Серіали – Які українські серіали варто подивитися?

Популярність українських серіалів у різних драматичних жанрах зростає рік у рік. Детективи, мелодрами, комедії та історичні проекти відрізняються глибиною сюжетів, несподіваними поворотами та карколомними розв’язками. Підбірка з 10 українських серіалів, які варто подивитися допоможе не пропустити проекти останніх років.

Які українські серіали варто подивитись? Зверніть увагу на такі серіали: “Впіймати Кайдаша”, “Перші ластівки”, “Виклик”, “100 тисяч хвилин разом”, “Ніщо не трапляється двічі”, “Фортечна”, “Пес”, “Танок”, “Сонячний листопад” , «Розтин покаже».

«Впіймати Кайдаша»

Серіали - Які українські серіали варто подивитися?

Рейтинг серіалу, який вийшов на екрани у 2020 році, на IMDb становив 9 балів. Знято його за мотивами твору класика української літератури Івана Нечуй-Левицького «Кайдашева сім’я» (‘Сім’я Кайдаша’). Соціальну драму з елементами комедії зняв Олександр Тіменко, який працював над мелодрамою «Нити долі» (2016). У рецензії BIT.UA сказано, що цей серіал хочеться рекомендувати до перегляду, обговорювати та переглядати.

У головних ролях:

 • Ірина Мак («Мотільки»);
 • Віктор Жданов («Додому»);
 • Дарія Федіна («Марія»).

У глухому селі живе родина Кайдашів, голова якої Омелько (Омелян) любить випити. Його дружина Маруся змушена боротися із пияцтвом чоловіка. Їй же доводиться протистояти нахрапливим невісткам, з якими вона живе в одному будинку.

«Виклик»

Серіали - Які українські серіали варто подивитися?

Режисер проекту Євген Доронін зняв чотири серіали, серед яких «Філін» (2020–2021) та «Таємниці» (2019). Виклик (2020-2022) отримав високий рейтинг на IMDb – 8 балів.

У серіалі знялися:

 • Михайло Кришталь («Слуга народу»);
 • Геннадій Попенко («Слід перевертня»);
 • Олена Курта («Герой мого часу»).

Серіал розповідає про роботу професіоналів, які щодня ризикують власним життям заради порятунку людей, які опинилися в небезпеці. Усі історії, показані в серіалі, ґрунтуються на реальних подіях.

«Перші ластівки»

Серіали - Які українські серіали варто подивитися?

Які варто подивитись українські серіали детективи? Дивіться «Перші ластівки», «Пес», «Розтин покаже».

Українська драма «Перші ластівки» (2019) з елементами детективу та трилера отримала на IMDb 8,1 бала. Її режисер Валентин Шпаков відомий за серіалом «Як гартувався стайл» (2013). Кореспондент Жанна Безп’ятчук у матеріалі для BBC зазначає, що серіал «Перші ластівки» зміг зруйнувати деякі соціальні табу та дав українським підліткам сміливість розповісти про своє життя.

У головних ролях:

 • Вікторія Литвиненко («Жіночі секрети»);
 • Поліна Носихіна («Клятва лікаря»);
 • Максим Самчик («Коли падають дерева»).

Учня однієї зі шкіл знаходять мертвим. Слідчий Ольга Макарова веде слідство. Вона працює з двома версіями – вбивство та суїцид. Її розслідування розкриє безліч таємниць вчителів, старшокласників та їхніх батьків, але чи вдасться дізнатися правду?

«Пес»

Серіали - Які українські серіали варто подивитися?

Детективний серіал, який успішно пережив уже 6 сезонів (2015-2021), зняв Микола Каптан із колегами. Проект на IMDb отримав 6,7 балів. Каптан був режисером серіалу «Дев’ять життів Нестора Махна» (2006), який приніс номінацію «Найкращий серіал» на премію « Золотий орел ».

У головних ролях:

 • Микита Панфілов («Салют-7»);
 • Андрій Самінін («Вилікувати страх»);
 • Михайло Жонін («Снігур»).

Відставний детектив Макс отримав шанс повернутися на службу та побудувати життя заново. І тому він та її вірний друг Пес розкривають особливо загадкове вбивство. Повернувши собі звання найкращих детективів міста, Макс і його чотирилапий друг продовжують займатися улюбленою справою — розшуком злочинців.

«Розтин покаже»

Серіали - Які українські серіали варто подивитися?

Над серіалом працював режисер Тарас Дудар із колегами. Дудар також брав участь у зйомках серіалу «Провідниця» (з 2016 року). «Розтин покаже» (2019–2020) отримав на IMDb 5,7 бала.

У серіалі знялися:

 • Катерина Малікова («Я залишаюся»);
 • Артемій Єгоров («Маестро»);
 • Михайло Досенко («Границя слідчого Савельєва»).

Олег Гончар — професійний оперативник, а судмедексперт Інга Вілкас лише розпочала кар’єрний шлях. Щодня герої розкривають заплутані злочини та намагаються побудувати особисте життя.

