Шкіра – Як кераміди впливають на шкіру?

Ви вже включили одну з найважливіших речовин, кераміди, у свій звичайний догляд за шкірою? Якщо ви цього не зробили, ваші зусилля по боротьбі зі старінням і догляду за шкірою можуть стати марними. Дерматологи в усьому світі наголошують на важливості зволоження для м’якшої, молодшої та сяючої шкіри, а кераміди — найкращий вибір. Давайте з’ясуємо чому.

Що таке кераміди? Чому вони важливі?

Шкіра - Як кераміди впливають на шкіру?

Кераміди — це ліпіди або молекули жиру у вашій шкірі, які підтримують шкірний бар’єр і утримують її вологу. Вони належать до класу ліпідів, які називаються сфінголіпідами.

Простіше кажучи, кераміди схожі на цемент вашої шкіри, який діє як захисний бар’єр і утримує клітини шкіри. Вони запобігають відтоку води та пошкодженню агресивними факторами зовнішнього середовища. Однак використання агресивних засобів догляду за шкірою, забруднення, ультрафіолетове світло, куріння, старіння або екстремальні температури можуть призвести до виснаження керамідів у вашій шкірі.

Фітосфінгозин і сфінгозин — це сполуки, які використовуються в догляді за шкірою, щоб дозволити шкірі відтворювати свої природні кераміди.

Що роблять кераміди для вашого обличчя чи шкіри?

Кераміди зберігають вашу шкіру м’якою та еластичною. Без них ваша шкіра може зазнати TEWL (трансепідермальної втрати води). Це може зробити вашу шкіру сухою, зморшкуватою та зневодненою. Кераміди відновлюють шкірний бар’єр, відновлюють зволожуючі речовини та запобігають подальшій втраті води шкірою.

Кераміди, холестерин і жирні кислоти краще разом зміцнюють шкірний бар’єр.

Які переваги керамідів?

Доведено, що кераміди є корисними для вирішення багатьох проблем зі шкірою. Давайте розглянемо деякі з них:

1. Старіння

Сухість шкіри є однією з причин швидкого старіння шкіри. У дослідженні, проведеному за участю 20 жінок, місцеві кераміди допомогли зміцнити функцію шкірного бар’єру, завдяки чому шкіра виглядає м’якшою та молодшою.

2. Екзема

Екзема або атопічний дерматит є проблемою шкіри, коли шкіра стає подразненою та запаленою. Згідно з дослідженням, кераміди допомогли відновити втрату вологи шкірою, тим самим зменшивши сухість і лущення. Доповнення шкіри місцевими керамідами у пацієнтів з екземою допомогло, оскільки вони мали нижчий рівень природних керамідів у своїй шкірі.

3. Псоріаз

Пацієнти з псоріазом, захворюванням шкіри з піднятими червоними плямами шкіри, повідомили про низькі рівні керамідів. Застосування церамідів такими пацієнтами зменшувало симптоми псоріазу.

4. Чутлива шкіра

Чутлива шкіра – це суха, зневоднена шкіра, яка реагує на засоби по догляду за шкірою. Однією з основних причин чутливості шкіри є відсутність міцного шкірного бар’єру. Кераміди схожі на розчин для цегли, виготовлених із клітин шкіри в бар’єрі. Вони можуть затримати вологу та зменшити чутливість шкіри.

5. Прищі

Бактерії, надлишок жиру та бруд закупорюють пори та викликають прищі. Здоровий шкірний бар’єр не дозволить бактеріям проникнути в глибші шари шкіри. Кераміди можуть зміцнити шкірний бар’єр і запобігти проникненню бактерій та інших сторонніх речовин.

Як використовувати кераміди?

 • Кераміди можна додавати до зволожуючих засобів, сироваток, масок і процедур.
 • Безрецептурні кераміди не містять керамідів у таких концентраціях, які можуть бути ефективними для шкіри. Ці склади не схвалені FDA. Поговоріть зі своїм дерматологом щодо керамідів, що відпускаються за рецептом.
 • Кераміди можна використовувати двічі на день під час ранкової та вечірньої процедур очищення.
 • Керамідні миючі засоби не вважаються впливовими, оскільки вони змиваються.
 • Кераміди надзвичайно безпечні у використанні та підходять для всіх типів шкіри.
 • Якщо у вас є захворювання шкіри, проконсультуйтеся з дерматологом перед початком використання керамідів.
 • Перш ніж почати використовувати керамідні продукти, подумайте про тестування на патчі.

Як дізнатися, чи містить продукт кераміди?

Більшість виробників використовують слово «цераміди» на етикетках засобів по догляду за шкірою. Під час покупки зверніть увагу на такі терміни, як кераміди AP, NP, EOP, NG і NS, які є звичайними керамідами, які можна помітити на етикетках засобів для догляду за шкірою.

Що потрібно знати про упаковку керамідів?

Кераміди можуть руйнуватися під впливом сонця та світла. Шукайте керамідні продукти, упаковані в непрозорі, герметичні контейнери або пляшки. Широко відкриті кришки, які відкривають більшу частину продукту для повітря та світла, можуть зробити продукт неефективним після використання протягом деякого часу.

У яких продуктах багато керамідів?

Такі продукти, як соєві боби, молочні продукти, яйця, солодка картопля, зародки пшениці, кукурудза та коричневий рис, є хорошими джерелами церамідів.Примітка:


Утримайтеся від використання пероральних керамідів, оскільки вони можуть зіпсувати ваш ліпідний профіль.


Скільки часу потрібно для дії керамідів?

Усього через 5 днів кераміди почнуть працювати на вашій шкірі, коли мова йде про зволоження. Застосовуючи кераміди протягом приблизно 1-3 місяців, ви можете помітити переваги проти старіння та більш гладку та пухку шкіру.

Кераміди не тільки відновлюють бар’єр, але також є неймовірними інгредієнтами для запобігання старінню. Вони настільки рятують шкіру, що ви не можете пропустити їх у своєму догляді за шкірою. Які ваші улюблені продукти з кераміду? Дайте нам знати.

Коротко

 • Кераміди – це ліпіди або жири, які природним чином містяться в шкірі. Вони відновлюють шкірний барьєр, запобігаючи втраті води.
 • Ідеально підходить для проблем шкіри, таких як акне, псоріаз, екзема, старіння, суха та чутлива шкіра.
 • Кераміди безпечні та підходять для всіх типів шкіри.
 • Вони доступні у вигляді зволожуючих засобів, сироваток, масок і процедур.
 • Кераміди AP, NP, EOP, NG і NS є поширеними інгредієнтами керамідів, які слід шукати в продуктах по догляду за шкірою.
 • Сонце та світло можуть розщепити кераміди. Тому шукайте стабільну упаковку.
 • Соєві боби, молочні продукти, яйця, солодка картопля, зародки пшениці, кукурудза та коричневий рис багаті керамідами.
 • Керамідам потрібно 1-3 місяці, щоб показати видимі результати.