ᐈ Найбільші бойові кораблі, коли-небудь побудовані у світі – великі військові кораблі – самі великі 2024

Морська війна є, мабуть, однією з найстаріших форм міжнародної війни, і протягом багатьох десятиліть лінкори були найбільшою військово-морською зброєю. Сучасний броненосний корабель веде свою історію від залізних кораблів 19 століття. Лінкори досягли свого піку під час Другої світової війни і з часом поступилися місцем сучасним авіаносцям і десантним кораблям. Цей список містить найбільші лінкори часів Другої світової війни, які були найбільшими з коли-небудь побудованих в історії, а також найбільший сучасний десантний військовий корабель.

8. Військовий корабель Клас Рішельє

Загальна довжина: 247,8 метрів


Водотоннажність: 48 950 тонн


Швидкість: 56 км/год


Дальність плавання: 12 870 кілометрів при швидкості 30 км/год


Оператор: Військово-морські сили Франції


Поточний статус: Обидва кораблі списані на металобрухт у 1961 та 1967 роках

ᐈ Найбільші бойові кораблі, коли-небудь побудовані у світі - великі військові кораблі - самі великі 2024

“Рішельє” і “Жан Барт” були останніми двома французькими лінкорами. Обидва лінкори були найбільшими кораблями, коли-небудь побудованими французами. Насправді планувалося побудувати ще два кораблі класу Рішельє – “Клемансо”, який так і не був завершений, і “Гасконь”, який так і не був закладений.

Лінкори класу Рішельє мали довжину 247,85 метрів і водотоннажність 48 950 тонн. Французи побудували лінкори класу “Рішельє” для протистояння італійському флоту під керівництвом диктатора Беніто Муссоліні. FMS “Рішельє” та FMS “Жан Барт” пережили Другу світову війну і були виведені з експлуатації в 1960-х роках.

Чи знаєте ви?

Під час Другої світової війни FMS “Рішельє” перебував під контролем як союзників, так і держав Осі, але, на диво, жодного разу не зміг потопити ворожий корабель.

7. Військово-морський корабель “Авангард”

Загальна довжина: 248,2 метри


Водотоннажність: 52 250 тонн


Швидкість: 56 км/год


Запас ходу: 15 280 кілометрів при швидкості 28 км/год


Оператор: Королівський військово-морський флот Великої Британії


Поточний статус: Списаний на брухт у 1960 році

ᐈ Найбільші бойові кораблі, коли-небудь побудовані у світі - великі військові кораблі - самі великі 2024

Військово-морський корабель “Авангард” був останнім лінкором, побудованим Британським королівським флотом. Хоча “Авангард” був побудований для Другої світової війни, будівництво розпочалося надто пізно. Після закінчення війни у 1945 році британський Королівський флот вирішив добудувати лінкор на випадок, якщо війна проти Японської імперії затягнеться.

Хоча Військово-морський корабель “Авангард” не використовувався під час Другої світової війни, лінкор був оснащений найбільшою кількістю зенітних гармат серед усіх кораблів Королівського флоту. Незважаючи на таке потужне озброєння, “Авангард” жодного разу не вистрілив зі своїх гармат. “Авангард” використовувався для виконання кількох завдань НАТО під час холодної війни, перш ніж був списаний.

Чи знаєте ви?

Оскільки Військово-морський корабель “Авангард” ніколи не використовувався на війні, він став королівською яхтою в 1947 році і перевозив королівську сім’ю короля Георга VI до Південної Африки.

6. Військовий корабель Клас Бісмарк

Загальна довжина: 251 метр


Водотоннажність 50 300 тонн


Швидкість: 56 км/год


Запас ходу: 15 788 кілометрів при швидкості 35 км/год


Оператор: Kriegsmarine (військово-морські сили нацистської Німеччини)


Поточний стан: Обидва кораблі потоплені під час Другої світової війни

ᐈ Найбільші бойові кораблі, коли-небудь побудовані у світі - великі військові кораблі - самі великі 2024

Клас Бісмарк і Клас Трипіц, єдині два кораблі класу “Бісмарк”, були двома найбільшими лінкорами нацистської Німеччини під час Другої світової війни. Обидва кораблі мали довжину близько 251 метра і водотоннажність понад 50 300 тонн.

Клас Бісмарк є більш відомим з двох кораблів класу “Бісмарк” і був відомий своєю потужністю. Повідомляється, що Клас Бісмарк самотужки стримував значну частину Британського королівського флоту, який виділив численні кораблі та ресурси для полювання на флагманський корабель Гітлера. Клас Бісмарк остаточно пішов на дно у 1941 році.

Чи знаєте ви?

Ключем до виживання Класу Бісмарка була його броня. Близько половини ваги Бісмарка складала броня, яка захищала життєво важливі частини корабля.

5. Військовий корабель Адмірал Ушаков (Кіров)

Загальна довжина: 252 метри


Водотоннажність: 28 000 тонн


Швидкість: 59 км/год


Дальність плавання: Практично необмежена завдяки ядерній енергетичній установці


Оператор: Військово-морський флот Росії


Поточний статус: Списаний

ᐈ Найбільші бойові кораблі, коли-небудь побудовані у світі - великі військові кораблі - самі великі 2024

Адмірал Ушаков, раніше відомий як “Кіров”, був флагманським крейсером Кіровського класу кораблів ВМФ Росії. Кораблі класу “Кіров” були найбільшими військовими кораблями, побудованими російським флотом. Адмірал Ушаков був атомним крейсером завдовжки 252 метри, який завдяки своїй ядерній енергії міг здійснювати нескінченні подорожі.

