Що робити, якщо чоловік тебе не цінує?

Ти намагаєшся зробити його щасливим, готуєш смачніше, ніж в ресторані, не напружуєш його “хотєлками», не вимагаєш подарунків і уваги, сама купуєш собі білизну “для особливих випадків”. А він, негідник невдячний, твоїх зусиль не помічає і не цінує. Це що ж виходить, ти йому – все, а він – нічого? Це взагалі законно?

Якщо ти вважаєш, що ти красуня-розумниця, а він “в усьому винен”, то це, на жаль, не так. Ти можеш хоч тричі бути розумницею і красунею, але при цьому вести себе, як дурненька дівчинка, яка з чогось вирішила все вирішувати за свого чоловіка.

Отже, давай розбиратися, чому він знецінює всі твої старання і зусилля?

Ти йому – все, він – нічого натомість.

Жінка не живе заради себе

Якщо жінка постійно потребує чиєїсь оцінки, похвали, любить, щоб її гладили по голівці і говорили, яка вона молодець – вона не живе заради себе. Своїми стараннями, своєю жертовністю жінка намагається заслужити любов чоловіка.

Вона цілий день проводить в режимі білки в колесі і іноді ловить себе на думці, що анекдот не брехав: “У чоловіка на шиї краватка, а у дружини – бусики, будинок, діти і чоловік у краватці”. Невже правда “всі так живуть” і без її жертовності сім’я просто розвалиться?

Вона намагалася заради нього, він – заради неї, все відбувалося само собою. І нікому не потрібні були безглузді жертви.

Що робити, якщо чоловік тебе не цінує?

У них відмінно виходило ладити і домовлятися, на який фільм сходити і яку піцу замовити, і зауваж, їй не доводилося з сумним виглядом піддакувати будь-якому його бажанні. “Ти знаєш, мені, звичайно, подобається з грибами, але давай замовимо пепероні, як ти любиш”.

Жертвує собою заради нього

Чоловікові не потрібна жертва. Йому потрібна нормальна, задоволена життям і собою жінка, яка буде тримати його життя в балансі. Йому не потрібна мучениця, яка покладе себе на вівтар служіння чоловікові, а потім буде його ж дорікати в невдячності. Якщо ж, раптом, ти почала проявляти гіперопіку або жертвувати своїми інтересами, задай собі одне-єдине питання: а запитала ти чоловіка, чи потрібна йому ця твоя жертовність?

Адже якщо розібратися:

  • Він прекрасно може обійтися без складних страв французької кухні – для цього є ресторани. А ось котлетки в твоєму виконанні підуть на “ура”.
  • Чоловікові все одно, скільки коштує його шампунь. Це тебе можна розбудити вночі і ти напам’ять розкажеш, які косметичні засоби нині в моді, а твоєму партнеру це по барабану. Для нього важливо просто помити голову шампунем. І так, він не оцінить, подарований йому супер дорогий засіб, тому що він не побачить різниці. А ти? Образишся і тут же влаштувати істерику з цього приводу?
  • Ти погоджуєшся піти з ним на ужастик і весь фільм сидиш з закритими очима. А все тому, що чоловікові захотілося подивитися чергову “Пилу”. Скажи, а хіба він просив тебе про це? Сидіти і мужньо терпіти? Адже можна знайти компроміс, але ні, в тобі включилася жертовність. Я піду, йому ж буде приємно. А що зміниться, якщо він сходить на ужастик один? Ні, ну серйозно?

Ти не пробувала просто підійти і запитати: “Дорогий мій чоловік, скажи, що тобі потрібно, а що не потрібно в наших з тобою відносинах? Чого ти чекаєш від мене як від жінки? Я правда дуже хочу проявляти до тебе любов як до чоловіка, в чому вона повинна виражатися? “- і ти отримаєш зворотний зв’язок.

Це точно не буде список зі ста пунктів, який вже сформувався в твоїй голові. Послухай відповідь чоловіки і ти зрозумієш, що в більшості випадків намагалася впихнути йому те, що не потрібно. Діяла як турботлива мама: “Ну нічого, я в старому плаття походжу, зате чоловікові новий костюмчик купили”.

