Суха шкіра – Які симптоми сухої шкіри на обличчі?

Шкіра на обличчі суха і лущиться? Чи часто свербить? Це може вказувати на ксероз шкіри або зневоднену шкіру обличчя. Хоча існує багато основних причин цього стану, існують засоби для ефективного усунення сухості шкіри.

Якщо у вас суха шкіра на обличчі, можна вжити заходів, щоб від неї позбутися. Використання правильних продуктів і домашніх засобів забезпечить вам сяючу шкіру в найкоротші терміни. Читайте далі, щоб дізнатися більше.

Що це означає, коли ваше обличчя сухе та лущиться?

Суха шкіра - Які симптоми сухої шкіри на обличчі?

Коли у вас суха шкіра, також відома як ксероз шкіри, це може призвести до лущення шкіри на обличчі. Ті з вас, у кого суха шкіра по всьому тілу, можуть бути більш схильні до сухості шкіри обличчя.

Суха шкіра на обличчі може почати лущитися пластівцями. Або, коли ви торкаєтеся або дряпаєте шкіру, вона відчуває лущення та свербіж. Шкіра на обличчі може бути сухою через кілька факторів, тоді як її симптоми можуть вказувати на те, чи є шкіра сухою через нестачу вологи, чи такі захворювання, як екзема або псоріаз.

Симптоми сухої шкіри обличчя

Кілька симптомів вказують на те, що у вас суха шкіра на обличчі. Якщо ваша шкіра лущиться або має лускатий вигляд, шорстка на дотик або кровоточить, навіть якщо її подряпати обережно, це означає сухість шкіри. Симптомом також є почервоніння шкіри.

У людей з темною шкірою обличчя може бути попелястим або тьмяним, що вказує на те, що шкіра на обличчі дуже суха.

Якщо сухість шкіри не зникає після вжиття корекційних заходів, це може свідчити про інші захворювання, які потрібно перевірити у дерматолога.

Що викликає сухість шкіри обличчя?

Коли шкірі не вистачає води або олії, це може призвести до сухості. Сухість шкіри може виникати взимку, цілий рік і в місцях з низькою вологістю. Душ із надзвичайно гарячою водою також може призвести до сухості шкіри.

Причини сухості шкіри на обличчі включають сухе повітря, екстремальний клімат, тривале перебування на сонці, агресивні хімічні речовини в продуктах, що наносяться на шкіру – мило, макіяж і зволожуючі засоби; дисбаланс рівня pH шкіри та надмірне миття обличчя.

Деякі інші причини сухості шкіри включають часті авіаперельоти, хлор у воді басейну, якщо ви багато плаваєте, і життя в сухому та посушливому середовищі. Якщо ваша шкіра дуже суха і на ній з’явилися тріщини, це може призвести до інфікування через бактерії, що потрапили в тріщини, що потребує медичного втручання.

Згідно з дослідженнями, куріння є вагомою причиною сухості шкіри обличчя. Захворювання, такі як гіпотиреоз і діабет; шкірні захворювання, такі як псоріаз, себорейний дерматит і атопічний дерматит, також можуть викликати сухість шкіри обличчя.

Іншою причиною сухості шкіри є мертва шкіра та накопичення клітин на поверхні шкіри. Шкіра замінює свої старі клітини новими, і цей процес зазвичай займає місяць. Якщо не проводити регулярний пілінг, мертві клітини шкіри викликають сухість на обличчі.


Як лікувати суху шкіру обличчя?

Суха шкіра - Які симптоми сухої шкіри на обличчі?

Існує багато способів лікування сухої шкіри, залежно від того, наскільки хронічною чи гострою є проблема. Однак найкраще звернутися за медичною допомогою та дізнатися основну причину, перш ніж лікувати симптоми. Зміна режиму догляду за шкірою також може значною мірою допомогти.

A. Будьте ніжні до свого обличчя

Починаючи з миючого засобу для обличчя, перевірте продукт, щоб переконатися, що він не містить таких інгредієнтів, як альфа-гідроксикислоти, спирт і синтетичні ароматизатори. Вони можуть спричинити сухість шкіри обличчя через їх жорсткі та зневоднювальні властивості.

