Молитви на Різдво Пресвятої Богородиці: текст

У православ’ї вшановується мати Ісуса Христа – Діва Марія і відзначається день її народження в сім’ї праведних Іоакима та Анни. У православних церквах це свято належить до двонадесятих, у цей день читаються молитви на Різдво Пресвятої Богородиці.

Дата святкування: 21 вересня

Про свято

Її батьки були вже людьми похилого віку – Йоаким і Ганна – благочестивими і щиро віруючими. Навколишні ставилися до них як до негідних, адже коли Господь не дав подружжю дітей, значить, він розгнівався на них. Так вважали юдеї. Але Анна та Йоаким молилися щиро і безперестанку, були праведними і не нарікали на свою частку. Тому раптово до них з’явився ангел і оголосив їм добру звістку. Незабаром народилася дівчинка, яку назвали Марія.

Цього дня святкується у вересні, хоча точна дата народження Богородиці невідома. Свято всесвітньої радості, поміщене на початок церковного року, що символізує початок початків – порятунок людства.

Молитва в день Різдва Пресвятої Богородиці, це гімн подяки, присвячений тому, що Пречиста Діва змогла народити Спасителя і, значить, подарувати спасіння і надію на вічне життя.

У молитвах згадуються батьки Марії та наші прабатьки Адам і Єва, які вийшли з пекла після того, як Господь зійшов у пекло і потоптав його, вивівши звідти праведників.

Свято Різдва Богородиці говорить людям про те, що ніколи не треба втрачати надії, впадати у відчай, і Господь все влаштує.

Тексти молитов на Різдво Пресвятої Богородиці

Тропар, глас 4

Різдво Твоє, Богородице Діво,/ радість звести всієї всесвіту:/ з Тебе бо засіяло Сонце правди Христос Бог наш,/ і, зруйнувавши клятву, дало благословення,// і, скасувавши смерть, дасть.

Переказ: Різдво Твоє, Богородиця Діва, радість сповістило всесвіту, бо з Тебе засяяло Сонце правди, Христос Бог наш; і, скасувавши прокляття, Він дав благословення і, скасувавши смерть, дарував нам вічне життя.

Кондак, глас 4

Йоаким і Анна зневажання безчадства,/ і Адам і Ева від попелиці смертні свободистася, Пречиста,/ у святих різдвох Твоїх. Богородицю та живительку Життя нашого .

Переклад: Іоаким і Анна від ганьби за бездітність і Адам і Єва від тління смертного звільнилися святим Твоїм Різдвом, Пречиста. Його святкують і люди Твої, від осуду за гріхи врятовані, вигукуючи Тобі: «Неплідна народжує Богородицю та Живительку Життя нашого!»

Величення

Величаємо Тебе, Пресвяту Діво, і шануємо святих Твоїх батьків, і всеславне славимо Різдво Твоє.

Молитва

О, Пресвята і Богообрана Діво, Владичице наше Богородіце, Небесі і землі Цариці, на радість і втіху всьому від безплідних і нещадних батьків Богом дарована! Ти, що народишся Божим промишленням, дозволила Ти неплодність Різдва Тебе, і нині неплодне серце моє плодоносно створиш представництвом Твоїм у престолу Вседержителю, неплоди і нечистими помислами. О, Всеблаженна, нехай з’явиться дитя Боже, доброчесність приносить благородство. Ти вгамувала єси Пречистим Різдвом Твоїм плач праматері нашої Єви, і праведні батьки Твоя спасла єси паплюження безчадства, і нині вгамували плач і зітхання багатоболісні носіння злісних діл наших, страстей безчестя і від усякого поневолення ворожого. А найчастіше даруй нам, Пресвята Богородице Діво, у всесвітній день Різдва Твого чистим серцем розуміти й пам’ятувати, з якою радістю і дякою неплодна утроба свята , але найбільше діла своїми вину будемо з розчуленням серцем прославляти Тебе, волаючи: Слава пришестю Твоєму, Чиста. Слава Різдво Твоєму. Слава твоєму діві, Мати Безневісна. А з Тобою спокій нас безперестанно славити і величати Всесвятий Плід Твій, Слово втілено, в утробі Твоєму неопалено носимо, Йому слава подобає, честь і поклоніння Ним і Животворящим Його Духом тепер і повсякчас і в віки віків. Амінь.