Дерево з бісеру – Як зробити дерево з бісеру?

Красиве дерево з бісеру можна виготовити всього за кілька простих кроків. Ці унікальні експонати мають елегантний і складний вигляд, що свідчить про те, що весь проект можна завершити менш ніж за дві години.

Трішки історії

ЯК ЗРОБИТИ ДЕРЕВО БОНСАЙ З БІСЕРУ СВОЇМИ РУКАМИ, КІЛЬКА МАЙСТЕР-КЛАСІВ СТВОРЕННЯ БОНСАЙ В РІЗНИХ КОЛІРНИХ РІШЕННЯХ, ПОКРОКОВІ ФОТО І ОПИС

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Мистецтво Бонсай, без сумніву, можна назвати одним з найдавніших у світі. У перекладі з японської, як дерево на тарілці. Перші невеликі деревця, які виросли в природному середовищі, використовували буддистські ченці для пізнання гармонії природи та пошуку істини. 

Вони бачили в рослинах зв’язок між небом і землею, точку гармонії між силами, які існують у світі. Перші зображення крихітних дерев знайдені в китайських сувоях, датованих кінцем VIII і початком IX століть. 

На них зображені рослини, вирощені в природі, а потім пересаджені в горщики – пензаї. Згодом знатні і багаті верстви населення перетворили вирощування таких рослин в одну зі своїх розваг.

 Починаючи з 10 століття, люди штучно відтворюють певні умови навколишнього середовища і вирощують маленькі дерева, щоб відновити втрачену гармонію з природою.

 Використовуйте каміння, пісок та інші природні елементи для декору та декору. Є композиції з кількох pengzai. Перші згадки про бонсай в Японії датуються 12 століттям. 

У період з 1600 по 1800 рр. з’являється новий виток популярності бонсай, виводяться нові його види, стилі та напрямки. Все частіше використовуються різні декоративні деталі природного походження: кора дерев, мох, папороть, камені, що імітують місце проживання рослини.

 В Японії розвиток цього виду мистецтва подібний до історії Китаю – спочатку бонсай вирощували для привілеїв і розваг для аристократії, потім він набув широкого поширення і серед широких верств населення. 

Вирощування бонсай – кропіткий і копіткий процес. Людина, поміщаючи деревце в контейнер, прив’язується до природи і бере на себе велику відповідальність. Адже йому потрібно знайти гармонію між вимогами самої рослини, які необхідні для його розвитку, і досить специфічними умовами утримання, що суперечать природі.

 Для тих, хто любить природу і не хоче висаджувати свою волю на рослинах, ми пропонуємо чудовий варіант – бонсай з бісеру. Цей напрочуд молодий і яскравий, але такий стародавній матеріал для рукоділля чудово підійде, оскільки це такий же винахід старої людини, як бонсай.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Перші дерева з бісеру зьявилися в Стародавньому Єгипті. Поблизу міста Фіви археологи знайшли кулю діаметром 9 мм. Різні народи виготовляли його з різних матеріалів.

 Його робили з кісток, перлів і раковин, переливали золотом і сріблом, в Китаї були навіть порцелянові намистини. Про походження бісеру можна почути багато дивовижних історій. За однією з них, поява скляних намистин належить фінікійським купцям. Вони везли вантаж селітри над Середземним морем. Коли сіли ночувати і хотіли розкласти вогнище. На безлюдному березі не було великих каменів, що прикривали вогнище, а купці використовували шматочки натурального чаю.

 Вранці, розвіявши вуглинки, мандрівники знайшли в потухлому каміні дуже тверді і кристально чисті шматки. З’явилося скло, а з ним і скляні намистини. Довгий час монополією на виробництво тонкого скляного бісеру була Венеція.

 Секрети виготовлення скла та бісеру ретельно охороняються. Король навіть поселив склярів на окремому острові Мурано і надав майстрам великі привілеї. Проте з розвитком мореплавства та відкриттям нових земель виробництво скла почало розширюватися. 

На місці майстерень з’являються цілі фабрики, а бісер стає доступним і поширеним. Для тих, хто тільки починає працювати з бісером, буде важливо знати його характеристики, наприклад, калібрування. Чим краще перлини в одній упаковці за розміром – відкалібровані, тим елегантніше і в кінцевому результаті вийде виріб.

 Отже, поєднавши два дуже давніх винаходи, ми створимо бонсай з бісеру. Бонсай в класичному стилі Король навіть поселив склярів на окремому острові Мурано і надав майстрам великі привілеї. 