Під час миття обличчя уникайте його сильного скрабування. Використовуйте лише кінчики пальців, а не долоні. Потріть обличчя круговими рухами, застосовуючи мінімальний тиск. Щоб змити мило або миючий засіб, бризніть водою на обличчя, а не витирайте його долонями.

Якщо у вас дуже суха шкіра на обличчі, мийте обличчя відповідним миючим засобом лише на ніч. Це видаляє весь бруд і пил, що зібралися на вашому обличчі протягом дня, і запобігає висиханню шкіри, оскільки ви не миєте її кілька разів.

B. Вибирайте продукти з потрібними інгредієнтами

Інгредієнти мила та миючих засобів, які корисні для шкіри та можуть зменшити симптоми сухості шкіри, включають синдети. Це синтетичні миючі засоби, що містять більш м’які хімічні речовини, такі як триоксид сірки та етиленоксид, які дбайливо діють на суху та чутливу шкіру.

М’які зволожуючі мила та миючі засоби корисні для сухої шкіри обличчя. Такі інгредієнти, як алкіл-поліглікозид, поверхнево-активні речовини на основі силікону та ланолін, допомагають шкірі зберігати природну вологість і не пересихають шкіру далі.

Уникайте продуктів, що містять парабени та лаурилсульфат натрію. Все це може висушити шкіру.

C. Змініть свій розпорядок купання

Коли ви приймаєте ванну, переконайтеся, що вода тепла, ніколи не гаряча, оскільки гаряча вода висушує шкіру та позбавляє її природного жиру, який підтримує шкіру вологою.

Обмежте час прийому ванни не більше десяти хвилин, оскільки надмірний вплив води ще більше сушить вашу шкіру. З тієї ж причини, якщо не пекуче, приймайте душ лише раз на день.

Якщо ви регулярно плаваєте, зволожите обличчя належним чином перед відвідуванням басейну, оскільки хлорована вода також може висушити шкіру.

D. Зволоження є обов’язковим

Одним з найкращих засобів для сухої шкіри обличчя є використання правильного зволожуючого крему вранці та ввечері. Інгредієнти, які вам слід шукати в ефективному зволожуючому кремі, включають кераміди, гіалуронову кислоту, колоїдні вівсяні пластівці, ретинол, вітамін С і Е. Усе це допомагає шкірі залишатися зволоженою.

Ви можете вибрати зволожуючий крем із вбудованим SPF для захисту від сонця протягом дня; і багатий поживними речовинами зволожуючий крем на ніч. Використання зволожуючого крему відразу після ванни на злегка вологій шкірі та ввечері на щойно очищеній шкірі може допомогти закріпити природні олії.

Завжди вибирайте зволожуючий крем відповідно до свого типу шкіри. Інгредієнти, які додатково висушують вашу шкіру, включають спирт, синтетичні барвники та ароматизатори. Якщо продукт містить будь-який із них, краще уникати його.

Згідно з дослідженням, мінеральне масло або його похідні, такі як нафта, можуть ущільнювати природну вологість шкіри при нанесенні та запобігати сухості шкіри на обличчі. Однак деякі експерти радять не використовувати їх. Найкраще отримати професійну консультацію перед використанням продуктів на основі мінеральних масел.

Якщо ви віддаєте перевагу використанню природних засобів для догляду за сухою шкірою обличчя, ви можете вибрати кокосову олію першого віджиму, чистий гель алое вера та масло ши. Усі вони містять натуральні олії, які допомагають полегшити симптоми сухості шкіри. Людям з жирною та комбінованою шкірою вони можуть не підійти.

E. Захистіть свою шкіру

Влітку важливо захищати шкіру сонцезахисними окулярами і навіть головним убором, крім сонцезахисного крему, щоб запобігти сухості шкіри на обличчі. Холодне повітря може ще більше висушити вашу шкіру взимку, тому одягайте шарф навколо обличчя. Переконайтеся, що це натуральна тканина, яка не свербить і не дратує шкіру.

F. Використовуйте зволожувач повітря

Якщо ви живете в регіоні з низькою вологістю або посушливою погодою, це може сприяти сухості шкіри обличчя. Коли ви використовуєте зволожувач повітря, ви додаєте повітря вологу, що допомагає вашій шкірі залишатися зволоженою та запобігає висиханню. Виберіть зволожувач повітря, який легко чистити, щоб уникнути бактерій.

