Ірландський віскі та кава – поєднання для справжніх гурманів

Ірландський віскі та кава – поєднання для справжніх гурманів

Мало хто знає, але рецепту кави по-ірландськи вже 80 років. У світі існує безліч кавових коктейлів, але саме він займає найвищі рядки в різних рейтингах популярності. У чому ж секрет такої затребуваності?

Багато хто відзначає його особливий ніжний смак із дуже тонким запахом кави. Алкоголь – одна з його основних складових, але характерний запах та присмак при цьому не відчувається. Він тут скоріше для створення благородної міцності. Ірландський віскі кава лише за кілька десятиліть став справжньою класикою. Цей напій навіть подається у спеціальному келиху із товстими стінками, щоб зберігалася необхідна температура.

Секрети та нюанси рецепта

Розчинна кава зі смаком "Ірландський Віскі"Як кавова складова береться в основному арабіка або бленд з великою її концентрацією. Арабіка відрізняється легкою кислинкою, м’яким присмаком та інтенсивним приємним ароматом. Робуста для коктейлю не підходить, оскільки надто гірка та терпка. Смак у неї міцний, що погано поєднується з алкоголем.

Просто якийсь міцний алкоголь не підходить, потрібен лише ірландський віскі. Причому його витримка має становити щонайменше три роки. Є кілька брендів, які найкраще підходять для цих цілей:

  • Jameson;
  • Bushmills;
  • Tullamore Dew.

Досить важливим компонентом є вершки. Вони надають м’якості та ніжності смаку. Важливо, щоб вони були максимально свіжими та збитими вручну. Для кращої консистенції перед збиванням рекомендується їх трохи охолодити. Якщо все зроблено правильно, то вершки ляжуть на поверхню рівним шаром. При цьому вони не повинні бути у вигляді невеликої гірки, як заведено при подачі десертів. Одна з ключових фішок ірландської кави в тому, що всі її інгредієнти необхідно вживати одночасно.

Ще один важливий штрих в оригінальному рецепті – правильно підібраний цукор. Безумовно підійде і звичайний, але краще скористатися так званим коричневим. В цьому є сенс із двох причин.

  1. Він краще та швидше розчиняється.
  2. Має особливий «карамельний» присмак.

Для приготування стандартного об’єму коктейлю достатньо буде приблизно дві чайні ложки. Що стосується інших пропорцій, то кави знадобиться 100 мл (оптимальним буде свіжий еспресо), а вершків – близько 25-30 мл.

Особливості та альтернативи

Загалом рецепт нескладний, а всі його інгредієнти доступні. Найголовніше – дотримуватися нюансів приготування. Адже якщо, наприклад, збити вершки не вручну, а міксером, то консистенція вийде трохи іншою. І тоді вони вже можуть лежати не однорідним шаром, а розтікатися поверхнею, або навпаки бути занадто щільними та виглядати у формі шапочки.

Останнім часом з’явилися альтернативи цьому класичному напою – розчинна та зернова кава з ароматом і смаком ірландського віскі. Схожість досягається завдяки використанню спеціальних ароматизаторів. Це дуже добрий варіант для повсякденного вживання, оскільки для приготування потрібно витратити набагато менше часу та зусиль.