Як намалювати їжака – малюємо їжака по інструкції

Малюємо їжачка олівцем або фарбами

 • Малюємо з дитиною їжачка
 • Їжачок в п’ять простих кроків
 • Більш складний малюнок їжачка
 • Малюємо їжачка за допомогою фарб
 • Їжачок з м / ф «Смішарики»

Малюємо з дитиною їжачка

Їжачок – знайома всім дітям тварина, яку вони охоче зобразять на папері. Щоб творче заняття проходило весело і цікаво, розкажіть дитині трохи про цього лісового звірка. Про те, що він живе в нірках, харчується жучками, ягодами і фруктами. Про те, для чого їжакові потрібні його голки і як він вміє згортатися в колючий клубок. Після цього приступайте до покрокового малювання за інструкцією.

Як намалювати їжака - малюємо їжака по інструкції

Їжачок в п’ять простих кроків

Почнемо малювання з простого начерку, заснованого на знайомстві з формами. Етапи будуть прості для виконання і розраховані на дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Для роботи буде потрібно:

 • Аркуш паперу (наприклад, альбомний);
 • олівець;
 • ластик.

Приступаємо до процесу.

Крок 1.

Альбомний аркуш маємо перед собою горизонтально. Намічаємо розміри майбутнього малюнка. Для цього ставимо крапки посередині листа зліва і справа, відступивши від краю паперу невелику відстань. Зверху листа посередині, відступивши від краю, намічаємо «спинку» їжачка. Так у нас вийшов умовний трикутник.

Крок 2.

Приблизно посередині від лівої точки і верхньої починаємо проводити зигзагоподібну лінію, зображуючи голки і намічаючи тулуб. Закінчуємо лінію у точки з правого боку аркуша.

Крок 3.

Малюємо подовжену мордочку їжачка, орієнтуючись на те, що задумана ліва точка – це ніс звірка. Його вимальовує за допомогою невеликого овалу. Поруч з зигзагоподібної лінією двома неповними овалами, малюємо вушка і продовжуємо між ними лінію голок.

Крок 4.

Продовжуємо вимальовувати деталі. На вийшлі мордочці намічаємо рот (посмішку), використовуючи дугу, і очі – два маленьких кола, в яких намічаємо зіниці. Доповнюємо ряд нижніх голок, поєднуючи зиґзаґоподібної лінією точку у вушок і праву – у краю листа.

Крок 5.

До малюнку додаємо тулуб їжака, намічаючи лінію живота, що проходить дугою під «голками». Приблизно від середини мордочки до краю голок. При проведенні цієї лінії залиште вільне місце для двох лапок або приберіть частину лінії гумкою. Вписуємо дві лапки в дугу (передню і задню), зображуємо ще дві поруч з ними.

Отже, наш їжачок в профіль готовий. Тепер, коли ми познайомилися з зигзагоподібної лінією і дугами, можемо намалювати їжачка, який стоїть до нас обличчям. Для цього малюємо овал – мордочку, на ньому розміщуємо круглі очі і овальний носик, над – два вушка, під – два маленьких овалу – лапки. Над мордочкою зиґзаґоподібної лінією розміщуємо голки. Готово, тепер їжачок варто прямо перед нами.

Як намалювати їжака - малюємо їжака по інструкції

За бажанням малюнок можна розфарбувати фарбами, кольоровими олівцями або фломастерами.

Більш складний малюнок їжачка

Справитися з цим завданням може і дошкільник, спираючись на допомогу і інструкції дорослого. Їжачок в цьому варіанті малюнка вийде більш детальним і живим. Складність полягає в опрацюванні більш дрібних деталей і побудові деяких відрізків.

Для роботи потрібні:

 • Аркуш паперу (наприклад, альбомний);
 • олівець;
 • ластик;
 • кольорові олівці чи фломастери.

Як намалювати їжака - малюємо їжака по інструкції

Кладемо аркуш паперу перед собою. Приблизно посередині листа відзначаємо дві точки (зверху і знизу) на відстані 2 см. З’єднуємо їх відрізком. Нижче середини цієї лінії відзначаємо точки і горизонтально через неї проводимо відрізок, який по довжині повинен бути такий же, як відступ від верхньої точки. Зліва, на краю горизонтальної лінії, малюємо невеликий гурток – носик тварини. Його обкантовувати приплюснутим овалом так, щоб ліва сторона овалу перебувала «під колом», а права залишилося розімкнутої. Під ним домальовували два полуовала різного розміру, зображуючи рот їжачка.

Над колом «носика» маємо великий овал, відступаємо трохи від вертикальної осьової лінії і домальовували ідентичний за розмірами овал. Так у нас вийшли великі виразні очі. У них в своєму розпорядженні два кола, зображуючи круглі зіниці.

Від нижньої частини рота проводимо лінію щік, ведучи олівець спочатку в бік від неї, а потім – до «очам». Напівовалом від щік намічаємо область над очима. Забавна мордочка готова!

Обкантовувати мордочку зиґзаґоподібної лінією і продовжуємо її, визначаючи розміри тулуба їжачка. З’єднуємо в точці початку. Домальовували під голками лапки.

