Найкращі класичні ігри на ПК: кожен повинен зіграти

Найкращі класичні ігри для ПК відображають еволюцію історії геймінгу, відстежуючи тенденції, технологічний прогрес та наші власні нескінченні очікування. Вони пройшли довгий, важкий шлях творців смаку, щоб кращі комп’ютерні ігри, які ми знаємо сьогодні, могли працювати, розширюючи амбітні стандарти, встановлені їх попередниками.

ТОП класичних ігор на PC

Незалежно від того, чи це класичні пригоди, як Grim Fandango та Day of the Tentacle, іммерсивні симулятори, такі як Deus Ex та System Shock 2, або ігри, які все ще мають здатність абсолютно домінувати у вашому вільному часі, такі як Diablo 4, старший брат Diablo 2, тут дійсно є щось для кожного. Хоча деякі з цих ігор можуть виглядати трохи несучасними за сучасними стандартами, ці творіння заслужили місце серед найкращих класичних ігор для ПК з хорошої причини, і ви збираєтесь дізнатися, чому.

Half-Life 2

Найкращі класичні ігри на ПК: кожен повинен зіграти

 • Дата виходу: 16 листопада 2004 року
 • Розробник: Valve

Один із найулюбленіших комп’ютерних ігор усіх часів, Half-Life 2 продовжує сюжет кілька років після подій Half-Life, з безмовним головним героєм Гордоном Фріманом, який прокидається, щоб дізнатися, що прибульці з першої гри перемогли. Фріман приєднується до опору, отримує купу класних зброй для гри та навіть зустрічає робота-собаку – улюбленця його спутниці Елікс Венс. Здається, що з моменту виходу гри пройшло ціле століття, і хоча громадськість вимагає Half-Life 3, виглядає, що вона не з’явиться найближчим часом. Як і очікувалося, для гри створено безліч модів, що означає, що ви можете запустити її та насолодитися проходженням без ризику травми очей від тих старих пікселів.

Diablo 2

Найкращі класичні ігри на ПК: кожен повинен зіграти

 • Дата виходу: 29 червня 2000 року
 • Розробник: Blizzard Entertainment

Серія Diablo є однією з найбільш відомих на PC, і Diablo 2 вважається найкращою з усіх. Вона побудована на визначальній геймплей з попередників і не заважає аукціонним будинкам або мучливим історіям Diablo 3. Гра стала ще кращою з виходом доповнення Lord of Destruction, яке додало цілком новий акт та два додаткові класи – асасина і друїда. Ви можете придбати її за менше, ніж 10 доларів, перш ніж переходити до Diablo 3: Reaper of Souls, яке переробило третю гру в серії, зробивши її гідним суперником короні Diablo 2.

Quake

Найкращі класичні ігри на ПК: кожен повинен зіграти

 • Дата випуску: 22 червня 1996 року
 • Розробник: id Software

Компанія id Software вразила гравців вже через три роки після випуску гри Doom, випустивши Quake. Вона відмовилась від рушія Doom на користь Quake, що дозволило відтворювати 3D середовища, які вразили кожного, достатньо старшого, щоб переконати батьків купити їм гру. Середовище було середньовічним готичним, а мультиплеєр був покращений, підтримуючи аж вісім гравців замість злиденних чотирьох. Крім того, Quake був першим шутером з окремими мапами для мультиплеєра, і клани почали з’являтися в громаді навколо нього. Гра має таку ж вагу, як і Doom для формування сучасної геймінгової культури. На основі цієї гри було створено серію, а найновіша гра – Quake Champions, швидкозбірна аркадна стрілялка, яка наразі перебуває в ранньому доступі на Steam.

Chrono Trigger

Найкращі класичні ігри на ПК: кожен повинен зіграти

 • Дата виходу: 11 березня 1995 року
 • Розробник: Square Enix

Технічно, Chrono Trigger не мав би бути однією з кращих класичних ігор для ПК, оскільки він був спочатку випущений для SNES в 1995 році, але ця семінарська JRPG недавно отримала порт на ПК, і тепер, коли післярелізні оновлення Square Enix значно поліпшили її, варто поглянути на неї на Steam. Крім того, її створила команда мрії розробників РПГ, включаючи творця серії Final Fantasy Хіронобу Сакагучі, творця серії Dragon Quest Юджі Хорій та художника манги Dragon Ball Акіру Торіяму, а також безлічі інших талановитих людей з епохи 16-біт. Сюжет гри – це подорож в часі з кількома закінченнями та унікальною бойовою системою. Тепер, коли вона доступна на ПК, немає виправдання не грати в одну з найкращих РПГ, які коли-небудь створювалися.

