Ромашка – які причини використовувати ромашку для шкіри

Ви шукаєте заспокійливий інгредієнт, який може вирішити й інші проблеми зі шкірою? Ромашка є одним із таких ключових інгредієнтів, який використовувався для заспокоєння шкіри з давніх часів.

Читайте далі, щоб дізнатися, як ромашка може покращити вашу шкіру та як включити цей інгредієнт у свій щоденний догляд за шкірою. Прокрутіть вниз, щоб прочитати більше!



«Ромашку можна використовувати проти прищів. 


Він діє як протизапальний засіб, щоб зменшити запалення, викликане акне. 


Ви можете поєднати його з ефірною олією лаванди, оскільки воно також має заспокійливі властивості та зменшує шрами від прищів. 


Однак ці олії слід використовувати разом з оліями-носіями та в меншій концентрації».

Чи корисна ромашка для вашої шкіри?

Ромашка - які причини використовувати ромашку для шкіри

Ромашка – це трава, яка використовується для зняття стресу та лікування болю в животі та нудоти. Це також може полегшити печію та покращити загальний стан здоров’я.

Історія застосування ромашки для шкіри сягає корінням в глибоку давнину. Греки, єгиптяни та римляни добре знали цей інгредієнт і використовували його для лікування ран. Для цього вони розчавлювали квітку ромашки і прикладали до ран. Це також використовувалося для лікування подразнення шкіри, пов’язаного з погодою, оскільки заспокійливі властивості ромашки допомагали швидше загоїти стан шкіри.

Хоча тоді використання ромашки було обмеженим, тепер завдяки сучасним технологіям і науковому розвитку дослідники виявили, що ромашка має багато переваг для шкіри. За умови постійного використання він може служити засобом для вирішення ряду проблем із доглядом за шкірою.

Які існують види ромашки?

На ринку широко продаються два популярних види ромашки. Це римська ромашка і німецька ромашка. Римська ромашка також відома як справжня ромашка, оскільки вона більш відома на ринку.

Багато інших рослин також називають ромашками, як-от марокканська ромашка, капська ромашка тощо. Але в трав’яних і косметичних продуктах головним інгредієнтом є римська та німецька ромашки.

І римська, і німецька ромашки містять ефірну олію під назвою хамазулен. Має солодкий яблучний запах, який надзвичайно освіжає шкіру. Він також використовується як легкий транквілізатор, а також за його протизапальні та антибактеріальні властивості.

6 способів, як ромашка може принести користь вашій шкірі

1. Лікує запалення шкіри

Ромашка може лікувати короткочасне та тривале запалення шкіри. Лікує запалення, спричинене висипом вугрів та іншими захворюваннями шкіри. Також ромашкою можна лікувати сонячні опіки. Іноді надмірне опромінення УФ може спричинити пошкодження ДНК. Використання ромашки також може зменшити пошкодження ДНК.

2. Зменшує почервоніння шкіри

Завдяки своїм протизапальним властивостям ромашка може вилікувати шкіру, яка почервоніла через запалення. Ромашка знімає запалення, а потім усуває подразнення шкіри. Природно, почервоніння зникає, як тільки зникає запалення.

3. Антивіковий засіб

Ромашка містить велику кількість флавоноїдів і фітохімічних речовин, які дуже корисні в лікувальних цілях. Ці дві поживні речовини можуть боротися з вільними радикалами та прискорювати процес регенерації клітин. В результаті тонкі лінії, зморшки та пігментні плями на вашій шкірі значною мірою зменшуються.

4. Підходить для чутливої ​​шкіри

Дослідження показують, що ромашка здатна блокувати простагландини, які відповідають за запалення шкіри. Ось що робить ромашку найбільш підходящим інгредієнтом для людей з чутливою шкірою. Крім того, нанесення олії ромашки на шкіру може зменшити сліди алергії.

5. Лікування акне

За словами, виконавчого директора з розробки продуктів у SkinKraft, «Ромашку можна використовувати проти прищів. Він діє як протизапальний засіб, щоб зменшити запалення, викликане акне. Ви можете поєднати його з ефірною олією лаванди, оскільки воно також має заспокійливі властивості та зменшує шрами від прищів. Однак ці олії слід використовувати разом з оліями-носіями та в меншій концентрації».

