ᐈ 7 найбільших лобстерів, коли-небудь спійманих – великі лобстери – самі великі 2024

Лобстер – один з найпопулярніших продуктів харчування у світі, і щороку в Сполучених Штатах виловлюють омарів на суму майже 300 мільйонів доларів. На щастя, існують правила щодо того, яких лобстерів можна залишати в їжу, а яких потрібно випускати на волю. Всі омари з цього списку були набагато більшими за дозволений розмір і, на щастя, були випущені назад у дику природу.

7. Лобстер Ларрі

Вага: 6,8 кілограмів


Місцезнаходження: Південна Флорида


Рік вилову: 2016

ᐈ 7 найбільших лобстерів, коли-небудь спійманих - великі лобстери - самі великі 2024

Ларрі – ще один великий лобстер, якого врятували від з’їдання доброзичливі громадяни. Цей лобстер з Південної Флориди важив 6,8 кілограмів і потрапив до ресторану Tin Fish. Засновник і власник мережі Tin Fish Джо Меллузо оцінив вік Ларрі приблизно в 105 років, і ця історія потрапила в новини.

Амір Россі побачив цю історію і зібрав своїх друзів, щоб посприяти звільненню Ларрі. Вони заплатили Меллузо 300 доларів за Ларрі і оплатили доставку Ларрі назад до штату Мен, щоб його звільнили.

Чи знаєте ви?

Ларрі ледь уникнув смерті, оскільки його мала з’їсти група відвідувачів. Шеф-кухар Tin Fish Денніс Альварес запропонував відвідувачам рибу вагою 6,3 кілограмів.

6. Лобстер Велика Ведмедиця

Вага: 9 кілограмів


Місцезнаходження: Мен


Рік вилову: 2015

ᐈ 7 найбільших лобстерів, коли-небудь спійманих - великі лобстери - самі великі 2024

У 2015 році фотографія рибалки, який тримає в руках величезного лобстера, розміщена на Facebook, стала вірусною. Чоловік, Рікі Луїс Феліс-молодший, працював матросом на “Великій Ведмедиці”, лобстерному судні, що базується у Френдшип, штат Мен. Екіпаж “Великої Ведмедиці” заявив, що цей лобстер був найбільшим, якого вони коли-небудь бачили, і оцінив його вагу приблизно в 9 кілограмів.

Оскільки омар був набагато більшим, ніж дозволено законом штату Мен, екіпаж був змушений його відпустити. Феліс і команда сказали, що вони сподіваються коли-небудь знову зустріти лобстера.

Чи знаєте ви?

За словами капітана “Великої Ведмедиці” Айзека Леша, знахідки лобстерів, які перевищують встановлений законом розмір, насправді не така вже й рідкість. Лаш сказав: “Я бачив лобстерів розміром не менше, ніж цей”.

5. Лобстер Джордж

Вага: 9 кілограмів


Місцезнаходження: виловлений у Ньюфаундленді, Канада; опинився в нью-йоркському ресторані


Рік вилову: 2008

ᐈ 7 найбільших лобстерів, коли-небудь спійманих - великі лобстери - самі великі 2024

Джордж – один з найвідоміших лобстерів у цьому списку, оскільки його історія була висвітлена у багатьох міжнародних новинних виданнях. Однак, Джордж був показаний через свій вік, а не через розмір, який становив лише близько 9 кілограмів. За даними PETA, яка допомогла звільнити Джорджа, і ресторану City Crab and Seafood, Джорджу було 140 років; Джордж, можливо, був найстарішим лобстером, якого коли-небудь виловлювали.

Джорджа виловили біля узбережжя Ньюфаундленду, Канада, і продали в ресторан City Crab and Seafood. Він прожив у ресторані 10 днів, перш ніж один з відвідувачів повідомив про лобстера в PETA, яка попросила ресторан відпустити його на волю. Менеджер ресторану Кіт Валенті сказав, що ресторан ніколи не планував продавати гігантського лобстера на їжу, а лише хотів привернути до нього увагу.

Чи знаєте ви?

Джорджа випустили в скелясту бухту в Кеннебанкпорті, штат Мен, менш ніж за милю від літнього будинку колишнього президента Джорджа Буша-молодшого.

