ᐈ Найбільша тварина – 10 найбільших тварин у світі – великі тварини – самі великі тварини 2024

Тварини по всьому світу живуть пліч-о-пліч з людиною з часів зародження нашого виду, багато з них підносяться над нами на суші або є карликовими у морі. Хоча світ сповнений унікальних створінь, ці 10 тварин виділяються серед інших своїми вражаючими розмірами. Вони перевершують інших за довжиною чи масою і панують у своїх екосистемах. Незалежно від того, як вони повзають, пересуваються чи плавають, ці істоти мають одну спільну рису – величезні розміри.

Давайте подивимось на деяких найбільших тварин, що живуть сьогодні у світі, і дізнаємось трохи про те, що робить їх такими унікальними.

10. Китайська гігантська саламандра одна з найбільших тварин у світі

Вага: понад 50 кілограмів


Довжина: до 2 метрів


Тип: Амфібія


Ареал проживання: річки Китаю


Дієта: м’ясоїдна

ᐈ Найбільша тварина - 10 найбільших тварин у світі - великі тварини - самі великі тварини 2024

Хоча вона може виглядати не так вражаюче поруч з такими велитнями, як африканський слон або синій кит, китайська гігантська саламандра займає своє місце як найбільша амфібія у світі – і, безумовно, найбільша саламандра.

Відомо, що ця величезна саламандра живе понад 60 років у неволі, а її максимальна тривалість життя залишається невідомою. Китайські гігантські саламандри в основному харчуються комахами, рибою, креветками та іншими земноводними. Найбільшу загрозу для них становлять люди, оскільки на них полюють заради м’яса, що призвело до вимирання виду.

Чи знаєте ви?

Китайську гігантську саламандру називають “ва-ва-ю”, що перекладається як “риба-немовля”. Таке прізвисько вона отримала за дивні звуки, які видає, нагадуючи плач людського немовляти.

9. Східна низовинна горила, або горила Грауера дуже велика тварина

Вага: До 200 кілограм


Довжина: До 1.6 метрів у положенні стоячи


Тип: Наземний ссавець


Середовище проживання: Ліси Конго


Харчування: Переважно травоїдна

ᐈ Найбільша тварина - 10 найбільших тварин у світі - великі тварини - самі великі тварини 2024

Східна рівнинна горила стоїть над усіма іншими представниками свого виду як найбільший з відомих живих приматів у світі. Ці справді вражаючі тварини ходять на четвереньках, спираючись на кісточки пальців, а не на долоні.

Східні горили народжуються з чорною шерстю, яка з віком стає сріблястою на кінчиках, що дає грізним дорослим самцям їхнє прізвисько – “Сріблясті спини”.

Чи знаєте ви?

Східна горила знаходиться під загрозою зникнення. Через порушення середовища її існування внаслідок громадянських заворушень у Конго її популяція різко скоротилася. За оцінками, з середини 1990-х років її чисельність скоротилася більш ніж на 50%. У надії на порятунок цього величного примату проводяться природоохоронні заходи.

8. Зелена анаконда або Водяний удав це дуже велика тварина

Вага: До 240 кілограм


Довжина: 8-9 метрів, з обхватом більше 30 сантиметрів


Тип: Рептилія


Ареал проживання: Тропічні ліси Південної Америки


Харчування М’ясоїдна

ᐈ Найбільша тварина - 10 найбільших тварин у світі - великі тварини - самі великі тварини 2024

Цей масивний представник родини удавових мешкає у вологих тропічних лісах Амазонки та басейну річки Оріноко. Здатність цього вправного мисливця пересуватися як по суші, так і по воді дозволяє йому ласувати різноманітними тваринами. Олені, капібари, каймани і навіть великі черепахи складають раціон цього хижака, який може харчуватися місяцями після останнього прийому їжі.

Чи знаєте ви?