Просто прийми це як даність: ваші погляди на життя і щастя можуть не збігатися. Давай на елементарному прикладі. Твій чоловік прийшов втомлений з роботи. Все, про що він мріє – дістатися до дивана і просто посидіти 5 хвилин у тиші. Але ні!

В тобі включається режим господині-квочки: “Давай мий ручки, а то я тобі вже вечерю підігріла, охолоне!”, “Переодягайся, ось твої домашні штани, я маєчку випрала, одягни свіжу”. Зрозуміло, ти хотіла як краще, хотіла проявити турботу, увагу, але чи потрібно воно було чоловікові в цей момент? Він доросла людина, він цілком може самостійно впоратися зі своїми побутовими потребами.

Чи не простіше запитати його, голодний чи ні? А отримавши негативну відповідь – не влаштовувати допитів, дати чоловікові час прийти в себе і займатися своїми справами? Ти образишся, бо ти старалася, а він …

У підсумку ви посваритеся, ти в сльозах заїдеш скаржитися мамі, що він тебе не цінує, а чоловік так і не зрозуміє причин твоєї істерики. А що, власне сталося?

Чому багато жінок діють саме так? З чим пов’язана така поведінка? Часто буває, що причиною тому стають дитячі травми. Наприклад, батько цієї дівчинки пішов з сім’ї, а у неї залишився страх і біль втрати. Дівчинка виросла, стала дорослою, але проблема всередині неї залишилася: у минулому вона недоотримала любов, увагу і турботу від тата і дуже сильно хоче компенсувати це в дорослому віці.

По суті, старання таких жінок, які в усьому намагаються догодити чоловікові спрямовані на те, щоб зробити взаємовигідний обмін: “Я тобі затишок, їжу, пристрасний секс, а ти – піклуйся про мене і стався як до маленької дівчинки”.

Чоловік – це не твій психолог, не твій тренер, не твій батько. Це не інструмент по “долюблюванню” тебе. І ти теж для нього не мама, не рятівниця, не бізнес-тренер, ти – його жінка.

Зрозумій правильно: поки чоловік був закоханий, він заповнював цю порожнечу. Але цукерково-букетний період пройшов, і він виконує ту роль, яку присвятила йому природа – несе відповідальність за себе і свою сім’ю. Він не буде годинами слухати твої скарги, витирати сльози мереживною хусточкою або жертвувати роботою, щоб відвести тебе в парк. Перед собою він бачить дорослу жінку і чекає від неї відповідної поведінки.

Що робити в ситуації, що склалася?

Визнай, що за своє щастя відповідальна тільки ти. Не твій партнер, не президент і не курс долара.

Тому що більшість дівчат в цій ситуації шукають цапа-відбувайла: “Я нещасна, тому що чоловік мене не цінує. Ось, якщо б він кожен день співав мені дифірамби – я була б щаслива “. Чи не була б.

Що робити, якщо чоловік тебе не цінує?

Щастя – це твій внутрішній стан і залежить тільки від тебе. Якби ти себе цінувала, хіба жертвувала б собою? Віддавала всю себе заради чоловіка, який прекрасно обходиться без твоєї допомоги? Який сам знає, де лежать його шкарпетки і цілком здатний приготувати собі (і тобі) кави і омлет на сніданок.

Якщо ти хочеш, щоб тебе цінували – навчися цінувати себе сама. Тобі потрібно заповнити той пробіл з минулого. І для цього недостатньо прочитати пару розумних книг, вийти заміж або провести сеанс психотерапії з подругою і вінішком.

Чим більше ти борешся, чим сильніше хочеш довести чоловікові його неправоту, показати, яка ти класна – тим сильніше шкодиш собі і своїм відносинам. І поки ти з піною у роті вимагаєш, щоб він помітив твою нову зачіску або похвалив рецепт котлет – життя проходить повз. Потрібно працювати на собою, та не забувати робити приємне ще й собі, а не тільки чоловікові.

  • Що робити, якщо чоловік тебе не цінує?

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts