Молитви на навчання: найсильніші

Для багатьох людей постійно вчитися – це спосіб життя. А деякі дуже переживають за результат навчання, перед складанням іспитів або написанням якихось робіт. Таким людям варто звернутися за допомогою до всіх Небесних сил, підтримка яких додасть впевненості та додасть віри у свої знання. Зрозуміло, якщо учень сам не попрацював і не доклав якихось зусиль, навряд чи він отримає підтримку згори. Хоча не нам судити про промисл Божий. Саме виходячи з надії на небесне заступництво, дорослі та діти моляться про навчання. Більшість моляться своїми словами, але для тих, хто хотів би дізнатися більше, є спеціальні молитви на навчання у молитвослові.

Молитва до Господа

Господь завжди допомагав трудящим. А навчання, це велика та відповідальна праця. Багато дорослих людей навчаються, щоб підвищити свою кваліфікацію, знати та вміти більше, ніж раніше. Тому до Господа можна звернутися з такою молитвою і випросити у нього благословення:

Господи Ісусе Христе, Сину Божий, благослови мене на навчання / іспит, пішли допомогу Твою святу, до можу досягти бажаного: угодного Тобі, Господи, і для мене корисного. Амінь.

Преблагий Господи, принесли нам благодать Духа Твого Святого, що дарує і зміцнює душевні наші сили, щоб, уважно викладане нам вчення, зросли ми Тобі, нашому Творцю, на славу, батькам же на втіху, Церкві та вітчизні на користь. Амінь.

Молитва Пресвятої Богородиці перед іконою «Надання розуму»

Одним із відомих образів, до якого звертаються для отримання допомоги у навчанні, є ікона Пресвятої Богородиці «Надання розуму». Цей чудотворний образ знаходиться у Тихвінському храмі у Москві. До нього приходять школярі, студенти та батьки з дітьми, щоб отримати удачу у навчанні, а також у духовній освіті та вихованні дітей. Вважається, що ця ікона символізує найвищу мудрість і розум.

Богородице Пречиста, домі, що його створила Собі Премудрість Божа, дарів духовних Подавальниці, від світу до прем’єрних розум наш возводить і всіх до пізнання розуму приводить! Прийми молитовне спів від нас, негідних раб Твоїх, з вірою і розчуленням поклоняються перед пречистим образом Твоїм. Умоли Сина Твого і Бога нашого, нехай дарує владі нашим мудрість і силу, суддям правду і неприйняття, пастирем мудрість духовну, ревність і пильнування про душі наших, настання, розуму і благочестя, дух смирення і кроти, дух чистоти та правди. І нині, всепета, вселюбна наша Маті, дай нам розуму додаток, помири, з’єднай у ворожнечі і поділі сущі і поклади їм соуз любові нерозв’язний, всіх блудних від нерозумності до Своїх, Навію, слово премудрості і працьовитість душекорисне знання просячим даруй, осені нас вічною радістю, Херувимов світліший і Серафимов чесніший суща. Ми ж, славна дія і багаторозумна премудрість Божу в світі і життя нашого бачаще, усунемося земні суєти і зайвих житейських піклуванням, і розум і серце наше на Небеса зведемо. ву, хвалу, подяку і поклоніння в Троїці славному Богу і всіх Творцю посилаємо, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва Ангелу-охоронцю

Святому Ангелу-хранителю моляться для того, щоб він захистив від злих сил і послав небесну благодать. Осяяючи себе хресним знаменням, цю коротку молитву можна вимовити перед початком іспиту чи випробування.

Святий ангеле Христовий, вірний слуга Божий, воїн Його воїнства небесного, до тебе закликаю в молитві, осіняючи себе хрестом святим. Пошли мені небесну благодать на сили мої душевні і даруй мені сенс і розуміння, щоб чуйно слухав я богоугодне вчення, що нам вчитель передає, і умом виріс надзвичайно на славу Господа, людям і Святої Православної Церкви на користь. Про це прошу тебе, ангела Христового. Амінь.

Молитва Св. Тетяні

Свята Тетяна вважається покровителькою всіх учнів. Недарма день студента у нашій країні відзначається саме у Тетянин день. Їй моляться для зміцнення та здобуття спокою, душевних сил. До того ж, молитву можуть читати як самі учні, так і батьки, чиї син чи дочка насилу осягають науки.

О, свята мучениця Татіано, невеста найсолодшого нареченого твого Христа! Агниці Агнця Божественного, голубице цнотливості, запашне тіло стражданнями як одежею царськими одягала, до лику Небесного причетна, тріумфуюча нині в славі веє цнотливість дотримана і більше всіх благ Господа возлюбила! Тобі ми молимося і тобі ми просимо: прислухайся до прохань наших серцевих і не відкидай молитов наших, даруй чистоту тіла і душі, вдихни любов до Божественних істин, а на шлях доброчесний введи нас, Нини і виразки лікар, юність огорожі, старість безболісну і безбідну даруй, у смертному часі помози, поминай наші скорби і радість даруй, відвідай нас, сущих у в’язниці гріха, на покаяння настав моли скор, нехай прославляє страждання твоя, прославляємо хвалу Господу , нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва Св. Миколі Чудотворцю

Святий Миколай Чудотворець недаремно отримав своє прізвисько. Іноді студенту, чи школяру, може допомогти лише диво. А до кого звертатися за ним, як не до Чудотворця? Можливо, якщо учень вивчить не предмет, але хоча б цю коротку молитву про допомогу у навчанні, Святий Миколай вважатиме це за працю і допоможе йому.

О, всесвятий Миколай, угодник прегарний Господь, теплий наш заступник і скрізь у скорботах скорий помічник. Допоможи мені, грішному й похмурому, у справжньому житті, благай Господа Бога дарувати мені залишення всіх моїх гріхів, які згрішили від юності моєї, у всьому житті моїм, діломи, і в поході душі моєї помози ми, окаянному, благай Господа Бога, всієї твори Творця, визволити мене повітряних митарств і вічної муки, нехай завжди прославляю Отця, і Сина, і Святого Духа, і твоє милосердя, . Амінь.

Молитва Св. Спиридона Триміфунтського

Святий, який відгукується на щиру молитву за всі життєві справи – це Спіридон Триміфунтський. Якщо чесно, зі сльозами його просити, то й допомогу у навчанні він надасть посильну та своєчасну.

Про преблаженні святині Спіридон! Благай благосердя Божого Людинолюбця, нехай не засудить нас за нашими беззаконнями, але нехай зробить з нами з милості своєї. Випроси нам, рабам Божим (імена), у Христа і Бога наше мирне безтурботне життя, здоров’я душевне та тілесне. Звільни нас від усяких бід душевних і тілесних, від усіх стомлень і диявольських наклепів. Поминай нас у престолу Вседержителя і благай Господа, нехай подасть багатьох наших гріхів прощення, безбідне і мирне життя нехай дарує нам, кончини живота несоромна і мирні і блаженства вічного в майбутньому віці сподобить нас, нехай невпинно посилаємо славу і подяку Отцю і Си Святому, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва Св. Матроні Московської

Як відомо, Матрона Московська не вміла читати, адже вона була сліпа від народження. Проте її святість і Божа Благодать давали їй такі можливості, які було б навіть складно уявити, якби не розуміння, що вона є святою. Вона допомагає в тому, чого люди дійсно потребують.

Свята праведниця матінка Матрона! Всім людям ти помічниця, допоможи і мені (вимовте вголос, у чому потрібна допомога). Не залиши мене допомогою і заступництвом своїм, моли Господа за раба Божого (ім’я). В ім’я Отця і Сина та Святого Духа. Амінь.

Молитва прп. Сергію Радонезькому

Преподобний Сергій вважається покровителем кількох навчальних закладів. Він завжди з великою повагою ставився до вченості та прагнення людей до знань. Саме тому ті, хто сумнівається у собі, просять у нього підтримки у навчанні.

О преподобному і богоносному отче наш Сергії! Поглянь на нас (ім’ярек) милостиво і, до землі прихильних, зведи до висоти небесної. Зміцни нашу малодушність і утверди нас у вірі, хай безсумнівно сподіваємося отримати вся блага від благосердя Владики Бога молитвами твоїми. Випроси заступництвом твоїм всякий дар всім і будь-кому благопотребний і вся ниспіщающими твоїми молитвами сподоби в день Страшного суду шуия частини позбутися, десни ж країни спільники бути і блаженний оний голос Владики Христа почути: прийдіть, благословенні . Амінь.

Молитва Св. Іоанну Кронштадтському

Іоанн Кронштадський навчався все своє життя та навчав інших. Він залишив по собі великі праці, які досі до кінця не вивчені. Саме він, як ніхто, розуміє учнів і здатний надати їм підтримку та зміцнити на тернистому шляху до знань.

О великий угодник Христов, святий праведний отче Іван Кронштадтський, пастирю дивний, швидкий помічник і милостивий предстателю! Возносячи славослів’я Триєдиному Богу ти молитовно взивав: «Ім’я Тобі Любов: не відкинь мене помиляючого. Ім’я Тобі Сила: зміцни мене того, хто знемагає і падаючого. Ім’я Тобі Світло: просвіти душу мою, затьмарену життєвими пристрастями. Ім’я Тобі Світ: помири мою душу мою. Ім’я Тобі Милість: не переставай милувати мене». Нині вдячна Твоєму заступництву всеросійська паства молиться тобі: Христоіменитий і праведний угодник Божий! Любов твоєї осяй нас, грішних і немічних, сподоби нас, принести гідні плоди покаяння і неосудно причащатися Святих Христових Таємниць. Силою твоєю віру в нас зміцни, у молитві підтримай, недуги та хвороби зціли, від напастей, ворогів видимих і невидимих визволь. Світлом лику твого служителів і предстоятелів вівтаря Христового на святі подвиги пастирського діяння подвигни, немовлятам виховання даруй, юність настав, старість підтримай, святині храмів і святі обителі осені. Умири, Чудотворче і Провидче найвидатніший, народи країни нашої, благодаттю і даром Святого Духа звільни від міжусобні лайки; розсточені збери, спокушені оберни і згуртуй Святої Твоєї Соборної та Апостольської Церкви. Милістю твою подружжя в мирі і однодумності дотримайся, чернечим у справах благих успіх і благословення даруй, малодушні втіхи, страждаючих відпочинків нечистих свободи, у потребах і обстановках сущих помилуй і всіх нас на шлях спасіння настав. У Христі живий, отче наш Іване, приведи нас до невечірнього світла життя вічні, нехай сподобимося з тобою вічного блаженства, що хвале і звеличує Бога на віки віків. Амінь.

Молитва подяка

Але всі хвилювання позаду, іспит чи залік складено. З Божою допомогою, зрозуміло. Тому варто подякувати Силам Небесним за те, що послали розум, впевненість і кмітливість.

Дякуємо Тобі, Творцеві, бо Ти сподобив нас благодаті Твоєї, щоб слухати вчення. Благослови наших начальників, батьків і вчителів, що ведуть нас до пізнання блага, і піддай нам силу і міцність до продовження цього вчення. Амінь.

Хочеться ще раз нагадати, що Господь чує тих, хто щиро і з щирим серцем звертається до нього. Молитви про навчання не повинні переходити в язичницький ритуал і огортатися якимсь езотеричним флером. Тільки чесна розмова з Богом здатна допомогти нужденним. Перед відповідальними навчальними заходами не зайве покаятися у своїх гріхах, причаститися, очистити душу від сторонніх думок.