Тепер приступаємо до розфарбовування малюнка. Обводимо чорним фломастером контур, зафарбовує носик, зіниці і частина закритого рота, штріхуем область голок. Домальовували брови над очима, наділяючи їжачка мімікою. Голки раскрашиваем сірим, а тулуб і лапки – коричневим кольором. Додаємо блакитний колір для очей і червоний – для рота.

Доповнити малюнок за бажанням можна зображенням метелика, грибочки або трави.

Малюємо їжачка за допомогою фарб

Малювати фарбами трохи складніше, ніж олівцями, адже помилки неможливо просто стерти гумкою, але такий вид творчості дуже цікавий і захоплюючий. Насправді, із завданням можуть впоратися діти різного віку. Для роботи нам знадобляться: лист паперу, пензлі і фарби.

Маємо в своєму розпорядженні лист горизонтально перед собою, набираємо на кисть білу фарбу і зображуємо коло на середині альбомного листа. Повністю заповнюємо його кольором, домальовує подовжений «ніс». Так, у нас вийшов нарис майбутнього малюнка.

Коли білий фон злегка підсох, ретельно вимити кисть і набираємо чорний колір. Малюємо «голки». Для цього проводимо пензликом лінії від тулуба, потім заповнюємо ними весь білий фон. На цьому етапі малювання краще вибрати широку кисть.

Як намалювати їжака - малюємо їжака по інструкції

Знову добре промиваємо кисть і, набравши коричневої фарби, домальовували мордочку і лапки під голками. Потім, тонким пензлем набираємо чорну фарбу і ретельніше проробляємо голки, зображуємо на мордочці очі і ніс.

Щоб малюнок зовсім «ожив» його можна доповнити яблуком, яке їжачок несе на спині, травичкою або іншими елементами, придуманими вами і вашою дитиною. Малювання фарбами – це захоплююче і просте заняття. Воно не займе багато часу, але принесе задоволення від спілкування і радість творчості.

Їжачок з м / ф «Смішарики»

Цей мультфільм знаком багатьох сучасним дітям, а персонаж – Їжачок – дуже доброзичливий, вихований і інтелігентний. Він колекціонує красиві фантики від цукерок і вирощує кактуси. Завдяки популярності мультфільму, діти вчаться у нього бути добрими і чуйними, тому малювання буде нести не тільки розвиває, але й виховну функцію, якщо подивитися кілька серій улюбленого мультсеріалу в компанії з дорослими.

Для роботи знадобляться:

 • Аркуш паперу
 • олівець
 • ластик
 • Кольорові олівці чи фломастери
 • уважність

Володіємо аркуш паперу перед собою, знаходимо його середину. Малюємо велике коло, скориставшись круглим предметом або циркулем. Проводимо вертикальну лінію, яка розділить окружність на дві рівні частини. Потім – горизонтальну, щоб точкою перетину був центр окружності.

Як намалювати їжака - малюємо їжака по інструкції

Продовжуємо робити намітки. У місці, де вертикаль стикається з колом, ставимо крапку, таку ж позначку робимо в місці зіткнення горизонталі. З’єднуємо нижню точку з правого і з лівого. Потім з центру кола проводимо дві косих лінії за його межі, паралельних тим, що вже намальовані.

Приступаємо до опрацювання малюнка.

 1. Контур голови зображуємо, відступивши трохи від краю окружності.
 2. Вище горизонталі малюємо два великих кола. У них вписуємо кола поменше і отримує окуляри, які носить мультяшний персонаж. В окулярах малюємо зіниці з відблисками, над ними – брови у вигляді двох нахилених прямокутників.
 3. Домальовували дуги очок, трикутний носик і рот. Приступаємо до малювання «голок». У верхній частині на відстані від голови, зображуємо незакінчений трикутник, верхня точка якого повинна розташовуватися на вертикальній осі. Проводимо лінії від точки перетину горизонталі і окружності на однаковій відстані, потім ведемо їх до косою, що виходить із центру. Так, у нас вийшла одна голка зверху і дві з різних сторін. З’єднуємо їх за допомогою таких же голок.
 4. Внизу кола і трохи нижче голок малюємо ручки і ніжки їжачка – зображуємо їх у формі груш. Потім починаємо розфарбовувати і додавати деталі на малюнок. Чорним фломастером обводимо все лінії, крім наметочним. Їх прибираємо за допомогою гумки.
 5. Фломастером або олівцем фіолетового кольору покриваємо весь периметр голок, а тулуб зафарбовує малиновим або червоним кольором. Чорним кольором прорисовуємо частина очей. Синім – окуляри, коричневим – брови і ніс.

Як намалювати їжака - малюємо їжака по інструкції

Отже, персонаж популярного мультфільму готовий!

Малювання – це захоплююче і корисно. За допомогою таких простих інструкцій ви зможете не тільки розвинути і зміцнити дрібну моторику вашої дитини, а й додатково провести час разом, наповнюючи день приємними враженнями та емоціями.

Як намалювати їжака - малюємо їжака по інструкції

Відео – їжак як намалювати