Чи правда чоловікам потрібно більше сексу, ніж жінкам

Виявляється, культурні установки в цьому питанні можуть бути набагато важливіше фізіології.

Чоловіки більше хочуть сексу, притому з різними партнерками. Це закладено природою: самець повинен запліднити максимальну кількість самок. Жінкам секс не дуже-то потрібен: вистачить і одного разу, щоб зачати дитину. Це частково пояснює подружні зради з чоловічої сторони.

Таку думку досі підтримують багато людей. Давайте розберемося, звідки воно взялося і скільки в ньому правди.

Як йдуть справи у тварин

У 1948 році англійський генетик Ангус Бейтман зауважив, що у самців плодових мушок більше статевих зв’язків і потомства від різних самок, ніж у жіночих особин. Оскільки спарювання – справа менш затратна, ніж відкладання яєць, Бейтман зробив висновок, що самці схильні до безладних зв’язків, а самки вибагливі і спарюються набагато рідше.

Цю теорію застосували до всіх ссавців, включаючи людину, і зробили висновок: самці хочуть запліднити якомога більше самок, а самки – вибрати одного і отримувати від нього допомогу у вихованні потомства.

Але в тваринному світі не все так просто. Наприклад, у приматів переваги від спарювання «на стороні» отримують обидва партнери. За рахунок різноманітності всі учасники процесу збільшують шанси на виживання дітей. Зради зустрічаються і серед надзвичайно моногамних птахів: «чоловіки» відлітають для розмноження в інші гнізда, а в цей час до їх «дружин» прилітають гості.

Раніше вважалося, що це самці змушують самок спаровуватися, проте пізніше виявили, що ті самі активно напрошуються. Це корисно для виживання майбутнього покоління: чим різноманітніші гени, тим більше шанс, що хтось із дитинчат вийде вдаліше.

Вчені коли обоє батьків впливають на виживаність, їх метод створення пари, вибір статевого партнера і турбота про потомство разюче схожі.

У обох статей є і механізми для створення довгострокових пар, і причини для пошуку зв’язків на стороні.

Хто більш розбірливий в сексі серед людей

Поширена думка, що чоловікам все одно, з ким спати, а жінки перебірливі. Це пояснюють великим репродуктивним внеском жінки: якщо тобі доведеться дев’ять місяців виношувати дитину, а потім ще три роки всюди ії за собою тягати, треба ретельніше вибирати, від кого вона буде. Однак це справедливо тільки для оточення, в яких чоловік не піклується про потомство.

Вчені протестували 18 популяцій і виявили, що в моногамних суспільствах у чоловіків і жінок кількість партнерів і дітей від різних статевих зв’язків приблизно однаково. Більш того, розбірливість в сексі залежить не від статі, а від особливостей середовища. У популяціях, де вибору мало, а якість партнерів приблизно однакове, ніхто не буде розбірливим. А там, де є великий вибір і батьки однаково дбають про дитину, розбірливими будуть всі.

Також раніше вважалося, що чоловіки більш схильні до випадкового сексу з незнайомими людьми, але в підсумку виявилося, що це теж залежить від контексту.

В одному експерименті випробовуваних запитували, як вони оцінять незнайомця, який запропонує їм секс, і що йому дадуть. З’ясувалося, що пропонувавшу секс жінку сприймають більш розумною, досвідченої і успішною, ніж хлопця, який робить те ж саме.

Це пояснює, чому чоловіки частіше погоджувалися на такий зв’язок. Більш того, коли учасникам повідомляли, що близькість пропонує знаменита і приваблива особистість або досвідчений в сексі чоловік, відсоток погодившихся був однаковим у представників обох статей.

Чоловіки і жінки однаково погоджуються на зв’язок з незнайомцем, якщо він крутий або хороший в ліжку.

Що щодо потягу

Деякі дослідження XX століття підтверджують, що чоловіки частіше хочуть сексу і мають більше статевих партнерів, ніж жінки. Як правило, дослідження з такої тематики проводяться у вигляді опитувань. Але те, що людина повідомляє і що робить насправді, не завжди збігається.

В одному експерименті учасників попросили назвати кількість сексуальних партнерів, але при цьому попередили, що вчені можуть перевірити правдивість відповідей. В результаті число у чоловіків і жінок зрівнялася.

Чоловікам не потрібно більше сексу і в сімейних відносинах. Аналіз 133 пар показав, що обидві сторони з однаковою ймовірністю можуть виявитися партнером, з яким треба менше сексу.

Сексуальний потяг – це не постійна ознака, як колір волосся або темперамент, а мінлива особливість. У однієї і тоїж людини інтимне бажання може змінюватися в залежності від конкретного партнера або навіть від стадії відносин.

Досліджуючи потяг як мінливу характеристику, вчені виявили, що воно не відрізняється в обох статей.

Чоловіки і жінки однаково реагують на перегляд фільмів сексуального характеру, прослуховування аудіо зі звуками коїтусу і уявні ситуації: еротичні історії та фантазії.

Вчені припустили, що різницю у прагненні чоловіків і жінок, яку часто спостерігали в експериментах, можна пояснити культурними стереотипами.

Як культура впливає на ставлення до сексу

Є дві теорії про те, що вплинуло на культурні норми щодо сексу.

Перша пов’язана з еволюційної вартістю зрад. Якщо чоловік зраджує жінці (за умови, що з родини він не йде), вона по суті нічого не втрачає. Якщо ж змінює жінка, чоловік виховує чужу дитину, а це репродуктивний провал. Свої гени не передати, а ресурси йдуть на продовження роду чужака. Тому і в тваринному світі, і у людей так поширена захист жіночої особини від зазіхань.

Для спрощення захисту чоловіки через культуру і релігію нав’язали жінкам відсутність сексуального інтересу. Звичайно, фізична розправа і моральне приниження зрадниці теж мають місце, але переконання працює набагато краще. Ніяких заборонених плодів: секс тобі не потрібен, і крапка.

Вчені відзначають, що в суспільствах, де жінки не мають можливості заробляти, а роль чоловіка в сім’ї надзвичайно висока, існують особливо міцні моральні норми щодо жіночих зрад. Глава сімейства повинен знати, що забезпечує своїх дітей.

Є й альтернативна теорія: жінки самі заохочують це переконання і пригнічують власну сексуальність.

Причини такого знущання над собою – бажання знизити ризик помилки, зв’язавшись не з тим партнером і народивши від нього дитину, а також використовувати секс як засіб вплив на чоловіків. Це і так приємно, але якщо можна ще й отримати профіт, чому б і ні? Однак самі автори теорії вказують, що закони та релігійні норми вводили чоловіки, а жінки тільки дотримувалися їх. Тому гіпотеза спірна і вимагає подальших доказів.

Якими б не були причини, факт залишається фактом: культура змушує жінок бути скромними і вірними, а чоловіків – займатися сексом частіше і мати більше статевих партнерів. Можливо, разом із збільшеним доходом і незалежністю жінок ця картина зміниться.

  • Чи правда чоловікам потрібно більше сексу, ніж жінкам

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts