Темні повіки – що викликає темні повіки та як їх позбутися?

Через темні повіки ви постійно виглядаєте втомленим і хворим? Це може статися через низку факторів, включаючи зміни у ваших кровоносних судинах і навколишній шкірі, а також гіперпігментацію.

Ця стаття допоможе вам дізнатися, що саме викликає темні повіки і що ви можете зробити, щоб їх позбутися.«За темними повіками криються різні причини. 


Неповноцінне харчування, недосипання та спадковість – лише деякі з них. 


Можуть бути рекомендовані такі методи пілінгу шкіри, як PRP (збагачена тромбоцитами плазма), хімічний пілінг і фракційний CO2-лазер. 


Часто рекомендують покращити спосіб життя та зволоження шкіри».

Що таке темні повіки?

Темні повіки - що викликає темні повіки та як їх позбутися?

Темні повіки виникають, коли шкіра навколо верхніх повік темніє. Хоча чорні повіки можуть не становити серйозної небезпеки для здоров’я та здебільшого є косметичним занепокоєнням, вони можуть свідчити про проблеми зі здоров’ям і навіть призвести до низької самооцінки. Однак існує кілька простих стратегій і природних засобів, які можуть допомогти вам позбутися цього стану та досягти яскравішого та рівномірнішого тону шкіри.

За словами Прайкти Сапре, виконавчого директора з розробки продуктів SkinKraft, «темні повіки пов’язані з різними причинами. Неповноцінне харчування, недосипання та спадковість – лише деякі з них. Можуть бути рекомендовані такі методи пілінгу шкіри, як PRP (збагачена тромбоцитами плазма), хімічний пілінг і фракційний CO2-лазер. Часто рекомендують покращити спосіб життя та зволоження шкіри».

Що викликає темні повіки?

1. Вагітність

У більшості жінок під час вагітності змінюється шкіра. Мелазма є поширеним захворюванням шкіри, яке може виникнути під час вагітності. Вони також можуть спостерігати деякі зміни в тонусі шкіри. Часто вагітні скаржаться на коричневі або сірі гіперпігментовані плями на шкірі. Коли ці типи коричневих або темних плям виникають навколо повік, це виглядає чорним кольором. Поява чорних цяток пов’язана з надлишком меланіну в шкірі. Меланін визначає тон вашої шкіри, і коли у вашій шкірі занадто багато меланіну, він має тенденцію робити вашу шкіру чорною.

2. Біологія та генетика

Деякі дослідження показують, що ваша генетика іноді може сприяти появі темних плям на шкірі, наприклад темних повік. На деяких людей ця хвороба може впливати сильніше, ніж на інших членів однієї родини. Згідно з цими дослідженнями, люди також повідомляли, що в дитинстві мали чорні повіки, які з віком ставали темнішими. Деякі люди також стверджували, що стрес посилив потемніння, а відпочинок дуже допоміг позбутися від нього.

3. Гіперпігментація, спричинена запаленням

Роздратування очей або алергія вважаються основними причинами темних повік. У випадку, якщо ви страждаєте від алергічної реакції, ваша шкіра схильна до гіперпігментації. У деяких людей чорні повіки виникають через постійну звичку терти область очей або чесати повіки нігтями. Це також може завдати ран. Алергія часто призводить до накопичення рідини в очах і з часом темніє повіки.

4. Меланоцитоз шкіри

Як уже згадувалося, меланін визначає тон шкіри, а меланоцити відповідають за пігмент. Захворювання шкіри, що називається дермальним меланоцитозом, виникає, коли меланоцити в дермі вашої шкіри розвивають темну пігментацію навколо повік. Люди з шкірним меланоцитозом зазвичай мають сірі або синьо-сірі плями навколо або на очах.

Багато станів, як набутих, так і вроджених, можуть спричинити дермальний меланоцитоз. Різні фактори можуть спричинити шкірний меланоцитоз, включаючи вплив сонця під час вагітності, гормональні зміни та захворювання шкіри, такі як екзема.

5. Розширені кровоносні судини

Витончення шкіри або наявність кровоносних судин навколо повік також можуть спричинити темні повіки. Під час менструації жінки можуть помітити потемніння шкіри навколо очей. Одним з основних факторів потемніння під очима є підвищена кровообіг.

Вручну розтягуючи шкіру навколо очей, лікарі можуть підтвердити діагноз підвищеної васкуляризації під шкірою. Коли лікар розтягує шкіру, колір не зникає і не блідне, якщо причиною є збільшення кількості кровоносних судин.

6. Деякі ліки

Деякі ліки можуть мати побічні ефекти на вашій шкірі. Одним з таких побічних ефектів ліків можуть бути темні повіки як побічний ефект. Такі стани, як латанопрост (ксалатан) і глаукома, лікуються аналогами простагландинів. Довготривале застосування таких ліків може спричинити появу темних плям на шкірі, включаючи повіки.

7. Результат віку

Сльози — це западини, які з’являються навколо очей і носа з віком. Сльози викликані відсутністю жиру в області, а також потоншенням шкіри. З віком люди відчувають ці зміни. Дослідження показують, що з віком може з’явитися порожнистий обідок і тіні під очима. Це також може підкреслити темні кола.

8. Набряк

Спровокувати запалення навколо очей може безліч причин. Одним з таких станів є набряк. Це викликає набряк тканин, що призводить до темних повік.

9. Оточення та спосіб життя

Хоча клінічні випробування ще не підтвердили це, лікарі вважають, що певні екологічні причини викликають або посилюють темні повіки. Наприклад, вплив ультрафіолету може погіршити темні повіки.

