Мигдальна кислота – Чим корисна мигдальна кислота для проблемної шкіри?

Вам набридли темні плями, закупорені пори шкіри або часті висипання? Крім того, ваша шкіра чутлива до більшості засобів по догляду за шкірою?

Включення мигдальної кислоти у ваш режим догляду за шкірою може бути м’яким рішенням для багатьох ваших проблем зі шкірою.

Цікаво, як кислота може бути корисною для вашої чутливої ​​шкіри? Читайте далі, щоб дізнатися більше про мигдальну кислоту. Дізнайтеся, як ефективно включати його в догляд за шкірою для здорової, сяючої шкіри.

Що таке мигдальна кислота?

Мигдальна кислота - Чим корисна мигдальна кислота для проблемної шкіри?

Мигдальна кислота є однією з альфа – гідрокислот, широко відомих як AHA. AHA широко використовуються в продуктах по догляду за шкірою для відлущування, а також для зволоження. Деякі приклади AHA, які зазвичай використовуються в догляді за шкірою, це гліколева кислота, молочна кислота та саліцилова кислота.

Мигдальна кислота є ніжним відлущувальним засобом, який допомагає видалити мертві клітини із зовнішньої поверхні шкіри. Це допомагає вирівняти тон шкіри та сприяє росту нових клітин шкіри.

Його добувають з олії гіркого мигдалю (Prunus amygdalus var. amara). Масло гіркого мигдалю традиційно використовувалося в медичних цілях через його антибактеріальні та протизапальні властивості, хоча достатніх наукових доказів цього немає.

Переваги мигдальної кислоти

1. Найкраще для чутливої ​​шкіри

Молекулярна вага мигдальної кислоти більша, ніж у більшості інших AHA, таких як гліколева кислота або молочна кислота. Завдяки більшому розміру молекул мигдальної кислоти вона проникає в шкіру повільніше, і, отже, набагато ніжніше на шкірі. Це особливо корисно, якщо у вас чутлива шкіра, яка не може протистояти агресивним хімікатам.

2. Зменшує гіперпігментацію та зміну кольору

Мигдальна кислота допомагає видалити мертві клітини шкіри із зовнішньої поверхні, що робить вашу шкіру яскравішою. Це також допомагає вирівняти тон шкіри. Це допомагає зменшити мелазму, яка викликає появу темних, знебарвлених плям на шкірі, які є досить поширеними після вагітності.

3. Антикомедогенний

Мигдальна кислота м’яко очищає закупорені пори, видаляючи надлишки жиру, бруду та залишків клітин. Це не тільки зменшує проблему з прищами, але й сприяє кращому проникненню інших засобів для догляду за шкірою.

4. Проти старіння

Мигдальна кислота стимулює вироблення колагену, що робить шкіру пружною та зменшує появу тонких ліній і зморшок. Колаген – це білок, який у великій кількості міститься в шкірі, що надає їй пружності та зволоження. Використання 40% пілінгів мигдальної кислоти може призвести до покращення секреції шкірного сала, що зволожує шкіру, надаючи їй молодий вигляд.

Однак експерти рекомендують спробувати пілінг 25% мигдальною кислотою для початку, щоб ви могли переконатися, що мигдальна кислота добре переноситься вашою шкірою.

Мигдальна кислота - Чим корисна мигдальна кислота для проблемної шкіри?Мигдальну кислоту вперше добув німецький фармацевт Фердинанд Людвіг Вінклер. 


«Mandel» німецькою мовою означає мигдаль, звідси і назва «Мигдальна кислота».

Як використовувати мигдальну кислоту?

Кому це слід використовувати?

Мигдальна кислота може використовуватися людьми з будь-яким типом шкіри через її численні переваги. Він особливо підходить для тих, у кого чутлива шкіра або розацеа, оскільки зазвичай не викликає подразнення чи почервоніння.

Мигдальна кислота також може допомогти, якщо ви генетично схильні до гіперпігментації та мелазми.

Яка його роль у догляді за шкірою?

1. Відлущувальний засіб

Мигдальна кислота розриває зв’язок між мертвими клітинами шкіри, тим самим прискорюючи їх видалення з поверхні шкіри. Це більш м’який відлущувальний засіб, ніж фізичні методи відлущування, такі як скрабування.

Мигдальна кислота може бути використана як пілінг у такі способи:

 • Безпосереднє використання – Візьміть кілька крапель мигдальної кислоти і злегка втирайте її в очищену шкіру, доки вона не вбереться. Після цього нанесіть зволожуючий крем.
 • Пілінг мигдальною кислотою . Придбайте безрецептурний хімічний пілінг для ніжного відлущування та використовуйте його відповідно до інструкцій, наведених на продукті. Куплені в магазині пілінги мигдальної кислоти мають різну концентрацію. Тривалість використання повинна бути визначена відповідно. Змийте теплою водою і нанесіть зволожуючий крем.

Мигдальна кислота - Чим корисна мигдальна кислота для проблемної шкіри?

2. Освітлення шкіри

Креми, що містять мигдальну кислоту, допомагають освітлити темні плями на шкірі, м’яко видаляючи мертві шари шкіри та сприяючи появі нових клітин шкіри. Ви можете спробувати освітлюючий крем для ліктів та колін. SkinKraft з мигдальною кислотою, щоб коліна та лікті виглядали м’якше та яскравіше.

