Молитви Арсенію Великому: найсильніші

Преподобний Арсен прожив довге праведне життя, за що і був названий Великий. У молитві Арсенію Великому віруючі знаходять втіху та підтримку, а також душевний спокій.

Житіє преподобного Арсенія Великого

День пам’яті: 21 травня

Преподобний жив у IV-V століттях Римської імперії. Про першу половину життя святого відомо багато, наприклад, що народився він у 354 році у столиці, у Римі. Арсеній мав добру освіту, володів грамотою та рахунком, вивчав праці філософів та ораторів давнини, знав кілька мов. За всіх своїх видатних здібностей він вибрав просте життя, присвячене служінню Господу. Коли він прийшов для служіння в одну з церков, то майже відразу став дияконом.

Одного разу, імператор Феодосій, правитель Східної частини Римської імперії, вирішив знайти для своїх синів вчителя, який навчив би їхній грамоті, філософії та Божому слову, але водночас такого, хто сам був би прикладом чесноти. Вибір пар на диякона Арсенія, який хоч і не бажав такої роботи, взявся за неї з відповідальністю та старанністю. І все ж згодом марнота мирського життя почали обтяжувати Арсенія, і він звернувся до Бога з молитвою і питанням, як йому вчинити. Тоді Господь явився йому уві сні і сказав: «Арсеній! Біжи від людей, і ти врятуєшся». З тих пір почалося мандрівне життя преподобного.

Арсеній все далі віддалявся від людей, присвячуючи всього себе праведній праці та молитві. 50 років провів преподобний Арсеній у поневіряннях, знаходячи притулок у віддалених печерах та пустелях. Він шанував працю і мовчання, нерідко кажучи про себе: «Багато разів я жалкував за словами, які вимовляли уста мої, але про мовчання я не шкодував ніколи». У переказах йдеться про те, що Господь наділив Арсенія даром благодатних сліз, які несли світові зцілення та чудеса.

У віці 93 років Арсен повернувся до людей, оселившись у Трогині. Але прожив він там недовго, через 2 роки вирушив у Царство Небесне. За своє праведне життя, проведене в чернечих працях, молитві, постах, безмовності та подвигах, він отримав від сучасників ім’я Великий.

У чому допомагає молитва Арсенію Великому?

Моляться преподобному Арсенію Великому у пошуку душевних сил для зміцнення віри. Святий дарує всім тим, хто просить спокій, вказує вірний шлях і дає сили на подолання труднощів і перепон на цьому шляху.

Через молитву Арсенія Великого просять про прощення та благословення. Він не тільки наставляє, а й оберігає, відганяючи гріховні думки та захищаючи від ворогів. Заблукані, зневірені, зломлені та втомлені знаходять у молитві порятунок від напастей, підтримку у справах. Нерідко читають молитву преподобному Арсенію ті, хто став на праведний шлях і шукає сили для служіння Господу, як це робив Арсеній.

Тексти молитов Арсенію Великому

Тропар, глас 8

Слід твоїх течією пустелі безплідне зробив еси,/ і що з глибини зітханнями в сто трудів плодоносив еси,/ і був світильник всесвітній, сяя чудеса, Арсеніє. м нашим.

Переклад: Сліз твоїх потоками ти вробив безплідну пустелю і з глибини стогнаннями плід праць своїх помножив у сто разів, і став світилом всесвіту, сяючи чудесами, Арсене, отче наш; моли Христа Бога за спасіння душ наших.

Кондак, глас 3

Від Риму сяяв еси, яшкіре солнце велике/ і до Царського граду досяг еси, преблаженне,/ словеси твоїми просвітляючи цього й діли,/ всяку нерозумність імлу відганяє/ сіяння подібне.

З Риму засяяв ти, як велике сонце і досяг Царського міста (Константинополя), преблаженний, словами твоїми і ділами просвітлюючи його, всякий морок нерозумності розганяючи. Тому шануємо тебе, слава отців, Арсеній преподобний.

Молитва преподобному Арсенію Великому

О, священа голова, земний Ангеле, Небесний люд, безмовність промовцю, мовчання любителю, подібні і Богоносні отче наш Арсеніє, припадаємо ти і молимося: помолися до Господа, нехай дарує нам, грішним і негідним рабом Своїм, вся до спасіння душевного благопотрібні дари Своя: вірую праву, надію добра, любов нелицемірну, благочестя непохитне, любомудре христопослідувальне, і всі чесноти до святих. вого благоугодного життя і разом з тобою сподобаємося спасіння вічне отримати і Царство Небесне успадкувати. Їй, угодник Божий, не зневажи нас, але помізи нам, Небесним представництвом твоїм, благочесне життя тимчасове покінчити, смерть благу, мирну і непосоромлену здобути і блаженства. дроти в Троїці славимого і поклоняємого Бога, Отця і Сина і Святого Духа, і твій святий заступ у віки віків. Амінь.

Молитва друга

Яку похвалу принесемо ти, преподобний і богоносний отче наш Арсеній! Ти справді ангел-охоронець усім християнам, особливо ж чернечим, які твоє ім’я святе на собі носять! Під час земного життя твого, ти, преподобне, бігав Ти людей, показуючи цим не неприязнь до ближніх, а любов, що до них навертає, щоб у безмовності, здобувши в серці своєму Єдиного Бога, одержити сугубу відвагу клопотати про престолу Божого! І, о, дивно це твоє предстання! Ти від спокус і падінь рятуєш, від наклепів злих духів і людей зберігаєш, від уз і в’язниць звільняєш, з вигнання повертаєш, всякі біди і напасти від нас проганяєш. Уявляємо, що найкращим тобі приношенням буде виправлення нашого гріховного життя і наслідування твого богоугодного, святого. Ти був прикрашений духовним міркуванням, твердою волею у відображенні будь-якого зла, процвів праціми і подвигами. Хай Господь допоможе і нам твоїми молитвами все це за силою нашої мати. Ти, пресвятий отче, здобув Ти дар смирення, дар молитви, дар розчулення і благодатних сліз: нехай дасть Отець Небесний і нам хоч малу дещицю причаститися твоїм великим цим даруванням. Ти, пречудовий авво, полюбивши простоту і злидні тілесну навіть до злидня, придбав Ти Господа навіть до багатства духу благодаті; та з тобою і ми терпляче понесемо убогість, поневіряння, всі негаразди земні і, сподіваючись на небесне проживання, полюбимо нашого найсолодшого Спасителя, прославляючи Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.