Що таке ДСП та чому воно настільки популярне

Виробництво ДСП народилося в країнах, що завжди були бідними на лісові ресурси,  в Німеччині та Швейцарії. Тому для них особливо актуальним було максимально безвідходне виробництво. Перше підприємство виникло у 1941 році в Бремені, спочатку потужності були незначні, всього 3 000кубометрів на рік, та вже за 15 років воно налічувало 175 ліній, з яких щорічно сходило 0,9 мільйона кубометрів. Знайти ДСП плиту будь-якого розміру сьогодні надзвичайно просто, адже виробники та численні будівельні магазини пропонують широкий вибір варіантів.

Що таке ДСП та чому воно настільки популярне

Особливості та переваги матеріалу

Технологія виробництва передбачає використання тирси, яку склеюють спеціальним методом. Плити із дерев’яної стружки можна вважати найпоширенішим матеріалом, з якого виготовляють корпусні меблі та оформлюють інтер’єри, застосовують у процесі будівництва. Тирса може бути з найрізноманітніших видів деревини, численні виробництва перетворюють відходи лісопилок на корисний та досить практичний продукт – ДСП, який можна обрати тут https://tomek.lviv.ua/.

До переваг можна віднести:

  • Міцний;
  • Легко обробляти;
  • Плити надійно «тримають» цвяхи, шурупи, якими кріпиться конструкція;
  • Порівняно низька, доступна ціна, що робить матеріал поширеним для виготовлення меблів, предметів інтер’єру економ-сегменту.

Та є декілька мінусів:

  • Виготовлення фігурних виробів з нього не можливе;
  • Присутній певний відсоток шкідливих смол, завдяки яким скріплюються частини в структурі плити.

Дно висувних ящиків, зворотна сторона стінок шаф, шухляд часто виготовлена саме з ДСП. Це можна визначити за структурою, частинки дрібні, шорсткі на дотик. Більш дорогі меблі оснащені фанерою, та її експлуатаційні характеристики не сильно відрізняються. У процесі виготовлення частинки, тирса, розпарена, вона потрапляє під прес дуже вологою. Через це плити мають обмеження щодо товщини. Лицьова сторона може бути вкрита декоративною плівкою, гладенькою, вона часто імітує волокна деревини або структуру каменю.

Принципи догляду

Цей матеріал стійкий до вологи, тому часте миття не стане проблемою. Та це відноситься лише до поверхні. Бажано не допускати потрапляння води, вологи в середину плити. Мити меблі можна тільки тоді, коли на них відсутні сколи, пробоїни, подряпини, тріщини. Потрапляння води в середину плити може призвести до повного виходу меблів зі строю, тому що висушити її не вдасться. Матеріал в цьому місці деформується, що погіршить естетичні та практичні характеристики виробу.

Використання абразивних засобів недопустиме, це стосується також поліролю, віску для деревини. Краще обрати мильний розчин, після якого меблі протирають сухою чистою ганчіркою. Полірування проводиться після цього етапу. Уважно читайте інструкції до засобів, повинна бути позначка про те, що рідина підходить для ДСП.