Як і більшість інших удавів, зелена анаконда вбиває свою жертву, розчавлюючи її до стану асфіксії. Потім вона використовує розтягнуті зв’язки своєї щелепи, щоб широко розкрити її і проковтнути здобич цілком.

7. Велика тварина Білий ведмідь

Вага: До 590 кілограм


Довжина: Понад 2.7 метра


Тип: Морський ссавець


Ареал проживання: Полярні регіони


Харчування: М’ясоїдна

ᐈ Найбільша тварина - 10 найбільших тварин у світі - великі тварини - самі великі тварини 2024

Можливо, ви здивуєтеся, дізнавшись, що білі ведмеді відносяться до морських ссавців. Вони належать до цієї категорії тому, що більшу частину свого часу проводять на морському льоду, а не на суші. Ці великі ведмеді проводять більше половини свого часу на полюванні за їжею, яка в основному складається з тюленів.

Зміна клімату негативно вплинула на популяцію білого ведмедя, як з точки зору втрати середовища існування, так і з точки зору доступності їжі. Танення полярних льодовиків зменшило простір, доступний як для ведмедів, так і для їхньої здобичі.

Чи знаєте ви?

Ці полярні хижаки вирізняються серед інших ведмедів надзвичайною комунікабельністю. Вони спілкуються один з одним за допомогою різноманітних рохкань, хрюкань та гудіння.

6. Одна з найбільших тварин світу Бегемот

Вага: До 2 тонн


Довжина: До 4.2 метрів


Тип: Ссавець


Середовище проживання: Африканські річки та озера


Харчування: Переважно травоїдна

Бегемоти – треті за величиною наземні ссавці. Ці великі істоти можуть бігати зі швидкістю до 30 кілометрів на годину по суші і граціозно плавати у воді, де вони проводять більшу частину свого часу.

Після занурення у воду на 17 годин на день, щоб врятуватися від сонячної спеки, бегемоти з настанням темряви піднімаються на круті річкові береги, щоб пастися на прилеглій траві. Незважаючи на кількість годин, проведених на пасовищі, і приблизно 36 кілограмів їжі, яку бегемоти поглинають щоночі, насправді вони споживають відносно небагато порівняно з масою свого тіла.

Чи знаєте ви?

Бегемоти мають гладеньку сіру шкіру, яка виділяє маслянисту червону речовину. Ця дивна особливість допомагає їм захищатися від сонячних опіків і шкідливих бактерій. Люди бачили це і думали, що бегемоти виділяють кров, і це переконання стало стійким міфом.

5. Морський крокодил, він же індо-тихоокеанський крокодил

Вага: До 1200 кілограм


Довжина: Понад 7 метрів


Тип Рептилія


Ареал проживання: Лимани та річки Індії, Південно-Східної Азії та Австралії


Харчування: М’ясоїдна

ᐈ Найбільша тварина - 10 найбільших тварин у світі - великі тварини - самі великі тварини 2024

Жахливий морський крокодил є найбільшою за масою рептилією на Землі. Незважаючи на свою назву, ці гігантські рептилії чудово пристосовані до життя у прісних водоймах, таких як річки та болота.

Цей різновид крокодилів проявляє більше агресії, ніж його побратими, і заробив собі репутацію недоброзичливого ставлення до людей. Людям потрібно остерігатися цих хижаків як у воді, так і на суші, оскільки вони часто виходять з води, щоб погрітися в сонячних променях.

Чи знаєте ви?

У період між винищенням популяції після нападів крокодилів і високим попитом на вироби з крокодилячої шкіри, популяція морського крокодила перебувала під загрозою вимирання. Однак з тих пір почалися зусилля зі збереження та переселення, які допомогли популяції відновитися.

