Тип волосся – Як визначити тип волосся?

Чи знаєте ви, до якого типу волосся відноситься ваше волосся? Або різні типи волосся, які ми маємо у людей? Що ж, більшість із нас винні в тому, що не впевнені в цьому.

Але, якщо ви мріяли про красиве та об’ємне волосся, першочерговим кроком є ​​знати свій тип волосся. Тільки тоді ви зможете прийняти ідеальний режим догляду за своїм типом волосся.

Щоб допомогти вам зрозуміти, ми тут для вас зі списком типів волосся. Також прочитайте, як можна укладати своє унікальне волосся та доглядати за ним.Що каже експерт


«Для вибору правильних засобів для догляду за волоссям необхідно визначити свій тип волосся. 


Не кожен засіб підійде вашому волоссю. 


Ваш унікальний тип волосся заслуговує на індивідуальний режим догляду за волоссям, який відповідає вашим індивідуальним потребам волосся. 


Наприклад, для підтримки кучерявого волосся потрібно багато кондиціонування, на відміну від прямого волосся».

Що означає тип волосся?

Тип волосся - Як визначити тип волосся?

Тип волосся можна визначити за структурою завитків. Наш головний дерматолог д-р Харіш Кутам каже: «Визначення вашого типу волосся має важливе значення для вибору правильних засобів для догляду за волоссям. Не кожен продукт добре підійде вашому волоссю. Ваш унікальний тип волосся заслуговує на індивідуальний режим догляду за волоссям, який відповідає вашим потребам. індивідуальні потреби волосся. Наприклад, щоб зберегти кучеряве волосся, потрібно багато кондиціонування, на відміну від прямого волосся». Рівень завивки залежить від форми вашого волосяного фолікула. ​​Овальні або асиметричні фолікули створюють кучеряве волосся. Існує 4 основні типи волосся, а саме:

 • Прямий
 • хвилясті
 • Кучерявий
 • Кудрівка

Підтипи волосся засновані на щільності локонів або завитків, як ви можете бачити на малюнку нижче.

Як визначити свій тип волосся?

1. Пряме волосся

Якщо ваше волосся спадає рівно від коренів до кінчиків, у вас пряме волосся. Текстура волосся м’яка і шовковиста, без завитків. Пряме волосся часто має велику кількість секреції жиру. Пряме волосся поділяють на:

 • Тип 1A – цей тип волосся надзвичайно м’який, гладкий і блискучий. Хоча це волосся може здаватися багатьом мрією, йому бракує об’єму.
 • Тип 1B – трохи товщі та пружніші, ніж 1A.
 • Тип 1C – найбільш грубе і густе пряме волосся.

2. Хвилясте волосся

Хвилясте волосся знаходиться між прямим і кучерявим. На кінчиках вашого волосся з’являється легка завитка. Однак він не зовсім кучерявий. Цей тип волосся підрозділяється на:

 • 2A – Тонке, хвилясте волосся
 • 2B – хвилясте волосся середньої густоти
 • 2C – Густе і хвилясте волосся

3. Кучеряве волосся

Перевірте, чи на пасмах вашого волосся є візерунок «S». Кучеряве волосся має візерунок «S» і залишається кучерявим незалежно від процесів випрямлення. Він пухнастий і схильний до сплутування. Кучеряве волосся поділяють на:

 • Тип 3А – має розпущене локони
 • Тип 3В – має середні локони
 • Тип 3C – має тугі локони

4. Кудрівка

Накручене волосся має візерунок «z». Він може здаватися шорстким і грубим і схильний до поломок. Має дуже тугі локони. Волосся Coilly поділяють на:

 • Тип 4А – м’який
 • Тип 4В – жилавий
 • Тип 4C – надзвичайно жилавий

Як доглядати та укладати волосся?

1. Пряме волосся

Пряме волосся, як правило, стає жирним і плоским. Краще уникати важких сироваток і масел. Занадто часте миття голови може призвести до утворення більшої кількості жиру на шкірі голови. Сухі шампуні та спреї для текстури є безпечними найкращими для людей з прямим волоссям.

Найкраще підходить зачіска:

Тупий крій довжиною до підборіддя.

Тип 1A:

Оскільки цьому волоссю бракує об’єму, вибирайте багатошарові стрижки, щоб додати відчуття об’єму.

Тип 1B:

Зробіть ставку на зачіски та приглажені образи.

Тип 1C:

Подумайте про багатошарові стрижки та короткі зачіски.

2. Хвилясте волосся

Тип 2A:

Волосся зазвичай прямі від коренів до рівня очей. Від рівня очей до кінчиків йдуть вільні хвилі. Ви не хочете згладити ці хвилі, а визначте їх. Використовуйте гелі та уникайте кремів і засобів по догляду за волоссям на масляній основі.

Тип 2B:

Волосся кучеряве від рівня очей до кінчиків. Щоб підкреслити ці локони за допомогою балаяжу, ви можете пофарбувати пасма волосся, де є візерунок «s». Балаяж – це техніка вільного малювання мелірування на волоссі.

Тип 2C:

У цьому типі чіткі S-подібні локони починаються на маківці. Волосся типу 2C кучеряве. Тому під час сушіння феном використовуйте дифузор, щоб від тепла волосся не розпушилося.

3. Кучеряве волосся

Тип 3A:

Таке волосся має S-подібні локони і утворюють вільні петлі. Щоб зберегти природну текстуру, не розчісуйте волосся сильно. Найкраще підійде вам зачіска – розпущений хвіст.

Тип 3B:

Ці локони трохи густіші, ніж тип 3А, і їм не вистачає вологи. Додайте до свого волосся багато зволожуючих інгредієнтів, таких як алое вера, масло ши тощо. Уникайте сульфатів і силіконів, оскільки вони можуть позбавити природну вологість.

Тип 3C:

Ці локони щільні і ідеально скручуються. Використовуйте незмивний кондиціонер, щоб розплутати волосся, оскільки цей тип волосся схильний до ламкості.

4. Кудрівка

Тип 4A:

Волосся типу 4A — це делікатне волосся, яке потребує значного зволоження. Подумайте про глибокі кондиціонери, масла та креми, крім масел. Будь-якою ціною уникайте тугих кіс.

Тип 4B:

Волосся цього типу може бути зигзагоподібним і схильне до сплутування. Нанесіть незмивний кондиціонер на вологе волосся та обережно розчешіть волосся, розділивши на проділи. Це гарантує, що все ваше волосся отримає необхідну вологу. Ви можете зберегти ваші локони неушкодженими, використовуючи крем або гель для завивки.

Тип 4C:

Таке волосся має дуже тугі та тендітні локони. Використовуйте олії, креми з маслом ши та глибокі кондиціонери, щоб зберегти пасма волосся добре зволоженими. Уникайте різкого розчісування волосся.

Висновок

Типи волосся залежать від того, як ваше волосся завивається. Пряме, хвилясте, кучеряве та кучеряве волосся є основними типами волосся з додатковими підтипами. Чим більше вони завиваються, тим більше зволоження потребує ваше волосся. Зверніться до свого стиліста щодо найкращих продуктів і зачісок для вашого типу волосся.