помічників у стилі Маргарити. Піца має 40 метрів у діаметрі. Звісно, не існує достатньо великої печі, щоб випекти пиріг за один раз, тому тісто довелося випікати у понад 5 000 окремих партій.

Інгредієнти, що увійшли до складу:

  • 8981 кілограмів сиру моцарела
  • 680 кілограмів маргарину
  • 250 кілограмів кам’яної солі

Шеф-кухар сказав, що створив піцу, щоб продемонструвати економічне та культурне відродження Італії.

Чи знаєте ви?

Ідея створення піци такого розміру належить Ульріху Ладурнеру з групи Dr. Shar, щоб продемонструвати, що безглютенова їжа може бути веселою і смачною.