Миття волосся – Скільки разів на тиждень потрібно мити волосся?

Ви з тих людей, які миють голову щодня? Або ви віддаєте перевагу мити волосся лише раз на тиждень? Якщо ви коли-небудь замислювалися, чи варто мити голову так часто чи так рідко, ця стаття для вас.

Отже, чи є якась ідеальна частота миття волосся, якої ви повинні дотримуватися? Доктор Зіл Ганді, експерт із догляду за волоссям у SkinKraft, каже: «Це багато в чому залежить від типу шкіри голови людини — вона може бути жирною, сухою, нормальною, запаленою або з лупою. Кожен тип шкіри голови повинен дотримуватися різного графіка миття волосся».

Далі вона додає: «Я знала пацієнтів із дуже жирною шкірою голови, які віддають перевагу щоденному миттю волосся. Я також знав кількох із сухою шкірою голови, які без проблем могли триматися після миття протягом тижня».

Тепер давайте розберемося в найдрібніших деталях.

Що шампунь робить з вашим волоссям?

Миття волосся - Скільки разів на тиждень потрібно мити волосся?

Простіше кажучи, шампунь видаляє жир і бруд зі шкіри голови. Ось як це працює.

На шкірі голови є крихітні пори. Під цими порами розташовані залози, що виробляють жир, які називаються сальними залозами. Ця олія, відома як шкірне сало, життєво необхідна для підтримки здоров’я шкіри голови та волосся.

Однак через день-два після миття волосся шкірне сало зазвичай починає утворювати шар на шкірі голови, притягуючи бруд і сміття. Продукти, які ви використовуєте для укладання волосся, також можуть прилипати до цього пальто. Це, в основному, небажаний жир і бруд, які також можуть призвести до багатьох інших проблем, таких як лупа та свербіж шкіри голови, якщо ви не миєте волосся регулярно.

Шампунь — ваш рятівник, який очищає весь бруд і жир. Він містить поверхнево-активні речовини, які забирають з собою цей жир і бруд. Однак пам’ятайте, що надмірне та дуже часте використання шампуню може видалити всі ефірні масла та вологу з вашої шкіри голови.

Як часто ви дійсно повинні мити волосся?

Перш ніж визначати, як часто ви повинні мити голову, слід взяти до уваги ряд факторів. До них належать:

1. Забагато масла/мастила

Масло не означає, що ваше волосся брудне. Однак занадто багато шкірного сала/жиру притягує бруд, забруднення та інше сміття, яке може закупорити пори та спричинити свербіж на шкірі голови. Це також може призвести до лупи (і випадання волосся ), якщо не лікувати належним чином.

Такі фактори, як ваш вік, спосіб життя, гени, гормональні зміни та навіть погода, можуть визначити, скільки жиру виробляє ваша шкіра голови. Деякі люди можуть надмірно виробляти жир (у багатьох підлітків і молодих людей) через гормональні зміни під час дорослішання. Інші можуть виробляти занадто багато олії через свою генетику.

Якщо ви відчуваєте, що ваше волосся дуже швидко жирніє після миття, можливо, вам доведеться мити його щодня або через день.

2. Ваш тип волосся

Тут також має значення ваш тип волосся. Якщо ваше волосся надто тонке, тонке та пряме, можливо, вам доведеться мити його частіше, ніж людям із кучерявим і густим волоссям. Якщо у вас дуже тонке волосся, масло зі шкіри голови може легше скочуватися по пасмам. Це також може обтяжити ваше волосся та зробити його жирним.

3. Спосіб життя

Якщо ви надто часто подорожуєте під спекотним сонцем або регулярно займаєтеся спортом, можливо, вам варто частіше мити голову. Це тому, що ваша шкіра голови буде накопичувати піт, який не є найкращим. Піт також робить вашу шкіру голови жирною, окрім притягування бруду.

4. Пил або пилкові зерна

У ті дні, коли ви вирішуєте зайнятися садівництвом, витиранням пилу та прибиранням у будинку, ви можете помити голову. На вашій шкірі голови може накопичуватися пил і пилкові зерна, які утворюються під час цих завдань, тобто вам може знадобитися добре вимитися.

5. Незмивні засоби для укладання

Залишення на продуктах, наповнених хімікатами, може спричинити їх накопичення та навіть закупорити пори. Це може спричинити подразнення та навіть пошкодити ваше волосся. Якщо ви часто користуєтеся кремами та спреями для укладання, ви можете також подумати про регулярне миття голови.


Чи можна мити волосся щодня?

Миття волосся - Скільки разів на тиждень потрібно мити волосся?

Щодня мити голову шампунем не рекомендується, якщо тільки ви не покаталися в пилу і бруду! Навіть якщо ваша шкіра голови чиста, за певної погоди вона може бути жирною. Це не робить його брудним, а надмірне миття волосся лише видалить ефірні олії зі шкіри голови.

Однак певна частина людей, наприклад ті, хто регулярно займається спортом або має будь-які захворювання, можуть мити голову щодня.Примітка:


Якщо у вас діагностовано захворювання шкіри голови або ви використовуєте лікувальний шампунь, дотримуйтеся вказівок лікаря. 


Завжди бажано поговорити зі своїм лікарем, перш ніж вирішити, що вам потрібно мити волосся щодня!


Кому слід утримуватися від надто частого миття голови?

Тим, у кого дуже кучеряве або сухе волосся, слід рідше мити його шампунем. Американська академія дерматології рекомендує мити голову не частіше одного разу на тиждень, якщо у вас тугі локони або текстуроване волосся.

Як часто потрібно вмиватися, якщо ви регулярно займаєтеся спортом?

Регулярні фізичні вправи можуть призвести до того, що шкіра голови буде постійно пітніти та жирна. Якщо ваша шкіра голови занадто свербить і жирна, рекомендується щодня мити її дуже м’яким шампунем.

Як можна продовжити/відкласти день миття волосся?

Нещодавно з’явилася низка нових продуктів, які можуть допомогти вам відкласти миття волосся, якщо ви надто зайняті. Ці засоби зберігають шкіру голови чистою та менш жирною. Приклади включають незмивні кондиціонери, пудри та сухі шампуні.

Якщо ваша шкіра голови занадто жирна або у вас тонке волосся, радимо уникати використання незмивного кондиціонера, оскільки він може обтяжити ваше волосся. Що стосується сухого шампуню, розпорошуйте його на відстані (тільки до коренів). Розділіть волосся на проділ для полегшення доступу до шкіри голови. Ви також можете використовувати його перед сном.

Як дізнатися, що ваше волосся потребує миття?

Якщо ви перевищили 3-4 дні після миття і ваше волосся починає здаватися занадто жирним і брудним, можливо, його потрібно вимити. Якщо ви провели довгий день на відкритому повітрі під спекотним сонцем, занадто багато подорожували або піддавалися впливу бруду та забруднення, вам може знадобитися вимити волосся (якщо воно не здається надто жирним і брудним).

Висновок

Частота миття голови залежить від багатьох факторів, таких як спосіб життя, частота подорожей і тип шкіри голови. Якщо у вас дуже жирне волосся або ви часто тренуєтеся, ви можете мити його частіше або через день. Якщо ваша шкіра голови суха і у вас тугі локони, вам буде достатньо миття один раз на тиждень. Якщо ви маєте справу з будь-якими захворюваннями шкіри голови (псоріаз, сухість шкіри голови, лупа), поговоріть зі своїм дерматологом про те, як часто вам слід мити голову.