Гадання на Різдво Христове

Всі ми готуємося до свят, спочатку чекаємо Нового Року, а потім православні українці готуються відзначити одне з головних церковних свят – Різдво Христове. З 2019 року ми відзначаємо Різдво два разі – 25 грудня та 7 січня. За традицією 6 січня всі святкують Святий Вечір, а в ніч на 7 січня в православних храмах відбувається святкове вечірнє Різдвяне богослужіння.

Різдвяна ніч – чарівний час, коли можна ворожити. Вважається, що під час гадання на Різдво Христове на всі наш запитання янголи.

Ми зібрали для вас найцікавіші способи ворожіння та обряди на Різдво.

Найвідоміші гадання на Святвечір

Ворожіння на голці

В ніч з 6 на 7 січня візьміть дві голки. Спочатку змастіть вушко голки воском, потім опустіть в ємність з чистою водою. Залежачи від того, як будуть ці голки опускатися, таким і буде передбачення, отже:

  • Якщо голки швидко пішло на дно – зовсім скоро збудуться ваші бажання.
  • Впали на дно одна на одну – не за горами чиста і світла любов.
  • Якщо голки впали на різні краї ємності – чекайте невдачі та розлуку.

Різдвяні гадання на свічках

Спочатку приготуйте миску з водою, дві половинки від шкаралупи волоського горіха та дві маленькі свічки. Свічки слід вставити в шкарлупу та опустити в ємність з водою. Та дівчина, у кого свічка згорить першою, та й вийде заміж скоріше за всіх, відповідно – остання опиниться у шлюбі останньою. Якщо ж такий «кораблик» потонув, то заміжжя не бачити зовсім.

Гадання на Різдво на судженого

Для цього вам знадобиться миска з водою і невелика дерев’яна паличка. Перед сном покладіть паличку у воду, поставте під ліжко і промовте: «Суджений, прийди мене через місток перевести». Хто прийде вночі, той і буде вашим коханим.

Різдвяні ворожіння на яблуках

Після різдвяної вечері візьміть яблука і розріжте їх навпіл. Якщо всередині виявляється зірочка правильної форми з кісточок, то наступний рік буде для вас дуже щасливим.

Різдвяне ворожіння на судженого зі сковородою

Дуже цікаве гадання. Потайки покладіть під ліжко своєї мами сковороду. Перед тим, як лягати спати проговоріть: «Суджений-ряджений, приходь до тещі в гості млинці їсти». На ранок запитайте у матері, що їй снилося. Якщо ж уві сні, мама когось годували млинцями, то це і є ваш суджений.

Гадання на Різдво Христове

Ворожіння на потомство

6 січня, в Святий вечір, налийте води в стакан (зовсім трошки). Туди опустіть кільце і залиште на морозі. Перед сном забрати ємність із холоду і за скоринкою льоду, що утворилася, можна судити про майбутнє потомство. Горбки вказують на кількість синів, а ямки — на доньок.

Ворожіння на Різдво Христове на бажання

Загадайте бажання і покличте кішку. Якщо вона переступить поріг кімнати лівою лапою, бажання здійсниться. Якщо правою – не судилося.

Гадання на любовне сновидіння

Перед сном дівчині необхідно з’їсти що-небудь солоне і ні в якому разі не запивати водою. Лягаючи спати, потрібно проговорити: «Суджений, ряджений, прийди до мене і дай мені напитися». Згідно з повір’ям, хто прийде тебе напоїти, за того ти і заміж вийдеш.

Ворожіння на судженого з панчохою

Для цього гадання треба підготуватися заздалегідь, приготуйте панчохи. Перед тим, як йти спати, надягніть одну панчоху, та проговоріть: «Суджений, ряджений, прийди мене роззувати». Чоловік, який уві сні зніме з дівчини панчоху – стане її чоловіком. Раніше таке ворожіння робили на чобітку.

Гадання на Різдво на дзеркалах

Це гадання підійде для тих, хто любить полоскотати собі нерви. Для ворожіння беруться два дзеркала (досить великих і по можливості рівної величини), встановлюються один напроти одного і висвітлюються двома свічками. Дзеркала поставити одне навпроти одного, так щоб вийшов довгий коридор, осяяний вогнями. З кімнати необхідно прибрати всіх тварин і сторонніх людей. Якщо дуже страшно, можна залишити когось, але вони не повинні видавати жодного звуку, не дивитися в дзеркало і не підходити до тих хто ворожить.

В кінці утвориться коридор між двома дзеркалами і повинен з’явитися суджений. Правда, іноді дивитися доводиться дуже довго, а побачити можна не тільки судженого, а й будь-яку нечисть …

Гадання на Різдво Христове

Правила гадання на Різдво

Слід пам’ятати, що православна церква ставиться до ворожіння дуже негативно. Майбутнє відомо лише Богу. Тим не менш, у східних слов’ян ще в стародавні часи склалася традиція ворожити у святочні дні.Перед самим ворожінням дівчата знімали обереги (кільця, сережки, пояси), хрестики і розпускали волосся – вважалося, що до жіночого волосся притягається нечиста сила і ніби вони володіють магічними здібностями.

Найчастіше для ворожінь використовували предмети, в яких, за повір’ями, була зосереджена магічна сила, наприклад, наперсток, дзеркало, голка, кільце, башмак, спідниця, пояс, панчіх, гребінь. І, звичайно ж, свічки.

А щоб захиститися від потойбічних сил під час ворожби, кожна дівчина окреслювала навколо себе свічкою, кочергою або лучиною коло. Якщо ворожили групою, дівчата вставали в коло, тримаючи один одного за мізинці.

  • Гадання на Різдво Христове

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts