Сидяча робота: як не втратити здоров’я?

Знайти хорошу роботу, із затишним офісом та сидіти у шикарному кріслі керівника – мрія чи не кожного. Проте у такі моменти ми мало думаємо про шкідливість такої сидячої роботи. Біль в спині, в шиї, затікання ніг – це все лише верхівка айсберга, яка приховує значні проблеми зі здоров’ям. Якщо ж до малорухливої роботи додати ще й постійні стреси, дедлайни, що змушують відмовитись від здорового сну та відсутність часу на відпочинок, то ви отримуєте цілий «букет» проблем зі здоров’ям. Про те, як не отримати такий «букет» в бонус до хорошої сидячої роботи, розкажемо далі у нашій статті.Сидяча робота: як не втратити здоров’я?

Способи вберегти здоров’я при сидячому способі життя

Якщо ви це читаєте, то швидше за все у вас сидяча робота, яка забирає багато часу та нервів, звісно, не вистачає часу на легку розминку посеред робочого дня, а про сили на спортзал чи прогулянки кожного вечора і мови немає. Проте біль у спині між лопатками вже не дає зосередитись, а біль у шиї уже сприймається, як звична справа. Ми пропонуємо вам 5 простих кроків, що допоможуть позбутись усіх цих неприємних симптомів та значно підвищити продуктивність.

 1. Регульований стіл, що можна налаштувати під власні потреби. Звісно не усі мають час та сили на походи до спортивної зали, проте застигати в одній позі на весь день це справді небезпечно та може спричинити дуже багато проблем. Якщо ви зможете встановити регульований по висоті стіл, то у вас буде шанс частіше змінювати позу. Постарайтесь хоча б на пів години в день працювати стоячи. Якщо у вас досить обмежений бюджет і купити такий стіл складно, тоді старайтесь ставити ноутбук на високу тумбу, шафу чи куди-небудь, щоб вам було зручно попрацювати стоячи;Сидяча робота: як не втратити здоров’я?
 2. Встановлюйте монітор у правильному положенні. Сидяча робота за комп’ютером – це не тільки біль у шиї чи спині, це ще й шалене навантаження на ваші очі. Ви не повірите, але від того, що монітор стоїть під поганим кутом у вас може крутитись голова, пекти очі і ви навіть можете відчувати нудоту. Рішення просте – змінити положення монітора, але як саме? По-перше відстань – в ідеалі вона повинна бути рівною витягнутій руці. Далі положення – верх монітора повинен бути на рівні очей. Таке положення допоможе вам виконувати великі об’єми роботи без шкоди вашим очам;
 3. Крісло має значення. І ми не говоримо про те крісло керівника, яке частіше всього уявляють собі люди. Адже такі крісла великі на дуже зручні, що означає ваш опорно-руховий апарат буде розслаблений, а це не так вже й добре. Ваші м’язи повинні залишатись в тонусі та бути у зручній позі. Спинка обов’язково повинна знімати частину навантаження зі спини. Плюс – ви завжди можете додатково користуватись спеціальними ортопедичними подушками;
 4. Робіть вправи прямо за столом. Ми розуміємо, що не при кожній роботі є шанс вставати кожної години, щоб зробити легку розминку, проте практичну будь-яка дозволяє зробити її прямо за столом. Це можуть бути прості вправи для рук та ніг, які дозволять позбутись чи попередити біль у спині, шию, ногах. Якщо самостійно придумати розминку важко, то слід пошукати її в мережі, так є безліч фото та відео, які легко навчать вас допомагати собі під час сидячого образу життя;Сидяча робота: як не втратити здоров’я?
 5. Придбайте крокомір – він буде відмінним стимулом пройтись пішки, а не взяти таксі, більше гуляти з собакою чи друзями, а також слідкувати за власною активністю протягом дня. Багато людей, які використали цю пораду, відмічають, що завдяки підрахунку кроків та поставленим цілям, їм вдається рухатись набагато більше.

Наостанок одна дуже важлива порада – піклуйтесь про себе! Якщо ви зрозумієте, що ваше здоров’я варте уваги, то будете краще піклуватись про себе та довше залишатиметеся здоровими та енергійними.

 • Сидяча робота: як не втратити здоров’я?

  Лікар-невропатолог вищої категорії, к.мед.н.
  Член Всеукраїнської Асоціації неврологів, психіатрів та наркологів, член Європейської Асоціації Нейрореабілітації та Всеукраїнського товариства нейрореабілітації. Член Української Асоціації боротьби з інсультом, член Українського лікарського товариства у Львові.

  View all posts