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Дерево з бісеру своїми руками

Буде потрібно:

 1. Бісер 11/0 зелений (можна взяти кілька схожих відтінків приблизно по 80 – 100 грам);
 2. Тонкий дріт 0,3 – 0,5 мм для гілочок (можна використовувати флористичний дріт зеленого або коричневого кольору);
 3. Товстий дріт для стовбура;
 4. коричнева нитка;
 5. аудіокасета;
 6. глина;
 7. Фарба для багажника і стійки (краще брати акрилову);
 8. Майбутня потужність стенда;
 9. Зубочистка;
 10. лак;
 11. алебастр;
 12. інструменти для роботи з дротом;
 13. Плівка поліетиленова (можна взяти звичайну упаковку);
 14. Намистини, намистини та інші елементи для декору підставки.

Змішані зелені ялинові намистини різних відтінків. Ми будемо працювати з тонким дротом. Пришиваємо 8 намистин довжиною близько 50 см. Зміщуємо їх до центру і робимо петлю, перекручуючи дріт кілька разів.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Поверніться і знову пропустіть 8 бісерин і зробіть петлю. Нам знадобиться від 7 до 9 таких штук на одному шматку дроту. Тепер потрібно скрутити кінці дроту, щоб вийшов тугий бутон (дивіться фото).

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Довжина потрібних нам кінців дроту не більше 10 см, все інше можна відрізати. Таких заготовок піде від 150 штук і вище. Якщо ви хочете зробити велике і красиве дерево, вам доведеться запастися терпінням. Наступна дія – об’єднати три гілки в одну. Ми отримали лише 50 штук.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Продовжуємо створювати гілки. На верхівці нашого дерева необхідно скріпити 3 заготовки. Замотуємо їх ниткою приблизно на 2 см вниз. Нам потрібно зробити ще дві скручені гілочки. Тепер візьміть першу гілочку і складіть її трохи нижче другої і третьої гілок.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Так з’єднуємо всі заготовки.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Тепер візьміть товстий дріт до стовбура. Він повинен бути дуже міцним, щоб не провисати під вагою кульок. Наше дерево буде мати три основні гілки. На фото показано, як ми їх складаємо. Кінець товстого дроту необхідно скласти кільцем. Він знадобиться, коли ми будемо прив’язувати деревце до горщика.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Тепер зверху скріпіть гілочки скотчем. Порядок гілок вибираєте як вам більше подобається, як підказує фантазія.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Коли останні гілочки прикріплені і весь стовбур обмотаний скотчем, приступаємо до виготовлення подставочки.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Алебастр розводять у воді, можна додати клей ПВА до консистенції сметани. Вибираємо обрану нами ємність і накриваємо її поліетиленом. Ставимо туди наше дерево з бісеру петелькою внизу і насипаємо алебастр. Більш густа суміш повинна покрити стебло і гілочки. Щоб не забруднити перли, можна загорнути його в поліетилен або фольгу. Коли покриття стовбура і гілок трохи затвердіє, можна намалювати зубочисткою борозенки, що імітують тріщини в корі. Тепер його слід залишити до повного застигання. Щоб наш бонсай вийшов красивим і вів себе за призначенням, необхідно, щоб дерево було опорою. Після того, як алебастр застиг, дістаньте подставочку з ємності, потягнувши за поліетилен. Тепер найцікавіше — декорування. Фарбуємо стовбур, гілочки і опору.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Коли все висохне, можна прикрасити підставку красивими каменями або іншими елементами на свій смак. На завершення можна покрити прозорим лаком, дочекатися повного висихання і наше дерево з бісеру готове.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Рожеве квітуче дерево з бісера

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Що знадобиться:

 • Бісер 12/0 (200 г рожевого, 100 г зеленого кольору);
 • Тонкий дріт 0,4 мм (достатньо однієї котушки);
 • 1,5 м дроту для кріплення;
 • Товстий дріт для стовбура;
 • Ємність підставки;
 • інструменти для роботи з дротом;
 • зелена нитка;
 • поліетиленова плівка;
 • алебастр;
 • звичайна і жорстка щітки;
 • лак;
 • Чорна, зелена, сіра і червона акрилова фарба;
 • Шматок фольги для каменю;
 • Декоративні елементи (камінчики, намистини та ін.) за бажанням.