System Shock 2

Найкращі класичні ігри на ПК: кожен повинен зіграти

 • Дата виходу: 11 серпня 1999 року
 • Розробник: Irrational Games

Кен Левін, творець Bioshock, розробив гру System Shock 2 майже десять років тому. Вона відбувається не в глибинах океану, як Bioshock, а в просторі, де гравець повинен намагатися запобігти поширенню інфекції на кораблі. Bioshock вважається духовним наступником серії System Shock і, до певної міри, віддзеркалює її сюжетну лінію.

Thief

 • Дата виходу: 30 листопада 1998 року
 • Розробник: Looking Glass Studios

Сучасні ігри про хитрість можуть бути іншими без внеску Thief в жанр. Або, можливо, їм довелося багато часу, щоб дійти до такого рівня. У будь-якому випадку, гра від Looking Glass Studios 1998 року була відеогрою у відомому жанрі, який відволікає гравців від прямого зіткнення, замість цього активно дозволяючи їм уникати конфліктів. Стимпанк-атмосфера Thief додала грі відтінок кумедності та була реалізована завдяки аварійному геймплею, який дозволяв гравцям вирішувати, як краще проходити рівні – або чисто підступно, або вийти з тіні та вступити в бій, хоча останнє було не настільки задовільним. Після 2004 року серія отримала четверту частину, яка стала перезапуском франшизи, тому якщо ви почуваєте поживним, ви можете спробувати життя злодія в разіштованих 4K в 2014 році перезапуску Thief.

Star Wars: TIE Fighter

Найкращі класичні ігри на ПК: кожен повинен зіграти

 • Дата виходу: липень 1994 року
 • Розробник: Totally Games

Star Wars: TIE Fighter відома як одна з найкращих космічних симуляцій у відеоіграх, де стратегія відіграє величезну роль у епічних повітряних боях на тлі космосу. Система керування енергією тримає гравців на диванах, вимагаючи від них вирішувати, куди вкладати її – в щити, двигуни корабля або зброю. Ще більш революційним було те, що гра Star Wars поставила гравців на місце імперського пілота, а не бійця супротивника. TIE Fighter стала доступною для покупки на Steam у 2014 році з трохи покращеною графікою і звуком, а також всіма розширеннями гри, що дає вам можливість грати в одну з найкращих класичних ПК-ігор за 169 гривень.

StarCraft

Найкращі класичні ігри на ПК: кожен повинен зіграти

 • Дата виходу: 31 березня 1998 року
 • Розробник: Blizzard Entertainment

Запущена до того, як Activision купив материнську компанію Blizzard, Vivendi, StarCraft є стратегією в режимі реального часу, яка відбувається в просторі і змінила жанр. Гравці вибирають одну з трьох рас та будують бази та керують ресурсами, доки не стануть достатньо сильними, щоб забрати все у решти. Гра була найбільш продаваним ПК-грою у рік її випуску і стала культурним явищем в Південній Кореї. StarCraft 2: Wings of Liberty вийшла в 2010 році, а оригінал отримав оновлений ремастер у 2017 році.

Deus Ex

 • Дата випуску: 23 червня 2000 року
 • Розробник: Ion Storm

Deus Ex – це кіберпанк екшн-РПГ, яка досліджує теми соціальної нерівності, технологічного прогресу та покращення людських можливостей. Протагоніст Джейсон “JC” Дентон – це вступний рівень кіборга, і його перша місія як агента антитерористичного підрозділу полягає в тому, щоб виявити винних у крадіжці вакцин від смертельного захворювання. Але, звичайно, ніщо не буває настільки просто, і він незабаром потрапляє в інтригу, яка ставить його проти численних тіньових організацій, таких як Ілюмінаті та Тріади. Завдяки чарам модів, гра отримала візуальне оновлення, а також покращений штучний інтелект та розширену фізику. Мод Give Me Deus Ex описує себе як кращий Deus Ex, що є сміливою заявою, і ви можете спробувати його самостійно.

Baldur’s Gate

Найкращі класичні ігри на ПК: кожен повинен зіграти

 • Дата випуску: 21 грудня 1998 року
 • Розробник: BioWare

Baldur’s Gate – це культова рольова гра, яка встановила планку для всього, що було в жанрі після неї, заробивши своє законне місце в нашому списку кращих класичних ігор для ПК. Якщо рольові ігри – ваше захоплення, то Baldur’s Gate – це те, що вам потрібно. За суттю, це гра D&D, втілена в життя на Infinity Engine. Ізометрична RPG поділена на розділи і дозволяє гравцям розвивати своїх персонажів через бої, побічні квести та головний сюжет по мірі їх прогресу. У 2012 році гра отримала Enhanced Edition, яка включала розширення Tales of the Sword Coast, хоча для оригіналу існує достатньо модів, які дозволяють зберегти аутентичний досвід, якщо ви більш до нього налаштовані.

Бажаєте випробувати якісь нові ігри? Ось найкращі ігри для PS5, які можна отримати зараз.