Вентилятор – Який вентилятор вибрати?

Всі ми любимо літо і сонце, яке в цю пору року супроводжує нас майже весь день. Однак ми не обов’язково любимо спеку, особливо коли ми на роботі або хочемо відпочити вдома. Занадто високі температури можуть бути дуже болючими та ускладнювати роботу та щоденні обов’язки. На щастя, технології приходять нам на допомогу.

Підбадьорливий бриз подарують вентилятори, які можна легко придбати за помірними цінами. Ви думаєте, який вентилятор вибрати для дому чи офісу? Розповідаємо, на що звернути увагу перед покупкою вентилятора. Незалежно від того, який вентилятор ви хочете придбати – для кімнати чи для роботи, маленький настільний вентилятор, колонний чи звичайний – у цьому посібнику ви знайдете відповіді на свої запитання, а також рейтинг рекомендованих моделей.

Рейтинг рекомендованих вентиляторів

Хороший вентилятор: Blaupunkt ASF701

Вентилятор - Який вентилятор вибрати?

Пропонована модель є вентилятором висотою 135 сантиметрів, тому він відмінно підійде як домашній вентилятор. Навіс має діаметр 40 сантиметрів, а п’ять лопатей пропелера, які можуть працювати на трьох швидкостях, збережуть прохолоду в спекотні дні. Також варто відзначити три режими роботи – стандартний, природний і нічний. Також варто відзначити функцію коливання, завдяки якій повітря рівномірно розподіляється по кімнаті. У комплект входить пульт дистанційного керування, який дозволяє налаштувати вентилятор на відключення з затримкою.

Маленький настільний вентилятор: Blaupunkt ATF301

Вентилятор - Який вентилятор вибрати?

Ця модель є електричним вентилятором, який найкраще працює на столі. Це недорогий вентилятор, швидкість якого регулюється на двох рівнях кнопками на корпусі. Його купол має діаметр 23 сантиметри, тому цей вентилятор повинен поміститися навіть на маленькому столі. Рівень шуму не перевищує 40 дБ, тому він не заважатиме Вам під час роботи, перегляду фільмів чи улюблених комп’ютерних ігор. Також є можливість встановити діапазон коливань і кут нахилу чаші вентилятора.

Ефективний кімнатний вентилятор: Blaupunkt AVF701

Вентилятор - Який вентилятор вибрати?

Простий у використанні підлоговий вентилятор, який охолодить великі приміщення. Швидкість роботи встановлюється натисканням однієї з трьох кнопок, розташованих ззаду. Мідний двигун забезпечує потужний повітряний потік зі швидкістю до 4 м/с, що в поєднанні з чашею діаметром 50 сантиметрів означає, що цей вентилятор ефективно охолодить вас. Максимальний рівень шуму при роботі становить 45 дБ, тому ця модель добре працюватиме, наприклад, як тихий вентилятор для спальні.

Вентилятор - Який вентилятор вибрати?

Adler AD 7323b – недорогий, але ефективний кімнатний вентилятор потужністю 90 Вт. Діаметр його купола становить 40 сантиметрів, тому він легко може охолоджувати великі приміщення. Варто відзначити регульований діапазон коливань і можливість регулювати кут нахилу купола, що забезпечує точний напрямок повітряного потоку. Крім того, його висоту також можна регулювати від 102 до 125 сантиметрів. Вентилятор має три швидкості, які регулюються кнопками.

Колонний вентилятор для кімнати: Blaupunkt AFT801

Вентилятор - Який вентилятор вибрати?

Якщо ви думаєте, який вентилятор купити – колонний чи звичайний, у нас є пропозиція для прихильників першого із зазначених типів. Колонний вентилятор набагато елегантніший за традиційний дизайн і займає менше місця. Пропонована модель має три рівні швидкості повітряного потоку і чотири режими роботи: нічний, природний, стандартний і дитячий. Останнє призводить до того, що пристрій знижує швидкість роботи кожні 15 хвилин і автоматично вимикається через три години. У комплект входить пульт дистанційного керування, а поточний режим роботи можна зчитувати з LED-дисплея.

Вентилятор стоячий для дому: Prime3 SSF41

Ще одна пропозиція – традиційний вентилятор для кімнати та офісу висотою 103 сантиметри. Має три швидкості роботи і функцію коливання, завдяки чому прохолодне повітря рівномірно розподіляється по кімнаті. Діаметр його купола становить 40 сантиметрів, тому цей вентилятор може впоратися навіть з більшими приміщеннями. На найнижчій швидкості гучність становить всього 40 дБ, тому цю модель можна використовувати як вентилятор для дитячої кімнати або спальні.