Наразі “Адмірал Ушаков” виведений з експлуатації після того, як плани модернізації крейсера були скасовані. Крейсери класу “Кіров” були активними під час Холодної війни, що змусило США відновити свої лінкори класу “Айова” часів Другої світової війни.

Чи знаєте ви?

Незважаючи на історію “Адмірала Ушакова”, станом на 2018 рік корабель стоїть на консервації, і є плани здати його на металобрухт.

4. Військовий корабель USS Америка

Загальна довжина: 257 метрів


Водотоннажність: 45 693 тонн


Швидкість: понад 41 км/год


Дальність плавання: 16 093 кілометрів


Оператор: ВМС США


Поточний статус: Активний станом на 2014 рік

ᐈ Найбільші бойові кораблі, коли-небудь побудовані у світі - великі військові кораблі - самі великі 2024

USS Америка не є лінкором у строгому сенсі, але це найбільший сучасний десантний корабель/вертольотоносець США. USS Америка – перший з чотирьох запланованих кораблів класу “Америка”. Цей сучасний військовий корабель був спущений на воду 4 червня 2012 року і офіційно введений в експлуатацію в 2014 році.

Довжина USS America становить 257 метрів, а водотоннажність – близько 45 693 тонн. Екіпаж корабля налічує близько 1 060 осіб і за необхідності може вмістити до 1 690 членів екіпажу. В даний час USS America базується в Сан-Дієго, штат Каліфорнія.

Чи знаєте ви?

USS America озброєний двома зенітно-ракетними комплексами Rolling Airframe, двома зенітно-ракетними комплексами Evolved Sea Sparrow і сімома великокаліберними кулеметами калібру .50.

3. Військовий корабель Корабель “Гуд”

Загальна довжина: 262 метри


Водотоннажність: 47 340 тонн


Швидкість: 59 км/год


Дальність плавання: 9 870 км при швидкості 37 км/год


Оператор: Королівський військово-морський флот Великої Британії


Поточний статус: Потоплений в битві за Датську протоку в 1941 році

ᐈ Найбільші бойові кораблі, коли-небудь побудовані у світі - великі військові кораблі - самі великі 2024

Корабель “Гуд” був найбільшим лінкором, коли-небудь побудованим Британським королівським флотом. Будівництво “Гуда” розпочалося в 1916 році в розпал Першої світової війни. Два роки по тому “Гуд” був спущений на воду і офіційно введений в експлуатацію Королівським флотом в 1920 році.

У роки, що передували Другій світовій війні, Корабель “Гуд” подорожував навколо світу, а з початком Другої світової війни лінкор був змушений повернутися в стрій без запланованих модернізацій, які він мав отримати. Через це Корабель “Гуд” був погано оснащений для боротьби з новітньою зброєю, і корабель був потоплений німецьким лінкором “Бісмарк”.

Чи знаєте ви?

Корабель “Гуд” затонув лише за три хвилини, а врятуватися вдалося лише трьом членам екіпажу з 1 418 осіб.

2. Військовий корабель Клас “Ямато”

Загальна довжина: 263 метри


Водотоннажність 73 000 тонн


Швидкість: 50 км/год


Дальність плавання: 13 300 кілометрів зі швидкістю 30 км/год


Оператор: Імператорський військово-морський флот Японії


Поточний статус: Обидва потоплені під час Другої світової війни

ᐈ Найбільші бойові кораблі, коли-небудь побудовані у світі - великі військові кораблі - самі великі 2024

Два лінкори Імператорського флоту Японії класу “Ямато” вважаються найпотужнішими лінкорами, коли-небудь побудованими будь-якою країною. Клас “Ямато” був головним кораблем у класі, а IJN “Мусасі” – другим кораблем у класі. Обидва кораблі були масивними, мали водотоннажність 73 000 тонни і довжину майже 263 метри.

Незважаючи на свою грізну міць, обидва лінкори класу “Ямато” були потоплені під час Другої світової війни. Обидва лінкори класу “Ямато” були найважче озброєними лінкорами, які коли-небудь існували, а їхні головні гармати мали калібр 45 сантимерів – найбільший калібр, який коли-небудь використовувався.

Чи знаєте ви?

У 2015 році IJN “Мусасі” був нарешті знайдений Полом Алленом, співзасновником Microsoft, після того, як мисливці за затонулими кораблями намагалися знайти його протягом останніх 70 років.

1. Військовий корабель Клас “Айова”

Загальна довжина: 270,4 метри


Водотоннажність: 58 460 тонн


Швидкість: 61,1 км/год


Дальність плавання: 27 580 кілометрів при швидкості 28 км/год


Оператор: ВМС США


Поточний статус: Списаний; всі 4 кораблі законсервовані

ᐈ Найбільші бойові кораблі, коли-небудь побудовані у світі - великі військові кораблі - самі великі 2024

Лінкори класу “Айова” були останніми справжніми лінкорами, побудованими Сполученими Штатами, і найбільшими лінкорами з коли-небудь побудованих за довжиною. Всі лінкори мали довжину близько 270,4 метри і водотоннажність 58 460 тонн.

Всього існувало чотири лінкори класу “Айова”, а головним кораблем був тезка класу – USS “Айова” (BB-61). Лінкори класу “Айова” були побудовані для Другої світової війни і використовувалися до 1990-х років. Всі чотири лінкори класу “Айова” були виведені з експлуатації і зберігаються в різних морських музеях США.

Чи знаєте ви?

Лінкори класу “Айова” є єдиним повним класом військових кораблів, які збереглися для публічного показу.