Як обрати дитяче автокрісло?

Для всіх батьків безпека їхньої дитини завжди стоїть на першому місці, саме тому починати, навіть, найбільш короткі подорожі, слід з встановлення дитячого автокрісла. Саме цей нехитрий винахід дозволяє на 70% знизити смертність серед немовлят при аваріях. Якщо мова про малюків у віці від 1 до 4 років – на 54%. Ці дані, офіційно опубліковані всесвітньою організацією охорони здоров’я, і саме вони повинні змусити свідомих батьків замислитись. Адже наявність автокрісла дитячого при перевезенні дитини до 12 років на передньому сидінні та до 7 років на задньому – це не просто обов’язковий пункт правил дорожнього руху, а в першу чергу, безпека вашої дитини.

Купити дитяче автомобільне крісло сьогодні можна досить просто, проте їх вибір настільки широкий, що дуже легко розгубитись. Крім того універсальної моделі, яка б підійшла і немовляті та малюкам різного віку не існує, тому слід ретельно підходити до цієї покупки, зваживши усі критерії тієї чи іншої групи автокрісел.

Групи дитячих автокрісел

  • Група 0+, яка призначена для немовлят, вага яких не перевищує 13 кг. Їх встановлюють на задньому чи передньому сидінні проти руху. Окрім функції автокрісла для немовлят сучасні вироби можуть виконувати роль переноски, люльки чи навіть кріпитись на колеса та перетворюватись на прогулянкову коляску, що дуже зручно для батьків, яким не потрібно возити з собою і візочок і крісло. Способів фіксації автокрісла для новонароджених два: штатним ременем чи популярною сьогодні системою Isofix;
  • Група 1 для малюків від 1 до 4 років з вагою 9-18 кг. Такі дитячі автокрісла мають декілька положень спинки, що зручно для довгих подорожей, коли дитина засинає у поїздці. Зазвичай їхня конструкція нагадує «мильницю», що встановлюють на силовому каркасі уже в напрямку за рухом транспорту. Способі фіксації також два, як і в попередньому варіанті;
  • Група 2 розрахована для діток до 7 років, вагою віз 15 до 25 кг. Їх головна відмінність полягає в застосуванні в якості фіксаторів дитини зовнішніх автомобільних ременів (замість внутрішніх);
  • Група 3 – сидіння-підкладка чи бустер, підходить для дітей до 36 кг. Такі автокрісла дитячі не мають внутрішніх ременів, фіксація здійснюється стандартними автомобільними ременями.

В «чистому» вигляді такі групи автокрісел дитячих знайти не так уже й просто, адже, щоб привабити покупців, виробники об’єднують декілька груп в одну. Наприклад: «0 + / 1» (до 4 років, 0-18 кг), «1/2» (від 9 міс. До 7 років, 9-25 кг), «2/3» (від 3 до 12 років, 15-36 кг) і так далі. Хоча цей варіант теж досить не поганий з точки зору економії, щоб вам не прийшлось купувати ще додаткові крісла.

Комфорт для дитини та дизайн автокрісел дитячих

Звісно, перше правило, яке обов’язково має бути виконане, комфорт вашого малюка. Якщо йому буде не зручно, важко сидіти чи десь щось заважати, то він просто не захоче проводити там час, особливо при довгих поїздках. А це поставить під загрозу життя вашого малюка.

Звісно сучасні моделі мають анатомічну форму сидіння, зручні підлокітники, підголівники, підставки для ніг та цікаві аксесуари – все це разом створює комфортну зону вашому чаду. Якщо ж мова іде про дизайн, то тут все залежить виключно від ваших індивідуальних побажань. Усі популярні компанії, як автокрісло chicco чи іншого відомого виробника, пропонують безліч забарвлень та дизайнерських рішень, щоб кожен зміг підібрати щось своє.

На що звернути увагу при виборі дитячого автомобільного крісла?

Слід звертати увагу на усі дрібниці аби отримати найкращий варіант для вашого малюка. Так, приміром, важливо, щоб в кріслі був боковий захист плечей та голови, що підвищить безпеку дитини при боковому зіткненні. Також не слід забувати, що при встановленні дитячого автокрісла на переднє сидіння за рухом, слід обов’язково відключити  подушку безпеки (якщо такої функції відключення немає, то не можна перевозити дитину на передньому сидінні). Зверніть увагу на обшивку крісла, вона має бути не лише безпечною для вашого малюка, але й легко чиститись. В ідеалі – вона має повністю зніматись для прання.

Пам’ятайте, що це вклад у безпеку вашої дитини, тому не слід надто економити на покупці дитячого автомобільного крісла.

  • Як обрати дитяче автокрісло?

    Завдяки співпраці з різноплановими компаніями, маю досвід написання статей на різноманітну тематику. Хобі — кухня та все, що пов’язано з домашніми солодощами. Все це дозволяє мені створювати якісний контент для читачів блогу.

    View all posts