Як визначити причину та позбутися храпу?

Якщо ви думаєте, що храп здатен лише дратувати вашу половинку та заважати сусідам, то ви дуже помиляєтесь. На жаль, це може бути симптом небезпечного захворювання та тягти за собою такі наслідки, як інфаркт та причиною інсульта. Саме тому дуже важливо визначити причину храпу та спосіб його лікування.

Цікавий той факт, що храп є дуже поширеною проблемою, котра торкається близько 45% дорослого населення. При цьому 25% населення хропить постійно.

Що ж таке храп?

Це звук, який виникає при поганому проходженні повітря через задню частину рото- та носоглотки. Саме у цій області тіла зустрічаються всі м’які частини дихальних шляхів, а саме язик, піднебіння та язичок. Вони замикаються та вібрують під дією повітря, що проходить повз, саме це і видає звуки різної гучності, які ми іменуємо храпом.

Зверніть увагу, що причин для храпу є досить багато, тому щоб дізнатись як лікувати хропіння, для початку слід дізнатись його походження.Як визначити причину та позбутися храпу?

Чому храп вважають небезпечним?

Як ми уже писали, те, що храп заважає тим, хто поруч із вами, далеко не є основною причиною для його лікування. Головне визначити чи не є цей храп тривожним знаком щодо стану вашого здоров’я.

Приміром, є таке поняття, як «апное» – це затримка дихання, при якій тонус м’язів верхніх дихальних шляхів значно знижується і людина перестає дихати більше, ніж на 10 секунд. Таке захворювання часто плутають із храпом. Люди, котрі ним страждають, погано висипаються, адже часто прокидаються через сигнал мозку про недостатню кількість кисню. Таке захворювання значно підвищує ризик серцево-судинних захворювань, як інфаркт та інсульт. Проте його лікування можливе, наприклад, з допомогою спеціальних приладів, які дозволяють повноцінно дихати уві сні. Тому, якщо ви не висипаєтесь і при цьому знаєте, що хропите, то слід звернутись до лікаря.

Як дізнатись, що ти хропиш?

Зазвичай з цим проблем не виникає, адже ті, хто живе поруч із вами (діти, батьки, кохані і т.д.), повідомляють про це. Але якщо ви живете на одинці і вам цікаво знати, який у вас сон, то з допомогою сучасних гаджетів це також можна дуже просто зробити, приміром, запишіть свій сон на диктофон.

Декілька частих причин храпу та способи їх лікуванняЯк визначити причину та позбутися храпу?

 • Забитий ніс – це одна із поширених причин тимчасового хропіння. Правильне дихання повинно здійснюватись носом, тому якщо він закладений через нежить, то повітря обирає інші шляхи виходу, з чого і виникає храп.

Таке хропіння лікування не потребує, треба просто справитись із нежиттю. До речі, у попередніх статтях ми розповідали, як це зробити без аптечних препаратів.

 • Викривлена носова перетинка. Між ніздрями є тонка перетинка, яка може формуватись не правильно чи стати такої форми після травм, тоді одна ніздря значно вужча за іншу, що призводить до ускладненого дихання та храпу.

Шлях лікування виключно хірургічний. Проте ринопластика це дуже проста процедура, котра значно покращить ваше дихання, тому не слід від неї відмовлятись через присутність певних страхів.

 • Запалення мигдалин (аденоїдів) – це частіше стосується дітей, проте може стати причиною храпу. Якщо малюк хропить, то обов’язково відвідайте отоларинголога.

Лікування може бути дуже різним, тому слід вирішувати дане питання виключно індивідуально з вашим ЛОР-спеціалістом.

 • Сон на спині – це причина храпу, навіть, у повністю здорової людини.

Рішення банальне та просте – спробуйте не спати на спині.

 • Як побічний ефект від прийому ліків. Таке теж трапляється.

Якщо ви помітили подібний ефект від прийому певного препарату, то проконсультуйтесь зі своїм лікарем, можливо цей препарат можна замінити чи відмінити.

 • Слабкий м’язовий тонус та анатомічні особливості. При такому діагнозі язик може трішки западати та заважати вільному проходженню повітря. Часто така проблема зустрічається у старших за віком людей, проте інколи це виникає генетично чи через вживання наркотиків та алкоголю.

Є також такі причини, як неправильна форма піднебіння, що заважає вільному диханню чи занадто довгий язичок. Такі причини частіше всього вроджені, проте можуть з’являтись із віком чи лишньою вагою.

Тут спосіб позбутися храпу теж залежить від його причини. Звісно, якщо це пов’язано із алкоголем та наркотиками, то слід просто відмовитись від їх вживання. Якщо причина зайва вага, то часто достатньо привести тіло в норму. При западанні язика можна використовувати спеціальні ортодонтні апарати, схожі на зубні протези. Часом виправити ситуацію можна лише хірургічним шляхом, але це лише у крайніх випадках.

Надіємось, що завдяки нашій статті ви знайдете відповіді на свої запитання та отримаєте здоровий сон для себе і близьких.

 • Як визначити причину та позбутися храпу?

  Завдяки співпраці з різноплановими компаніями, маю досвід написання статей на різноманітну тематику. Хобі — кухня та все, що пов’язано з домашніми солодощами. Все це дозволяє мені створювати якісний контент для читачів блогу.

  View all posts