Шкіра – Як впливає яблучна кислота на шкіру?

Ви напевно чули про гліколеву кислоту, саліцилову кислоту та молочну кислоту. Але чи знаєте ви, що таке яблучна кислота? Дозвольте нам представити його вам. Яблучна кислота — це ексфоліант, який має такі переваги для шкіри, як зволоження, запобігає старінню та покращує тон шкіри. Це полегшення для людей з чутливою шкірою завдяки м’якій відлущувальній властивості. Важко повірити? Читайте далі.

Що таке яблучна кислота?

Шкіра - Як впливає яблучна кислота на шкіру?

Ви можете пригадати кислий смак яблук? Яблучна кислота відповідає за цей кислий або терпкий смак. Слово «яблучна кислота» походить від латинського слова malum, що означає яблуко. Вперше він був виділений з яблучного соку в 80-х роках.

Маленька доза хімії

Яблучна кислота — це 2-гідроксидикарбонова кислота з хімічною формулою C4H6O5. Він виробляється природним шляхом в організмі при перетворенні вуглеводів в енергію. Яблучна кислота належить до класу фруктових кислот, які називаються альфа-гідроксикислотами (AHA).

Альфа-гідроксикислоти руйнують зв’язки між клітинами шкіри та допомагають позбутися мертвих клітин шкіри. Це відкриває шлях до появи нового шару шкіри на поверхні. 

Доктор Харіш Каутам, головний дерматолог SkinKraft, пояснює, що яблучна кислота більша, ніж її аналоги, такі як гліколева та молочна кислоти. Хоча його проникаюча здатність слабша, це більш м’яка форма альфа-гідроксикислот, що робить його придатним також для чутливої ​​шкіри.

Основні переваги яблучної кислоти

1. Відлущування, вирівнювання кольору обличчя та зменшення акне 

Яблучна кислота розщеплює клей, який утримує мертві клітини шкіри (кератиноцити) разом. Після того, як мертві клітини шкіри змиваються з верхнього шару шкіри, свіжий шар висувається на поверхню. Ваша шкіра стала більш гладкою, вирівняною та сяючою, ніж раніше. Відлущування допомагає очистити забиті пори та покращує стан прищів.

2. Зволоження шкіри 

Яблучна кислота є зволожувачем, тобто вона може притягувати вологу з повітря та затримувати її в шкірі. Ось чому ви часто бачите цей інгредієнт у зволожуючих засобах.

3. Відновлює рН-баланс

По-перше, давайте розберемо для вас pH шкіри. Шкірне сало (природне масло) і піт у шкірі змішуються, утворюючи тонку плівку, яка називається кислотною мантією. Цей шар діє як захисний бар’єр від сторонніх організмів. Це також запобігає втраті води з вашої шкіри. Більшість альфа-гідроксикислот порушують цей рН-баланс. З іншого боку, яблучна кислота відновлює рН шкіри.

4. Зменшення зморшок і запобігання старінню

Яблучна кислота сприяє оновленню клітин шкіри, таким чином сприяючи виробленню колагену. Ось чому ви знайдете цей інгредієнт у догляді за шкірою проти старіння. Колаген – це волокнистий білок, який відповідає за утримання клітин шкіри разом. З віком вона зменшується. 

Харчові джерела яблучної кислоти

 • Такі ягоди, як чорниця та ожина
 • вишні
 • Виноград
 • Сливи
 • груші
 • Персики
 • яблука
 • Цитрусові фрукти
 • Брокколі
 • квасоля
 • Помідори
 • Морква
 • Горох
 • картопля
 • Вино
 • Алкогольні сидри

Шкіра - Як впливає яблучна кислота на шкіру?

Установленої дози для яблучної кислоти немає. Це залежить від вашого віку, статі, історії хвороби та типу добавки чи місцевого продукту. Проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж почати включати яблучну кислоту в процедуру догляду за шкірою. Немає досліджень, які б підтверджували безпеку яблучної кислоти при застосуванні вагітними жінками та матерями, які годують груддю.

Побічні ефекти яблучної кислоти

Незважаючи на те, що яблучна кислота діє м’якше, ніж інші альфа-гідроксикислоти, вона може викликати роздратування у деяких людей. Проконсультуйтеся з дерматологом, перш ніж використовувати його в догляді за шкірою. Крім того, яблучна кислота використовується як додатковий інгредієнт поряд з іншими AHA в деяких продуктах для підвищення ефективності. Ця комбінація може викликати почервоніння, лущення, сухість, запалення або подразнення. Перед використанням рекомендується провести патч-тест.

Як використовувати яблучну кислоту?

Якщо ви шукаєте швидших результатів, поєднуйте його з іншими AHA. Багато продуктів на ринку містять яблучну кислоту як додатковий інгредієнт до AHA. Якщо ваша шкіра надзвичайно чутлива, дотримуйтесь тільки яблучної кислоти. 

Уникайте використання яблучної кислоти  або будь-яких ексфоліантів навколо очей, тому що шкіра тут дуже тонка і ніжна. Будь-який ексфоліант робить вашу шкіру схильною до сонячних променів через хімічний пілінг зовнішнього шару шкіри. Якщо ви збираєтеся використовувати яблучну кислоту вранці, обов’язково нанесіть сонцезахисний крем.

Лікарські взаємодії

Якщо ви споживаєте яблучну кислоту під час прийому ліків від високого кров’яного тиску, це може знизити ваш артеріальний тиск понад безпечні межі. Каптоприл, валсартан, фуросемід, амлодипін є одними з ліків від високого кров’яного тиску (антигіпертензивні засоби).

Що станеться, якщо ви з’їсте яблучну кислоту?

Занадто багато всього шкідливо для вашого тіла. Вживання великої кількості яблучної кислоти може призвести до ерозії зубів і афти. Ваше здоров’я ротової порожнини (язика та ротової порожнини) знаходиться під загрозою, якщо ви споживаєте яблучну кислоту у великих дозах. 

Чи є яблучна кислота веганською?

Усі вегани, радійте! Яблучна кислота є абсолютно веганською, оскільки її отримують із фруктів, а не з будь-яких тварин або тваринних джерел. Зазвичай він міститься в кислих фруктах. 

Чи розчиняється яблучна кислота у воді?

Будь-яка «карбонова кислота з коротшим вуглецевим ланцюгом» розчинна у воді, як і яблучна кислота.

Чи містить яблучний оцет яблучну кислоту?

Так, яблучна кислота присутня в яблучному оцті в слідових кількостях. Яблучний оцет ферментується в два етапи. У той час як оцтова кислота є основним компонентом, існують інші кислоти, такі як яблучна кислота в незначних кількостях.

Висновок

Введіть яблучну кислоту в свій звичайний догляд за шкірою, щоб отримати її неймовірні переваги. Поговоріть зі своїм лікарем і придбайте найкращі продукти, що містять яблучну кислоту, для вашої шкіри.