G. Регулярно робіть пілінг

Якщо ви регулярно відлущуєте шкіру, це може видалити накопичення мертвих клітин шкіри та покращити поглинання зволожуючих засобів шкірою. Ви можете використовувати механічні або хімічні відлущувачі для досягнення найкращих результатів.

Скраби для обличчя, відлущувальні мочалки та щітки для очищення — це механічні відлущувачі, які видаляють мертві клітини зі шкіри.

Хімічні пілінги видаляють омертвілі клітини з поверхні та глибоких шарів шкіри та прискорюють регенерацію клітин, запобігаючи сухості шкіри обличчя. Хімічні ексфоліатори – це альфа-гідроксикислоти та бета-гідроксикислоти.

Згідно з дослідженнями, використання хімічного пілінгу з альфа-гідроксикислотою та механічного відлущування демонструє значне покращення рівня гідратації шкіри. Однак майте на увазі, що ви повинні використовувати обидва відлущувальні процедури через відповідні проміжки часу, як це передбачено.

Поради щодо запобігання сухості шкіри на обличчі

  • Використовуйте сонцезахисний крем протягом року, навіть якщо ви перебуваєте вдома і не виходите на сонце.
  • Уникайте використання тоніків на спиртовій основі.
  • Вибирайте косметику, яка не сушить шкіру. Якщо вам потрібно використовувати тональний крем або консилер, виберіть відтінковий зволожуючий крем, який запобігає висиханню шкіри.
  • Якщо ви використовуєте шарф, щоб закрити обличчя, переконайтеся, що миючий засіб, яким ви його миєте, є гіпоалергенним і не містить синтетичних барвників і ароматизаторів, оскільки вони можуть викликати свербіж на сухій шкірі та погіршити його.
  • Пийте достатню кількість води.
  • Обмежте споживання кофеїну до мінімуму.
  • Відмовтеся від куріння, якщо ви курите.
  • Не залишайтеся на сонці тривалий час.

Домашні засоби для сухої шкіри обличчя

А. Вівсянка

Дослідження показують, що використання вівсяних пластівців у воді для ванни є чудовим способом зволоження шкіри. Він містить антиоксиданти та має протизапальні властивості, які можуть заспокоїти зневоднену шкіру. Після купання ви можете використовувати зволожуючий крем, щоб утримати вологу.

B. Багата антиоксидантами дієта

Суха шкіра вказує на наявність мертвих і пошкоджених клітин, які недостатньо швидко замінюються. Споживання продуктів, багатих антиоксидантами може зменшити сухість. Горох, дал, помідори, квасоля, морква, лосось і чорниця допомагають клітинам шкіри швидше відновлюватися.

C. Кокосова олія

Жирні кислоти та пом’якшувальні властивості кокосової олії можуть ефективно видаляти суху шкіру обличчя. Пом’якшувачі , присутні в кокосовій олії, можуть проникати в простір між клітинами шкіри, що призводить до більш гладкої та зволоженої шкіри. Його можна використовувати самостійно і він дуже м’який.

D. Мед

Мед є природним зволожувачем і може ефективно зменшити сухість шкіри обличчя. Все, що вам потрібно зробити, це нанести на обличчя і шию і змити через 15 хвилин.

E. Молоко або сухе молоко

Молоко має зволожуючі властивості, і якщо у вас суха шкіра на обличчі, ви можете нанести холодне молоко і змити після висихання. Це також допоможе усунути загар і надати шкірі рівний тон.

Якщо ви хочете підтягнути шкіру, зробіть густу пасту з сухого молока та води та нанесіть її як маску для обличчя. Змити після висихання на шкірі. Роблячи це щодня з щотижневим пілінгом, ви отримаєте зволожену шкіру.

Висновок

Сухість шкіри на обличчі може виникнути через недостатнє зволоження, погоду або навіть використання невідповідних засобів для вашої шкіри. Ви можете вирішити цю проблему, зробивши кілька кроків, щоб ваша шкіра залишалася зволоженою та живленою.