Як вибрати смартфон?

Ринок смартфонів сьогодні настільки широкий, що розгубитись можуть навіть професіонали, що ж говорити про звичайних користувачів, які шукають максимально підходящий телефон. За що краще доплатити, на що взагалі не слід витрачатись і як обрати оптимальний для ваших потреб телефон – всі ці питання виникають у їх голові. Саме тому ми пропонуємо вам кілька основних пунктів, на які слід звернути увагу при виборі нового смартфона.

Купити телефон чи смартфон?

Це питання, що повинно першим стояти перед покупцем. Звісно, якщо ви досвідчений користувач смартфонів, то можете одразу оминути цей пункт, проте для тих, хто ще ніколи не користувався ними, це питання може бути досить актуальним. Для початку оцініть чи готові ви до великих габаритів, частої зарядки, сенсорного екрану, відсутності фізичних кнопок і т.д. Якщо так, то ідемо далі по списку, якщо ж ні, то можливо слід вибрати телефон з мінімальними функціями, якого часто буває більш ніж достатньо.

Визначте бюджет

Як вибрати смартфон?Дуже часто люди, котрі завчасно не обдумали, скільки грошей готові викласти за новий гаджет, у купі з досвідченими продавцями-консультантами, витрачають багато лишніх грошей на функціонал, який абсолютно їм не потрібний.

Бідь-які покупки повинні починатись із формування бюджету. Це важливо! Тому що ви можете вибрати смартфон по параметрах однаковий, а за ціною кардинально різний, вся справа у виробнику, магазині і т.д..

Матеріал корпусу

Хтось шукає протиударні телефони, хтось шукає красиві та незвичні, а хто взагалі не думає про матеріали корпусу. Проте, перед тим як вибрати смартфон, слід глянути на цю характеристику. Приміром, скляна поверхня дуже красива, але не практична та досить крихка. Пластик добре лягає у руку, але виглядає дешево та може навіть видавати скрипучі звуки. Металеві корпуси уже давно використовуються у смартфонах усіх класів, вони досить гарно виглядають, але досить слизькі та швидко замерзають у холодну пору. Зверніть увагу, що метал добре підходить для ігрових смартфонів, так як краще відводить тепло.

По суті матеріал корпусу не грає величезної ролі, особливо, якщо ви носитимете смартфон у чохлі.

Акумулятор – важлива характеристика телефону

Як вибрати смартфон?Часто слабким місцем смартфонів є час автономної роботи. Стандартні рішення в 2-3 тисячі мАч при активному використанні не здатні дожити навіть до вечора, при повній зарядці. Особливо, коли мова йде про сучасні смартфони з яскравими великими екранами і повною функціональністю. Саме тому слід брати моделі із акумулятором від 4 000 мАч та вище.

Діагональ екрану та габарити

Перед тим, як купити телефон, слід добре подумати чи зручно він сидітиме у вас в руці. Дуже багато покупців хочуть максимально велику діагональ екрану, навіть, не замислюючись, що у маленькій руці він сидітиме некомфортно.

Сьогодні набирають популярність великі смартфони, для роботи з якими потрібні обидві руки. Такі пристрої називають фаблет (phablet), бо вони поєднують в собі властивості звичайного телефону (phone) і планшета (tablet). На великому смартфоні об’єктивно зручніше дивитися відео, читати, набирати текст і серфити в інтернеті. Але не забувайте і про практичність.

Звертати увагу на вагу смартфона немає сенсу. Кілька грамів різниці взагалі не впливають на практичність. Товщина смартфона зараз теж не має значення. Більшість пристроїв вже укладаються в сантиметр.

Тип матриці дисплея

Люди проводять зі смартфоном по кілька годин на день, і майже весь цей час вони дивляться на екран. Дисплей є ключовим елементом, що визначає рівень комфорту, а тому має бути хорошим. Вибрати між IPS і OLED допоможе пряме порівняння. Візьміть два смартфона в руки, подивіться на них одне і те ж відео, кілька картинок, і вам все відразу стане зрозуміло. IPS-матриці можуть похвалитися відмінною передачею кольору, високою контрастністю і кутами огляду, що досягають 178 градусів. Кожен піксель в OLED-дисплеї сам є джерелом світла, через що зникає необхідність в додатковому підсвічуванні. Завдяки цьому OLED-дисплеї недосяжні в достовірності передачі чорного кольору, мають високу контрастність і яскравість, ефективні з точки зору енергоспоживання і мають великі кути огляду.

Який смартфон вибрати з точки зору розширення дисплею?

Роздільна здатність дисплея – це кількість пікселів, з яких він складається. Окрім цього саме ця характеристика є однією з ключових, що дозволяє продавцям «розвести» недосвідченого покупця на гроші.

Для смартфонів з діагоналлю менше і близько 5 дюймів досить HD-дисплея з здатністю 1 280×720 пікселів. Тільки при наближенні діагоналі до 5,5 дюйма з’являється необхідність у використанні дисплея Full HD з роздільною здатністю 1 920×1 080 пікселів. 4К, яке зараз так активно просувають, буде потрібно в разі, якщо діагональ смартфона перевищить 15 дюймів.

Як вибрати телефон з хорошою камерою?

Як вибрати смартфон?На якості камер маніпулюють не менше, аніж на дисплеї. Запам’ятайте, кількість мегапікселів не є показником якості. Хороша камера – це сукупність апаратних і програмних складових. Саме тому два смартфона з одним і тим же сенсором знімають по-різному. Важко дізнатись, як буде поводитись камера по її характеристикам. Якщо ви справді хочете дізнатися, наскільки круті і якісні фото і відео здатний робити конкретний смартфон, то дивіться огляди, а ще краще відправляйтесь у магазини і самі тестуйте їх.

Процесор

Продуктивність більшості процесорів на даний момент надлишкова. Проте мобільні геймери і ентузіасти традиційно віддають перевагу флагманським пристроям. Лідерами по продуктивності, крім iPhone, зазвичай є смартфони на базі Qualcomm Snapdragon.

Оперативна пам’ять

Сучасному смартфону досить 2-4 ГБ оперативної пам’яті. Пристрої з 1-2 ГБ оперативної пам’яті можуть гальмувати при роботі з великою кількістю додатків. Смартфони з 6 ГБ і більше – це черговий маркетинговий хід. Вам ніколи не знадобиться так багато оперативної пам’яті.

Об’єм пам’яті та можливість використовувати карту пам’яті

Оптимальний розмір сховища безпосередньо залежить від того, що ви робите на смартфоні і як зберігаєте дані. Хорошим рішенням може стати покупка смартфона зі слотом для карти пам’яті. Адже виробники часто маніпулюють цим питанням та встановлюють на смартфони із більшим об’ємом пам’яті набагато вищі ціни, а це не завжди є виправданим. Крім того сьогодні усе можна зберігати на онлайн сховищах та легко економити місце на смартфоні.

Ще одне питання – одна чи дві SIM-карти і все залежить виключно від ваших особистих потреб.

  • Як вибрати смартфон?

    Завдяки співпраці з різноплановими компаніями, маю досвід написання статей на різноманітну тематику. Хобі — кухня та все, що пов’язано з домашніми солодощами. Все це дозволяє мені створювати якісний контент для читачів блогу.

    View all posts