Нестача сну може посилити появу темних повік. Недосипання може призвести до того, що колір обличчя стане блідим, а темні ділянки виглядатимуть темнішими. Крім того, такі елементи, як стрес, надмірне вживання алкоголю та куріння, можуть призвести до депривації сну. Це, в свою чергу, може призвести до темних повік.

Як позбутися темних повік?

1. Зволоження шкіри

Зволоження надзвичайно важливо для загального здоров’я та здоров’я вашої шкіри. Рекомендується випивати не менше восьми склянок води на день. Зневоднення може призвести до низки проблем зі здоров’ям, включаючи темні кола під очима та опущені повіки.

2. Стиль і візерунок сну

Піднімання голови під час сну також часто рекомендований засіб від темних повік. Цього можна досягти, додавши подушки або сидячи в кріслі. Підняття голови може сприяти кровотоку та мінімізувати набряклість очей. Крім того, може допомогти підтримувати режим сну від 7 до 9 годин щоночі.

3. Лікування без рецепта

Безрецептурні ліки можуть допомогти в лікуванні темних повік. Такі сполуки, як ретиноїд, койєва кислота та гідрохінон, які є потужними речовинами, що запобігають старінню, містяться в безрецептурних ліках. Тим не менш, вони досить сильні і не повинні використовуватися щодня. Будь-яке безрецептурне лікування слід спочатку переглянути з дерматологом.

4. Дерматологічні процедури

Якщо вам потрібна ефективніша терапія темних повік, ніж домашнє лікування та безрецептурні ліки, дерматологічні процедури є хорошим вибором. Серед найпопулярніших варіантів:

  • Лазерна шліфовка
  • Наповнювачі
  • Хімічні пілінги
  • PRP
  • Процедури омолодження та підтяжки
  • Пересадка жиру
  • Підтяжки очей
  • Блефаропластика

5. Домашні засоби

A. Холодні компреси:

Це може допомогти при розширених кровоносних судинах і набряках, викликаних запальними захворюваннями. Це також може допомогти запобігти синцям, спричиненим розбитими кровоносними судинами. Ви можете придбати холодний компрес в аптеці, але підійде пакет із замороженим горошком, загорнутий у чистий рушник. Кожного разу накладайте його на повіки на п’ять-десять хвилин.

B. Скибочки помідорів:

Помідори — це популярна природна терапія, яка, як вважається, зменшує темні плями та пошкодження при постійному використанні. Це тому, що він збагачений відбілюючими компонентами, які освітлюють шкіру. Томатний і лаймовий сік можна використовувати разом, щоб освітлити темні кола. Ви можете прямо тримати скибочку помідора на кожному оці протягом 10 хвилин. Робіть це тричі на тиждень для досягнення найкращих результатів.

C. Скибочки огірка:

Скибочки огірка є ще одним відомим домашнім засобом для лікування темних повік, оскільки вони мають здатність освітлювати шкіру. Вони також мають в’яжучі властивості, які допомагають видалити плями навколо очей. Так само, як і скибочки помідорів, ви можете тримати скибочки огірка на очах протягом 10-15 хвилин.

D. Чайні пакетики:

Антиоксиданти, присутні в зеленому та чорному чаї, допомагають зменшити запалення та знебарвлення. Заморозьте два насичених пакетика чаю на дві години та прикладіть їх до очей на 15 хвилин. Промийте очі після того, як вийняли чайні пакетики. Нанесіть мигдальне масло на повіки, щоб зберегти їх живлення.

Як запобігти появі темних повік?

1. Уникайте прямого впливу сонця. Щодня наносьте на обличчя та повіки сонцезахисний крем або зволожуючі засоби, що містять сонцезахисний крем. Незважаючи на те, що деякі люди схильні до появи темних повік, зменшення перебування на сонці може допомогти зменшити потемніння.

2. Визначте причину та вживайте профілактичних заходів. Наприклад, у сезон алергії обмежте споживання солоної їжі та не торкайтеся очей. Це може допомогти запобігти розвитку алергії.

3. Мелазмі не можна запобігти у вагітних жінок. У той час як у деяких жінок плями можуть зникати або зникати після пологів, у інших вони можуть залишатися роками. Проводячи час на вулиці, дерматологи рекомендують вагітним жінкам використовувати сонцезахисний крем і капелюх з широкими полями, щоб запобігти посиленню мелазми.

4. Підтримуйте хороший спосіб життя. Залишайтеся гідратованим, збалансовано харчуйтеся, зменшіть споживання алкоголю та куріння та висипайтеся щовечора.

5. Деякі люди також можуть прикрити темні повіки за допомогою макіяжу. Однак приховування темних повік не запобігає і не лікує їх.

Висновок

Темні повіки, поширена естетична проблема, деякі люди більш схильні до неї. Позбавлення сну, шкірна алергія, вагітність, генетика та інші причини можуть бути відповідальними за це. Причина появи темних повік визначає лікування. Ваш лікар може запропонувати кілька змін у способі життя, певні ліки та фізіотерапію, наприклад хімічні пілінги та лазерне лікування, щоб позбутися цього.

Іноді лікування потрібно проводити протягом кількох місяців, щоб досягти значного результату. Крім того, більше сну та щоденне застосування сонцезахисного крему допоможе вам швидко зменшити темні плями. Знання вашого типу шкіри та консультація дерматолога щодо засобів захисту можуть допомогти.