День вишиванки 2019: традиції та сучасні тенденції

Вже завтра в Україні святкують День вишиванки, тому ми вирішили розповісти вам, що це за день, чому його святкують саме 16 травня та які з ним зв’язані традиції.

Свято вишиванки припадає на завершення весни, коли усі вже готові зустрічати літо та теплу пору, прощатись з куртками та сміливо наряджатись у красивий національний одяг, демонструючи його усім довкола. Уже кілька років цей день припадає на третій четвер останнього весняного місяця, а вперше його відзначили у 2006 році.

День вишиванки 2019: традиції та сучасні тенденціїІдею виокремити день для нашого національно одягу подала студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк. Як відмітила сама студентка, її надихнув друг, котрий часто носив вишиванку. Вона запропонувала своїм однокурсникам в один день усім одягнути вишитий одяг, а її ідею підтримали не лише студенти, але й викладачі.

Ця тенденція досить швидко облетіла всю Україну і вже незабаром подібні флешмоби влаштовували у різних її куточках. Все частіше на вулицях можна було зустріти людей у різних видах вишиванок, адже кожен регіон має свої традиційні узори для цього національного одягу.

День вишиванки 2019: традиції та сучасні тенденціїХоча варто зазначити, що самій вишитій сорочці уже не одна сотня літ. Специфіка, колористика, орнаменти та техніки вишивки змінювались та набували нових барв. Кожен регіон мав свої особливості, передаючи через ці вишивані речі ідею національності та вкладаючи у них душу. Українки відзначають, що обираючи узори та кольори, вкладають у них особливі значення, притягуючи вдачу, любов, багатство та інші земні радості.

Як святкують День вишиванки сьогодні?

День вишиванки 2019: традиції та сучасні тенденціїОсновна ціль цього свята – зберегти українські національні цінності та поширювати їх у маси. Сценарій святкування дуже простий: усі бажаючі просто одягають вишиті речі. Це не обов’язково повинна бути сорочка, сьогодні жінки обираю сучасні вишиті сукні, є красиві чоловічі сорочки і навіть дитячі вишиванки. Поза цим у різних містах влаштовують конкурси та гуляння. Приміром, обирають найкращу вишиванку, краще сімейне фото у вишитому вбранні і не тільки. Зазвичай зірки та телеведучі теж у цей день вбрані у національний одяг, щоб максимально популяризувати його.

Модні тенденції у світі вишиванок

День вишиванки 2019: традиції та сучасні тенденціїЦього року дуже модними є вишиті сорочки з резинкою посередині рукава. Також дуже актуальними стали яскраві кольори тканин для вишитих нарядів, такі як зелений, малиновий, бордовий, синій.

День вишиванки 2019: традиції та сучасні тенденціїЩо символізують кольори вишиванок?

 • Білий – це символ невинності та оберіг від всього злого;
 • Червоний – символ любові, життя та енергії сонця, що несе радість;
 • Зелений вважають жіночим кольором, що символізує красу;
 • Чорний колір став символом багатство та благополуччя;
 • Синій – це небо та вода, що повинні звільнити від усіх недуг та принести в наше життя душевний спокій;
 • Жовтий символізує пшеничні поля, які несуть багатство, достаток та благополуччя.

Добре, що ми маємо таку прекрасну можливість ще раз пригадати традиції свого народу та передати їх своїм нащадкам. Бо немає нічого ціннішого, ніж пам’ять та повага до свого коріння.

 • День вишиванки 2019: традиції та сучасні тенденції

  Завдяки співпраці з різноплановими компаніями, маю досвід написання статей на різноманітну тематику. Хобі — кухня та все, що пов’язано з домашніми солодощами. Все це дозволяє мені створювати якісний контент для читачів блогу.

  View all posts