Сучасний маленький вентилятор: Humanas CoolAir F01 білий

Вентилятор - Який вентилятор вибрати?

Невеликий настільний вентилятор із вбудованим акумулятором, який, за заявою виробника, забезпечує 15 годин роботи, а заряджається за допомогою кабелю зі штекером USB type A або USB type C. Що важливо, його можна заряджати під час роботи. Вентилятор може працювати на чотирьох швидкостях, що дозволяє адаптувати його до потреб багатьох користувачів. Обертова кришка розподіляє прохолодне повітря по кімнаті навколо вентилятора. Варто також відзначити, що вентилятор можна скласти, що значно полегшує транспортування.

Унікальний настільний вентилятор: RYOBI RCF18-0

Вентилятор - Який вентилятор вибрати?

RYOBI RCF18-0 – це дійсно маленький настільний вентилятор, чаша якого має діаметр 10 сантиметрів. Ця модель не має основи, а має затискач, за допомогою якого її можна прикріпити, наприклад, до столу чи гілки. Пристрій працює від акумулятора, який підходить до багатьох інших електроінструментів цієї марки. Незважаючи на невеликі розміри, сильний потік повітря забезпечується п’ятьма лопатями. Вентилятор може працювати на двох швидкостях, які регулюються за допомогою зручного перемикача.

Великий вентилятор для дому: Deerma Fan FD10W білий

Вентилятор - Який вентилятор вибрати?

Ще один традиційний стоячий вентилятор, який виглядає досить сучасно для такого типу пристроїв. Він має сім лез, і їхня робота може виконуватися на трьох різних рівнях швидкості. Висота вентилятора регулюється, тому його можна поставити, наприклад, на комод або на підлогу. Не забута функція коливання та можливість нахилу купола. Незважаючи на всі перераховані вище функції, вентилятор дуже простий у використанні, тому ним можуть користуватися як діти, так і люди похилого віку, які не стикаються з електроприладами щодня.

Цікава альтернатива традиційним вітрякам: багатофункціональний повітродув KiCA JetFan

Вентилятор - Який вентилятор вибрати?

Повітродувка KiCA JetFan зовсім не схожа на традиційний вентилятор, але також генерує прохолодне повітря. У даній моделі струмінь може мати швидкість до 25 м/с. Його можна використовувати як вентилятор, стиснене повітря з балончика або електричний насос. Він має чотириступеневе регулювання живлення, а джерелом енергії є вбудований акумулятор на 900 мАг, що заряджається через порт USB-C, що забезпечує 5 годин роботи на одному заряді. Цей пристрій називають «пневматичним швейцарським ножем».

Види вентиляторів

 • Класичні вентилятори – всі ми звикли до класичних вентиляторів, оснащених круглим диском, за яким обертається великий пропелер. Це класичні вентилятори – найпопулярніші на ринку. У нас можна придбати такий класичний кімнатний вентилятор приблизно за 100 злотих. Дешевші моделі в основному виготовлені з пластику. Дорожчі — з металу. Продуктивність цих пристроїв може сильно відрізнятися. Все залежить від потужності двигуна і діаметра гвинта. Традиційний стоячий вентилятор – універсальне рішення на будь-який бюджет.
 • Настільні вентилятори – різновид класичних, стоячі вентилятори – їх настільні версії. Через менші розміри вони менш ефективні. Такий вентилятор є маленьким і більш зручним еквівалентом класичного вентилятора.
 • Колонні вентилятори – цікавий і дуже елегантний вид пристрою – колонний вентилятор. Зазвичай він має висоту понад півметра і не має великого пропелера. Замість цього він має багато менших пропелерів, прикріплених до колони всередині корпусу. Він добре працюватиме як домашній або кімнатний вентилятор.
 • Безлопатеві вентилятори – люди, які цінують гарний дизайн, можуть вибрати трохи дорожчий безлопатевий вентилятор. Він не має пропелера. Він оснащений спеціальним обідком, з якого на великій швидкості вилітає повітря. Він ідеально підійде як тихий вентилятор для спальні.

Вентилятор - Який вентилятор вибрати?

Який вентилятор вибрати? На що звернути увагу при покупці?