6. Загоює рани

Ромашка має антимікробні властивості, які забезпечують захист від бактерій, грибків і деяких вірусів. Дослідження , проведене в 2018 році, показало, що мазі, що містять ромашку, добре працюють при лікуванні бактеріальних інфекцій, ран тощо .

Як використовувати ромашку для шкіри?

Ви можете використовувати екстракт ромашки, щоб зробити маски своїми руками або маски для обличчя. Ви також можете вибрати для шкіри ефірну олію ромашки. Екстракт і масло ромашки часто використовуються в багатьох продуктах по догляду за шкірою. Вони містять потужний антиоксидант під назвою хамазулен, який зберігає вашу шкіру зволоженою та м’якою. І останнє, але не менш важливе: вживання ромашкового чаю також корисно для загального здоров’я.

Нижче наведено деякі домашні способи використання ромашки для шкіри.

1. Маска для обличчя з ромашки

Інгредієнти

 • 1 пакетик ромашкового чаю
 • 1 столова ложка меду
 • 1 столова ложка гелю алое вера
 • Гаряча вода

Як змішувати?

 • Замочіть пакетик чаю в чашці гарячої води.
 • Додайте гель алое вера та мед у миску.
 • Після приготування чаю додайте в миску кілька ложок чайної води.
 • Добре перемішайте.

Як використовувати?

Нанесіть маску безпосередньо на обличчя і залиште на 10-15 хвилин. Вимийте обличчя теплою водою і промокніть шкіру м’яким рушником.

2. Ромашковий скраб

Інгредієнти

 • 1 пакетик ромашкового чаю
 • 1 столова ложка цукру
 • 1 столова ложка меду

Як змішувати?

 • Замочіть пакетик чаю в гарячій воді.
 • Візьміть миску і додайте цукор і мед.
 • Добре перемішайте інгредієнти і додайте кілька ложок чаю.

Як використовувати?

Очистіть обличчя м’яким миючим засобом, а потім наберіть достатню кількість скрабу на долоню. Використовуйте пальці, щоб акуратно помасажувати скраб на шкірі. Робіть це від 3 до 5 хвилин. Сполосніть обличчя водою і висушіть його.

3. Маска для обличчя «Ромашка».

Інгредієнти

 • 1 пакетик ромашкового чаю
 • 1 столова ложка подрібнених вівсяних пластівців
 • 2 столові ложки меду
 • Мигдалева олія

Як змішувати?

 • Розріжте пакетик чаю в мисці.
 • Додайте до нього мед і подрібнені вівсяні пластівці.
 • Додайте три краплі мигдальної олії.
 • Добре перемішайте і зробіть пасту.

Як використовувати?

Нанесіть пасту на шкіру. Залиште на 15 хвилин. Коли маска для обличчя висохне, змийте її теплою водою. Після цього нанесіть на шкіру зволожуючий крем.


Побічні ефекти та запобіжні заходи під час використання ромашки

Ромашка - які причини використовувати ромашку для шкіри

Ромашка безпечна для будь – якого типу шкіри . Випадки побічних ефектів, таких як алергія та подразнення шкіри, рідкісні. Однак якщо у вас алергія саме на ромашку, намагайтеся її уникати. Крім того, якщо ви пробуєте будь-який новий продукт, що містить ромашку, спочатку проведіть патч-тест. Це виключить ймовірність алергічних реакцій та інших побічних ефектів.

Висновок

Ромашка використовувалася для заспокоєння та лікування шкіри з давніх часів. Хоча щодо використання ромашки для шкіри не проводилося багато досліджень, відомо, що вона контролює появу вугрів, загоює рани, зменшує подразнення та почервоніння шкіри. Ви можете використовувати засоби по догляду за шкірою на основі ромашки або робити власні маски для обличчя з ромашки вдома. Однак перед застосуванням будь-якого нового продукту проведіть патч-тест, щоб перевірити, чи підходить він вашому типу шкіри чи ні.