Деякі AHA можуть подразнювати шкіру під час відлущування, що збільшує вироблення меланіну. Але мигдальна кислота, будучи м’якою за своєю природою, зменшує гіперпігментацію протягом кількох тижнів використання.

3. Уповільнює фотостаріння

Мигдальна кислота прискорює обмін клітин шкіри. За допомогою цього виявляються свіжі клітини на поверхні шкіри та сприяє виробленню колагену. Це допомагає усунути ознаки старіння шкіри, викликані впливом УФ-випромінювання.

Як він взаємодіє з іншими інгредієнтами?

Мигдальна кислота добре поєднується з такими речовинами:

 • Його можна використовувати з гіалуроновою кислотою або іншими подібними зволожуючими речовинами для молодості та освіжання шкіри.
 • Його можна ефективно використовувати в поєднанні з саліциловою кислотою для лікування кістозних вугрів (великих хворобливих набряків, спричинених інфекцією та запаленням).

Уникайте використання мигдальної кислоти в певних комбінаціях. Це:

 • Уникайте використання ретинолу або його похідних принаймні за 3-5 днів до використання мигдальної кислоти.
 • Також бажано не використовувати будь-які інші AHA або продукти, що їх містять, під час використання мигдальної кислоти.
 • Уникайте використання інших хімічних пілінгів під час використання пілінгу мигдальною кислотою, особливо якщо у вас чутлива шкіра.

Яка рекомендована доза?

Дозування мигдальної кислоти або продукту, що її містить, залежить від наступного:

 • Концентрація мигдальної кислоти в засобі для догляду за шкірою
 • Необхідно вирішити проблеми зі шкірою
 • Косметика, яка подразнює шкіру
 • Індивідуальний тип шкіри

Експерти рекомендують спочатку використовувати менший відсоток мигдальної кислоти для відлущування вдома, а потім поступово збільшувати його відповідно до ваших потреб. З іншого боку, професійні пілінги, які використовуються для лікування гіперпігментації або мелазми, містять більш високий відсоток мигдальної кислоти, і бажано їх використовувати під наглядом дерматолога.

Запобіжні заходи при використанні мигдальної кислоти

 • Як і при використанні будь-якого нового інгредієнта для догляду за шкірою, вам слід провести невеликий тест на менш чутливих ділянках шкіри перед першим використанням мигдальної кислоти.
 • Не використовуйте мигдальну кислоту, якщо у вас сонячні опіки або після процедури штучної засмаги. Також ви повинні нанести сонцезахисний крем після використання мигдальної кислоти.
 • Експерти також радять не займатися діяльністю, яка може спричинити рясне потовиділення після використання мигдальної кислоти, оскільки це може негативно вплинути на вашу шкіру.

Побічні ефекти мигдальної кислоти

Мигдальна кислота зазвичай добре переноситься більшістю людей. Однак, якщо ви відчуваєте почервоніння, подразнення або висип, вам слід негайно звернутися до лікаря.

Скільки часу потрібно для дії мигдальної кислоти?

Ефект відлущування мигдальної кислоти помітний майже відразу після процедури. Злущування мертвих клітин шкіри змінюється на більш свіжі та яскравіші клітини.

Однак для освітлення темних плям або досягнення більш гладкого кольору обличчя може знадобитися від 2 до 4 тижнів використання.

Чи можна використовувати мигдальну кислоту щодня?

Композиції мигдальної кислоти з меншою концентрацією можна використовувати щодня. Їх потрібно використовувати між очищенням і зволоженням вашої процедури по догляду за шкірою. Якщо у вас з’явився постійний свербіж або почервоніння, зменшіть частоту до кожного дня. Ви також можете запитати у свого фахівця по догляду за шкірою відповідне дозування.

Однак майте на увазі, що мигдальна кислота є відлущувальним засобом. Надмірне використання ексфоліаторів може зробити вашу шкіру сухою та подразненою, а також може спричинити ті самі проблеми зі шкірою, які ви намагалися вилікувати.

Що краще: мигдальна кислота проти. Гліколева кислота?

Гліколева кислота, отримана з цукрової тростини, є найменшою з AHA. Завдяки своїй малій молекулярній масі гліколева кислота може швидко та глибоко проникати в шкіру та викликати подразнення.

З іншого боку, мигдальна кислота є більш м’якою, повільно проникає в шкіру та не викликає роздратування. Мигдальна кислота може використовуватися для чутливої ​​шкіри, а також для людей похилого віку.

Результат пілінгу мигдальною кислотою з’являється довше, ніж пілінгу гліколевою кислотою. Але пілінг мигдальною кислотою можна використовувати частіше, і він показує видимі результати протягом 3-5 днів лікування.

Мигдальна кислота особливо корисна при лікуванні прищів, а також допомагає зменшити довгострокові шрами від прищів і темні плями.

Висновок

Мигдальна кислота є однією з найм’якших AHA, які зараз використовуються в догляді за шкірою. Отриманий з рослинного джерела, він має веганське походження. Мигдальна кислота може використовуватися всіма, але вона особливо корисна людям з чутливою шкірою або шкірою, схильною до вугрів. Його можна використовувати для вирішення багатьох проблем шкіри, таких як гіперпігментація, акне або фотостаріння шкіри. Однак ви повинні враховувати свій тип шкіри та мету використання, додаючи мигдальну кислоту до свого режиму догляду за шкірою.