Тепер, коли ми знаємо найважливіші типи вентиляторів, настав час поглянути на їхні ключові параметри, які ми повинні взяти до уваги. Це насамперед:

 • Потужність і ефективність пристрою – потужність вентилятора перетворюється на його ефективність. Електричний вентилятор має потужність від 40 Вт до 70 Вт. Спробуємо підібрати моделі, близькі до цієї верхньої межі. Висока потужність також означає більш тривалу безперервну роботу.
 • Регульована швидкість роботи – бувають дні, коли нам потрібен лише легкий вітерець, а бувають дні, коли ми хочемо використовувати максимальну потужність вентилятора. Тому важливо, щоб підлоговий вентилятор мав регульовану швидкість роботи. Мінімум становить три діапазони, але чим більше, тим краще.
 • Діаметр пропелера – ще один важливий параметр. Навіть якщо наш вентилятор дуже потужний, а пропелер маленький, його ефективність залишатиме бажати кращого. Вітряк стоячий для вашого будинку повинен мати діаметр гвинта не менше 40 см.
 • Шум – ніхто не любить шум, а вентилятор працює довго. Тихий кімнатний вентилятор – це той, який створює шум нижче 60 дБ.
 • Коливання і регулювання кута нахилу голови – дуже корисно, коли в кімнаті кілька людей. Завдяки йому наш домашній вентилятор може змінювати напрямок повітряного потоку.

Вентилятор - Який вентилятор вибрати?

Який вентилятор для офісу, а який для дому?

Вирішуючи, який вентилятор буде працювати найкраще, варто визначити, де ми будемо його використовувати. Його призначення допоможе вам вирішити, у які функції варто інвестувати.

 • Вентилятор для компанії повинен бути, перш за все, невеликим, але ефективним. Наприклад, тут відмінно підійде настільний вентилятор великої потужності. Корисною буде і функція осциляції – адже в одній кімнаті зазвичай працює багато людей.
 • Домашній вентилятор може бути більшим. Якщо ви думаєте, який вентилятор купити для своєї кімнати, радимо звернути увагу на шум, який він створює. Ми хочемо відпочити вдома, і нам може заважати гучний пристрій. Домашній вентилятор також повинен мати нічний режим. Для вітальні стане в нагоді пульт дистанційного керування та функція розпилення аромату.
 • Вентилятор для спальні повинен бути пристроєм з широкими можливостями регулювання швидкості і можливістю програмування часу роботи.
 • Найкраще мати у ванній вентилятор з функціями іонізації та ароматерапії. Тоді наша ванна пройде в приємній атмосфері.

Додаткові функції вентилятора

 • Нічний режим – важко спати вночі, коли в кімнаті жарко. Але також важко заснути, коли наш кімнатний вентилятор надто шумить. Нічний режим дозволяє відповідно вимкнути звук пристрою
 • Іонізатор – повітря, насичене негативними іонами, набагато свіжіше. Тому вентилятор для вітальні або ванної кімнати з функцією іонізації – відмінний вибір
 • Ароматерапія, розпилення запахів – електричний вентилятор також може розпорошувати приємні аромати. Деякі моделі оснащені спеціальними бачками, в які заливається відповідна рідина. І через деякий час можна відчути приємний запах по всій кімнаті. Пристрій чудово працює як вентилятор у ванній кімнаті
 • Зволоження повітря – вентилятор також можна підключити до зволожувача повітря. Це додатково посилює приємне відчуття прохолоди
 • Пульт дистанційного керування – коли ми хочемо відпочити, нам не завжди хочеться встати та підійти до вентилятора, щоб увімкнути його чи змінити функції. Ось коли дистанційне керування стане в нагоді
 • Дисплей – інформує про найважливіші робочі параметри пристрою
 • Програматор робочого часу – можна запрограмувати час включення або виключення пристрою. Його можна використовувати, наприклад, для запуску вентилятора перед тим, як ми повернемося з роботи

Вентилятор - Який вентилятор вибрати?

Чи варто купувати вентилятор?

Як бачите, навіть у розпал літа ми не змушені залишатися на теплі. Вибір вентиляторів дуже великий, і кожен, безсумнівно, знайде модель, яка відповідає його вимогам і фінансовим можливостям. Відносно низька ціна вентиляторів означає, що багато людей вирішують придбати кілька штук. Таким чином забезпечується комфорт у кількох кімнатах.