«Папік»

Серіали - Які українські серіали варто подивитися?

Серед українських серіалів є й чудові комедії. Рейтинг комедійного серіалу “Папік” (з 2019 року) на IMDb склав 6,6 бала. Його виробництвом займався режисер Андрій Яковлєв. Він працював над комедійним серіалом «Родички» (2016).

У «Татусі» знялися:

 • Станіслав Боклан («Поводир»);
 • Дарія Петрожицька («Кращі вихідні»);
 • В’ячеслав Гіндін («Майже вся правда»).

У літнього актора залишилася лише квартира з космічними боргами за комуналку та невелика сума, відкладена на похорон. Вирішивши поставити в житті крапку, герой вирушає до перукарні, підстригається, купує пляшку віскі і вирушає до нічного клубу. Із цього моменту його життя повністю змінюється.

«100 тисяч хвилин разом»

Серіали - Які українські серіали варто подивитися?

Багатосерійна комедія з рейтингом IMDb 7,5 знята Русланом Ханумаком, який виконав у ній головну роль. Це другий проект Ханумака-режисера. Його дебютну роботу — серіал «Пацики» (2016) — було знято у партнерстві з Денисом Тарасовим.

У «100 тисяч хвилин разом» (2020) зіграли:

 • Дар’я Рибак («Три дороги»);
 • Альбіна Гончар («Королі палат»);
 • Дарія Куліш («Дика»).

Серіал розповідає про сімейну пару, в якій чоловік – пілот цивільної авіації, а дружина – фітнес-тренер. Подружжя прожило разом сім років. Тепер доля підкинула їм страшне випробування – їм доведеться разом провести на карантині понад 60 днів.

«Ніщо не трапляється двічі»

Серіали - Які українські серіали варто подивитися?

Які варто подивитись українські-серіали мелодрами? Ось чудові мелодрами «Ніщо не трапляється двічі», «Фортечна», «Сонячний листопад». Серіал «Ніщо не трапляється двічі» створила у 2019 році режисерка Оксана Байрак, серед робіт якої драма «Аврора» (2006). “Ніщо не трапляється двічі” отримав на IMDb 7,2 бали.

У головних ролях:

 • Катерина Тишкевич («Три дороги»);
 • Максим Дрозд («Вигнання»);
 • Антон Батирьов («Вижити після»).

Історія набуває розвитку на початку 1990-х. На прикордонну заставу приїжджає молодий офіцер Дмитро Богданов із дружиною Катею. У Катерину одразу закохується замполіт Огнєв. Життя тече своєю чергою, поки не відбувається трагедія, яка забрала кілька життів. Тільки через 20 років з’ясовується, що те, що сталося, не було випадковістю.

«Фортечна»

Серіали - Які українські серіали варто подивитися?

Мелодраму, яка виходила на екрани у 2019–2022 рр., користувачі IMDb оцінили на 6,9. Її створили Фелікс Герчиков та Максим Литвинов. Герчиков відомий по роботі над серіалом «Зовнішнє спостереження» (2012), а Литвинов брав участь у зйомках серіалу «Коли ми вдома» (2014–2017). Оленька Велліс в огляді Сollider пише, що розкішна ситуація ХІХ століття, драматизм і складність сюжету «Фортечної» достатні, щоб змагатися з будь-якою американською чи британською постановкою.

У головних ролях:

 • Катерина Ковальчук («Безпринципні»);
 • Михайло Гаврилов-Третьяков («Полювання»);
 • Олексій Яровенко («Вище за небо»).

Кріпацька Катерина Вербицька була вихована як дівчина з благородної родини. Катерина живе у сім’ї багатих поміщиків Червінських. До неї ставляться непогано, але завжди тримають на певній дистанції, щоб вона не забувала про своє коріння. Чи зможе дівчина досягти звільнення та знайти щастя?

«Сонячний листопад»

Серіали - Які українські серіали варто подивитися?

Творцем цього серіалу став Олександр Ітигілов-молодший. Він зняв фільм «Казка старого мірошника», який було номіновано на премію Української кіноакадемії у категорії « Вибір глядачів ». Рейтинг серіалу «Сонячний листопад» (2019) на IMDb становив 6,4.

У головних ролях:

 • Ірина Гришак («Жіночі секрети»);
 • Кирило Дицевич («На краю»);
 • Дмитро Бєлякін («Таємниці слідства»).

Ніна та Кирило Петровські – брат і сестра. Кирило привабливий, талановитий і добре навчається, а Ніна, незважаючи на всю старанність, зірок з неба не вистачає. Брат і сестра живуть душу в душу під опікою батьків, які люблять. Якось все змінюється: Ніна дізнається, що її в дитинстві переплутали у пологовому будинку.

Українські серіали, які варто подивитися представлені у добірці, знято у різних жанрах. Всі пропоновані проекти дуже цікаві, відрізняються оригінальністю та глибиною сюжетів. Серіали допоможуть нескучно провести вечір та продемонструють усі переваги української кіноіндустрії.