4. Лобстер Луї

Вага: 10 кілограмів


Місцезнаходження: Гемпстед, штат Нью-Йорк, США


Рік вилову: 1997

ᐈ 7 найбільших лобстерів, коли-небудь спійманих - великі лобстери - самі великі 2024

На відміну від інших лобстерів у цьому списку, лобстер Луї не обов’язково був щасливою знахідкою. Натомість, Луї жив у неволі в ресторані під назвою Peter’s Clam Bar у Хемпстеді, штат Нью-Йорк, понад 20 років. За ці роки Луї виріс до свого останнього відомого розміру – 10 кілограмів.

Бутч Ямалі, власник Peter’s Clam Bar, вирішив випустити Луї у 2017 році після того, як відвідувач прийшов на День батька і спробував запропонувати Ямалі 1000 доларів за те, щоб з’їсти Луї. Натомість Ямалі вирішив відпустити Луї і навіть запросив на церемонію міську владу.

Чи знаєте ви?

Боб Байєр, виконавчий директор Інституту омарів у штаті Мен, запевнив людей, що Луї, швидше за все, виживе в дикій природі, незважаючи на те, що так довго перебував у неволі, тому що “не так багато хижаків, які захочуть з’їсти такого великого старого омара, як він”.

3. Лобстер Роккі

Вага: 12,2 кілограмів


Місцезнаходження: поблизу Кушинга, штат Мен, США


Рік вилову: 2012

ᐈ 7 найбільших лобстерів, коли-небудь спійманих - великі лобстери - самі великі 2024

Лобстер на прізвисько Роккі був виловлений біля узбережжя штату Мен у 2012 році і був описаний як омар розміром з 3-річну дитину. Роккі потрапив у креветочну сітку і був доставлений в акваріум штату Мен. Цей омар розміром з дитину важив 12,2 кілограмів і мав довжину понад 101,6 сантиметрів.

За словами Елейн Джонс, директора з питань освіти Департаменту морських ресурсів штату, більша частина ваги Роккі припадала на його клешні, які, за її словами, “зламали б вам руку”. На щастя для Роккі, його випустили назад у дику природу поруч з акваріумом.

Чи знаєте ви?

Роккі віддали в акваріум, тому що рибалкам штату Мен заборонено утримувати лобстерів, розмір яких перевищує 1,2 сантиметрів від ока до початку хвоста.

2. Рекордсмен Книги рекордів Гіннеса

Вага: 20 кілограмів


Місцезнаходження: Нова Шотландія, Канада


Рік вилову: 1977

ᐈ 7 найбільших лобстерів, коли-небудь спійманих - великі лобстери - самі великі 2024

Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, найбільший спійманий лобстер (офіційна назва – “Найважче морське ракоподібне”) важив 20 кілограмів. Лобстер був виловлений біля узбережжя Нової Шотландії, Канада, у 1977 році. Як і більшість найбільших лобстерів світу, рекордсмен Гіннеса був американським/північноатлантичним лобстером. За оцінками Департаменту морських ресурсів штату Мен, цьому лобстеру могло бути близько 100 років.

Чи знаєте ви?

Американський лобстер – найважчий членистоногий у світі, саме тому в цьому списку так багато позицій!

1. Найбільший мейнський лобстер

Вага: 23,3 кілограмів


Місцезнаходження: Мен, США


Рік вилову: 1926

ᐈ 7 найбільших лобстерів, коли-небудь спійманих - великі лобстери - самі великі 2024

Про цього масивного омара вагою 23,3 кілограмів, виловленого в штаті Мен у 1926 році, відомо небагато. Єдиним доказом того, що це найбільший з коли-небудь знайдених лобстерів, є фотографія з блогу, де обговорюються найбільші лобстери світу. На фото справді видно, що лобстер був досить великим. Повідомляється, що його довжина становила 83,8 сантиметрів, а довжина клешень – 128,2 сантиметрів.

Лобстер також був на візку і, можливо, прямував до приватного музею чоловіка на ім’я Чарльз К. Елдрідж з міста Містік, штат Коннектикут. Однак під час транспортування лобстер був пошкоджений, і картина є єдиним доказом того, що цей великий лобстер коли-небудь існував.

Чи знаєте ви?

Виходячи з загальноприйнятої думки, що розмір лобстера пов’язаний з його віком, цьому лобстеру могло бути більше 100 років.