4. Дуже велика тварина Тюлень-слон

Вага: До 4,5 тонн


Довжина: До 6 метрів


Тип: Водний ссавець


Ареал проживання: Океани від північної частини Тихого океану до Антарктики


Харчування: М’ясоїдна

ᐈ Найбільша тварина - 10 найбільших тварин у світі - великі тварини - самі великі тварини 2024

Свою назву тюлень-слон отримав не лише за розмір, але й за великий ніс, який у самців цього виду нагадує короткий хобот. Північні слонові тюлені мешкають переважно вздовж тихоокеанського узбережжя Північної Америки, тоді як південні слонові тюлені тримаються антарктичних і субантарктичних вод.

Їхній раціон складається з глибоководної здобичі, такої як акули, вугри та кальмари. Самці дотримуються передбачуваних мисливських маршрутів, тоді як самки охоплюють ширші території в пошуках їжі.

Чи знаєте ви?

Самці слонячих тюленів можуть надувати свої великі морди, створюючи широкий спектр вокалізацій. Вони збираються на суші на початку шлюбного періоду, щоб залякувати і боротися один з одним за домінування до прибуття самок.

3. Найбільша тварина Велетенський кальмар

Вага: Понад 500 кілограм


Довжина: До 14 метрів


Тип: Головоногий молюск


Середовище проживання: Океанські глибини по всьому світу


Харчування: Хижак

ᐈ Найбільша тварина - 10 найбільших тварин у світі - великі тварини - самі великі тварини 2024

Не плутати з дещо меншим за розміром гігантським кальмаром, колосальний кальмар має коротші щупальця та важче тіло. Щоб компенсувати меншу довжину, щупальця велетенського кальмара оснащені гострими гачками та присосками для додаткового зчеплення.

Колосальні кальмари харчуються рибою, і кілька рідкісних екземплярів випадково потрапили в сіті нічого не підозрюючих глибоководних рибалок.

Чи знаєте ви?

Хоча цих реальних морських монстрів бачили, а окремі екземпляри вивчали, ніхто не знає, яких розмірів вони можуть досягати насправді. Однак ми знаємо, що їхні очі можуть бути більшими за людську голову.

2. Африканський слон, він же лісовий/саванний слон найбільша тварина у світі

Вага: До 7 тонн


Довжина: До 4.2 метрів


Тип: Наземний ссавець


Середовище існування: Африканські луки, чагарники та ліси


Харчування: Травоїдні

Африканський слон мешкає у Східній Африці та басейні річки Конго, часто пасеться і купається в пилу невеликими стадами. Два різновиди африканських слонів полюбляють мешкати в дещо різних місцях, причому лісові слони та слони-савани тримаються переважно своїх тезок. Їхні хоботи дозволяють їм легко пастися і пити з землі, незважаючи на їхній зріст.

Чи знаєте ви?

Самки та молодняк африканських слонів найчастіше тримаються групами. Самці часто блукають африканськими рівнинами поодинці, лише зрідка спілкуючись з іншими представниками свого виду. Браконьєрство та інші форми людського втручання ще більше фрагментували соціальні структури слонів.

1. Найбільша тварина в світі Синій кит

Вага: До 200 тонн


Довжина: До 30 метрів


Тип: Водний ссавець


Середовище проживання: Глибокі, холодні океани


Спосіб харчування: Планктон

ᐈ Найбільша тварина - 10 найбільших тварин у світі - великі тварини - самі великі тварини 2024

Синій кит – найбільша тварина у світі. Цей масивний кит блукає найглибшими морськими глибинами, подорожуючи між Тихим, Атлантичним та Антарктичним океанами. Синій кит відноситься до групи китів-балинів і виловлює з холодних океанських вод до чотирьох тонн криля на день, щоб прогодуватися ним.

Сині кити виражають себе вокально, видаючи широкий спектр глибоких стогонів та інших звуків, щоб спілкуватися один з одним і орієнтуватися в океанських глибинах.

Чи знаєте ви?

Крім того, що синій кит є найбільшою відомою твариною на планеті, він також має одну з найдовших тривалостей життя. Вчені можуть підрахувати шари вушної сірки, щоб визначити, скільки років дожив померлий кит, подібно до того, як рахують ростові кільця на дереві.