Рекомендації щодо купівлі та використання камер відеоспостереження

Камери відеоспостереження є важливою, якщо не ключовою складовою системи безпеки. Вони дають змогу контролювати ситуацію, фіксувати події, запобігати чи розкривати правопорушення, оптимізувати робочий процес. Однак не існує універсальних камер, різні відеокамери підходять для різних умов та завдань.

Рекомендації щодо купівлі та використання камер відеоспостереження

Рекомендації щодо вибору відеокамер

Перед купівлею камер відеоспостереження слід визначитися з низкою факторів.

Де буде встановлена камера, усередині приміщення чи на вулиці? Зовнішні камери відеоспостереження дорожчі й споживають більше електроенергії, але їхній корпус захищений від вологи, пилу, температурних перепадів та вандалізму. Також вони зазвичай мають більший кут огляду. Слід також враховувати освітленість місця встановлення.

Вай-фай-камера або провідна? Wi-Fi має ряд переваг, але є й недоліки, зокрема, потрібний стабільний швидкісний інтернет.

Роздільна здатність і частота кадрів. Роздільна здатність — це кількість пікселів, які складають зображення, вона впливає на чіткість. Частота кадрів — швидкість, з якою зображення оновлюється, від неї залежить плавність. Що вище ці параметри, то якісніше відео. Але є нюанс: зображення з високою частотою і роздільною здатністю потребує високої пропускної спроможності передачі даних, а у сховищі займає великий обсяг пам’яті. Здебільшого роздільної здатності 720p або 1080p і частоти кадрів 25–30 FPS цілком достатньо.

Кут огляду. Що він більший, то більше відеоінформації надає одна камера, але з меншою деталізацією.

Оптичний зум. Функція наближення зображення без втрати якості, тобто можливість деталізації окремих кадрів. Однак для зуму потрібна дорожча оптика, відповідно, вища вартість камери. Щоб правильно вибрати потрібний кут огляду та визначити, чи потрібен зум, потрібно враховувати відстань від камери до об’єктів і чітко розуміти цілі відеоспостереження.

Тип матриці: CMOS або CCD. CMOS меншого розміру, дешевше, споживають менше енергії, але й менш чутливі, тож на відео більше шумів. CCD чутливіші до світла, тому створюють відео високої якості за різних умов освітленості, проте вони дорожчі та енерговитратніші.

Нічне бачення. У режимі нічного бачення камера працює у темну пору доби. Для цього використовують інфрачервоне підсвічування, чутливу матрицю або інші технології, зокрема є й такі, що забезпечують повноколірне нічне бачення та запис із високою чіткістю зображення.

Зберігання відео. Камери можуть зберігати інформацію на фізичних носіях або у хмарі. Хмара доступна з будь-якої точки світу, де є інтернет, а фізичні носії, такі як жорсткий диск, SD-карта або USB-накопичувач вважаються безпечнішими, проте здатні зберігати обмежений обсяг інформації.

Інтелектуальні функції. До них належать розпізнавання осіб та автомобільних номерів, рухомих та статичних об’єктів, аналіз ситуації з увімкненням оповіщення, двосторонній аудіозв’язок тощо. Купуючи камеру зі смартфункціями уточнюйте, чи всі вони доступні без щомісячної або щорічної оплати.

Мобільний додаток. Він дає можливість дистанційно керувати камерами, змінювати налаштування, віддалено спостерігати за тим, що відбувається, мати доступ до архівного відео, ділитися доступом з іншими користувачами тощо.

Рекомендації щодо купівлі та використання камер відеоспостереження

Як правильно використовувати камери відеоспостереження

Деякі рекомендації щодо встановлення та експлуатації відеокамер системи спостереження:

  • Встановлюйте камери не нижче ніж 2,5 м від поверхні, це ускладнить доступ до них.
  • Відстань між камерами має бути не менш ніж 3 м, щоб уникнути шумів.
  • Напрямок камери повинен виключати пряме потрапляння сонячного світла або яскравих відблисків від гладких поверхонь, щоб не зліпити камеру.
  • Не використовуйте внутрішні камери для зовнішнього спостереження, їхній корпус не має потрібного захисту.

Кожна камера має посібник з експлуатації. З ним слід уважно ознайомитися і дотримуватись усіх рекомендацій, так камера буде кориснішою та слугуватиме довше.