Плести ми будемо в тій же петельної техніці, що і в попередньому майстер-класі. Для зручності роботи можна відразу нанизувати бісер на дроти, не від’єднуючи від котушки. У нас буде три види гілочок. Посередині рожеві навколо них рожево-зелені, а по краях просто зелені. Спочатку заплетіть рожевим бісером. У кожному отворі по 7 намистин. Для одного «бутона» потрібно сплести 6 петель. Для гілочок першого ряду нам потрібно скрутити 3 таких «бруньки» разом і прикріпити їх до шматка дроту діаметром 1,5 мм.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Таким же чином вплітаємо гілочки залишилися квітів. Кінці дроту не обрізаємо, з них будемо формувати гілки другого порядку і коріння. Для цього згинаємо їх під різними кутами. Ви можете орієнтуватися по фото або придумати власну форму. Всі гілочки будуть розташовуватися приблизно в одній площині. Таке оригінальне рішення допоможе обіграти поєднання рожевого і зеленого.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Коли всі гілки зібрані, зрізаємо стебло з товстого дроту до дерева, щоб воно було рівноважним.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Ми підготували грудку фольги, яка буде служити каменем. На ньому будуть красиво закручені коріння дерева. Перш ніж продовжувати далі, варто перевірити, чи достатня довжина коренів, чи навпаки, камінь занадто малий, і скорегувати значення. Тепер беремо ємність, форма якої нам подобається, і накриваємо її поліетиленом (можна використовувати кулінарний рукав для запікання). Алебастр розводять у воді до консистенції сметани. Пересипте в ємність і закріпіть на ній камінь і дерево (див. фото). Алебастру не повинно бути багато. Камінь і коріння повинні бути добре видні.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Поки алебастр не замерз, дереву потрібна опора. Після повного висихання дістаємо наш майбутній бонсай з ємності. Тепер потрібно змішати трохи алебастру з водою за консистенцією, як густа сметана. Цією сумішшю покриваємо кісточку, коріння і гілки дерева.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Коли все повністю висохне, приступайте до повторного фарбування. Для стовбура і коренів змішайте чорний і червоний кольори. Коли покриття висохне, беремо пористу губку, змочуємо її водою і проходимося по стеблу, створюючи рельєф кори. Камінь пофарбований в сірий колір. Коли фарба висохне, жорстким пензликом намалюйте лінії чорною фарбою. Стелаж фарбуємо в зелений колір, що імітує траву, з боків використовуємо той же колір, що і в багажнику. Ви можете використовувати трохи коричневої або золотої фарби і покрити дуги стебла і гілочок.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Лаком займаємося всім, крім намистин, чекаємо висихання і прикрашаємо підставку. Ми використовували зелений бісер.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Червоне дерево з бісеру

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Наступне дерево з бісеру будемо плести з яскраво-червоного і червоного бісеру. Така саморобка стане справжньою окрасою будинку. Потрібно:

 1. Бісер 11/0 або 12/0 (мій рубіново-червоний і червоний) 150 г;
 2. дріт 0,4 мм (потрібно приблизно 2 котушки);
 3. Середній дріт для гілок – 1,5 мм;
 4. Товстий дріт (3 мм) для стовбура довжиною близько 50 см;
 5. Ємність підставки;
 6. фольга або фольга;
 7. намотування ниток;
 8. коричнева фарба;
 9. золота емаль;
 10. глина;
 11. алебастр або гіпс;
 12. лак;
 13. Елементи для декору (крупний пісок, камінчики, мушлі та ін.).

