Молитви Лева Оптинського: найсильніші

Смерть близької людини буває дуже важкою для тих, хто залишився на землі. Але коли родичі розуміють, що людина не має надії на порятунок, бо не побажала хреститися, покаятися у гріхах – це ще важче. І особливо тужать люди про самогубців, яких навіть ховали в колишні часи за цвинтарною огорожею. Але, хоч Церква не молиться за самогубців і нехрещених, але родичам ніхто не забороняє вимолювати у наймилостивішого Бога прощення для заблукалих душ. Найчастіше в цих цілях вдома, келійно, читається молитва Лева Оптинського про самогубних та нехрещених.

Дні пам’яті:

  • 24 жовтня – Вистава
  • 24 жовтня – Собор усіх святих, що в Оптиній пустелі просіяли

Житіє святого Лева Оптинського

Преподобний Лев – перший оптинський старець. Він народився в 1768 році і в молодості був прикажчиком у торгових справах. Така робота була пов’язана з роз’їздами, тому Лев об’їздив всю країну, багато спілкувався з різними людьми, набираючись від них досвіду та духовних знань. Він був дуже товариським, богатирської сили чоловіком, який мав гострий розум і швидку пам’ять.

У 29-річному віці він залишив світ і пішов жити до монастиря. Спочатку він був послушником, потім був пострижений у ченці з ім’ям Леонід. Під час перебування в монастирі виконував будь-які послухи. Володіючи силою та вмінням до багатьох ремесел, робив багато різної роботи, найважчої та найскладнішої. І постійно духовно вдосконалювався, молився і допомагав молодим ченцям порадою.

У 1808 році Леонід був пострижений у схиму. Він добровільно склав із себе настоятельство і перейшов у схиму під назвою Лев. Його наставником був старець отець Феодор, який навчив його вищій чернечій праці – розумній молитві. Феодор і Леонід не могли довго перебувати в людному монастирі, де відволікалися від молитви та посту. Тому разом із батьком Клеопою вони пішли в лісову келію, де в тиші й несуєтності продовжували свою роботу. Але й туди до них пішов народ за зціленням, порадою. Адже старці мали дар передбачення, духовний зір, який допомагав їм спрямовувати людей істинним шляхом.

Коли людський потік став нескінченним, старці пішли в Оптину пустель, де опікувалися безлічі людей духовним діянням. 12 років Лев Оптинський прожив у пустелі. Коли він зрозумів, що сили його залишають, то відмовився від їжі, і щодня причащався. Помер і похований там же, в Оптиній пустелі, де його мощі досі дарують людям зцілення та надію.

Він залишив по собі безліч учнів, серед яких були відомі святі російської церкви. Вчинені ним чудеса та зцілення численних немічних людей, що стікалися в Оптину пустель, були незліченними.

Старець був настільки добрий до людей і милостивий, що молився навіть за тих, кого Церква відмовляється поминати у молитвах – за самогубців та нехрещених.

У чому допомагають молитви святому?

Преподобному Леву Оптинському люди моляться за будь-які життєві потреби. Але найвідоміша молитва преподобного Лева Оптинського, це молитва про нехрещених померлих і самогубців. Він сам склав і передав у спадок своїм учням коротку молитву, яку священики донині благословляють читати рідним таких людей удома, келійно.

Тексти молитов

Тропар, глас 3

Яко скимен рикаючи на серці лукаве,/ як ягня незлобивий дивлячись на душу лагідну (смиренну), подібну до отця Левові предивний,/ дитинство в Христе полюби додаткові єсмь. область чадами Божими бути/ і з тобою співати Богові нашому (немовлям у Христі стояв єси/ всім, втіхи від тебе чаючим). наша).

Переклад: Як молодий лев, що рикає на лукаве серце, як незлобиве ягня, дивлячись на душу лагідну (покірливу), преподобний отче Лев дивовижний, дитинство в Христі полюбив ти, кажучи: Заспіваю хвалу Богові моєму, поки існую (Пс.103:3) . Тому моли милостивого Господа нехай подасть і нам владу бути чадами Божими і з тобою співати Богові нашому (немовлям у Христі ти заступався всім, втіхи від тебе чекаючим. Тому моли Господа нашого нехай подасть і нам владу бути чадами Божими і врятує душі наші).

Молитва преподобному Леву Оптинському

О, Пречесна богомудра голова і собору Старців Оптинських гарне і прекрасне прикрашання, богоосвічене оче Леві! Тобі, як чада батькові, дерзаємо приносити цей акафістний спів, ти ж не знехтував малого цього приношення, як більше ми не тільки співи, але діла твої почесті Ти ж залишив нам багатство твого життя богоугодного, в якому як у дзеркалах бачиться образ богославних батьків у подвигу Бога, що догодили. Коли ми й недужі ми наслідуватимемо тебе, але бажанням найкращого від тебе не відступаємо, і під крила молитв твоїх прибігаємо, і як неключними тобі кричали: вижени від нас всілякі нещастя, яся, прожени бісів на нас безперервно воюючих, дай допомогу благодатну , Який їсть і ще при житті твоєї бісів проганяв еси і цілив еси всяку хворобу і неміч таїться. Сице й у час відвідуй нині духом твоїм і жезлом пастирські молитви твоєї порази вовків мислених стадо твоє шукають розігнати. Нас же як пастир добрий, покликав сопілку поучень твоїх у Царство Боже, іде з тобою по ставленні нашому скупці, і звертаємося, прославляючи Отця, і Сина, і Свята. Амінь.

Молитва преподобного Лева Оптинського про померлого без покаяння

(Може також келійно читатися про нехрещених та самогубців)

Шукай, Господи! Недосліджені долі Твої. Не постави мені в гріх цієї молитви моєї, але нехай буде свята воля Твоя.