Поради початківцям у потребі. Щоб отримати красиві відтінки червоного (і будь-якого іншого), намагайтеся не змішувати всі відтінки в одну купу, а робіть плавний перехід. Ми будемо працювати в петлевій технології. Нанизуємо бісер на дріт, не знімаючи її з котушки. Від початку котушки відміряємо приблизно 12 см і зрушуємо з неї кульки. з цієї точки починаємо плести петлі. У кожній петлі по 15 кульок. Робимо пару – три витка дроту, відступаємо пару міліметрів і робимо наступну петлю. На один злиток нам потрібно 12-15 таких дзвіночків. Знову відміряйте 12 см дроту, перемістіть намистини далі і відріжте. Тепер наші вічка потрібно згорнути «трубочкою», як на фото. Кінці дроту скручуються.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Таких скруток (кульок) для нашого дерева знадобиться не менше 100, а краще 120 штук. Робимо гілки Робимо їх на шматочках дроту діаметром 1,5 мм, довжиною приблизно 20 см. Візьміть наші «кульки» 4 – 7 штук. і намотати дріт до ниток. Головне, щоб вони були в одній площині. Наші гілки будуть пухнастими тільки з одного боку. Скільки має бути цих гілочок, а кількість визначаєте ви самі, як говорить фантазія. Ось приблизна цифра.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Для тіла довжиною 50 см (3 мм) дріт. З’єднуємо гілочки з верхньої частини голови. Потрібно 3 заготовки. У центрі ялинки потрібно 3 гілки від 3 до 4 заготовок. Найнижчі гілки будуть складатися більше ніж з 4 частин. На одному кінці товстого дроту робимо петлю. Він стане стійкою основою для кріплення ялинки на підставці. Майбутній стовбур зігнути, відповідно до творчої думки. Міцними нитками прикріплюємо наші пухнасті гілочки. Дуже важливо закріплювати дуже щільно, оскільки намистини досить важкі, і ваша виріб може бути «розбита» або скручена.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Тепер беремо ємність для підставкицікавої форми. Накриваємо його поліетиленом, так зручніше буде знімати стійку після застигання. Розводимо алебастр водою до консистенції сметани, садимо ялинку петелькою в ємність і заливаємо розчином. Чекаємо, коли алебастр застигне, виймаємо його з ємності. Гілки і стовбур покриваємо більш густою сумішшю з алебастру, води і клею ПВА. Нанесіть кілька шарів на нижню частину тулуба для потовщення. Коли розчин почне трохи застигати, ножем або зубочисткою малюємо борозенки, що імітують кору.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Після висихання покриваємо стовбур і гілки коричневою фарбою. Зверху пройдіться жорстким пензлем і акриловою фарбою золотистого кольору. Підставку також фарбуємо в коричневий колір. Верхню частину підставки покрийте клеєм. Прикрашаємо його камінням або чимось іншим на ваш смак.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Зверху покриваємо прозорим лаком. Після висихання дерево готове.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Як зробити дерево з бісеру

Для роботи вам може знадобитися: Велика кількість сіро-блакитних дротяних намистин для роботи з бісером (це може бути мідний дріт, головне – відповідно до діаметра отворів в намистинах). Також знадобиться невелика ємність, де буде розташовуватися основа майбутнього дерева. 

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Для початку вам потрібно створити гілки. Вони стануть невід’ємною частиною вашого майбутнього виробу. Дріт, що залишиться, з часом може стати потужним стовбуром майбутнього дерева. Далі навколо 18 бісеринок потрібно натягнути дроти на відрізки, які не повинні перевищувати 80 сантиметрів, а потім відправити їх ближче до центру нашого відрізка. Потім починаємо формувати перший лист, скручуючи вільні кінці дроту. Велика кількість обертів не варто, достатньо до 5 обертів.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Крім того, необхідно розділити довжину дроту, на кожну потрібно нанизати ще одну бісерину на 18 штук. Після цього їх також необхідно скріпити витками. Кожна сторінка отримає ще одну листівку для дерева. Для того, щоб спліттер був рівномірним, необхідно створити невелику кількість витків на обох хвостах. Потім їх знову потрібно розділити і розкласти по аркушу для кожної сторони майбутньої ялинки. В результаті необхідно отримати гілочку з сімома пелюстками. Причому, перший, розташований вгорі, а також по три з боків.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Адже гілки та їх кількість необмеженні чим більше гілок ви зробите, тим пишніше буде ваше дерево. Потім отримані гілки потрібно скріпити матеріалами. Спочатку потрібно прикріпити три частини. Після цього необхідно з’єднати між собою пелюстки, знову використовуючи техніку на трьох гілках. Потім ми працюємо над цим зображенням, поки пелюстки не будуть повністю задіяні. Під час роботи ви можете побачити, що вони утворили щось схоже на стовбур дерева майбутнього.

Дерево з бісеру - Як зробити дерево з бісеру?

Після цього готове дерево з бісеру необхідно помістити в недієздатність, а потім – в безпечну. Для цього підійде гіпсовий розчин, який потрібно використовувати відповідно до інструкції. Заливаємо вашу композицію розчином і чекаємо висихання. Все, ваше дерево повністю готове і його можна використовувати в якості подарунка або для прикраси зовнішнього вигляду будинку. Це дуже проста і популярна техніка зимової деревини, яку може зробити будь-який починаючий фахівець з бісеру.