Лаурил Глюкозид – Як лаурил глюкозид впливає на вашу шкіру?

Ви щойно помітили, що флакон вашого улюбленого засобу для вмивання містить лаурилглюкозид? Чи схоже це на сумнозвісний лаурилсульфат натрію або SLS? Але незважаючи на те, що його назва звучить як агресивна хімія, лаурилглюкозид зовсім не так.

Лаурил глюкозид є одним з найкращих інгредієнтів, які можна використовувати в продуктах по догляду за шкірою та волоссям. Прочитайте цю статтю, щоб познайомитися з лаурилглюкозидом і всіма його перевагами.

Що таке лаурил глюкозид?

Лаурил Глюкозид - Як лаурил глюкозид впливає на вашу шкіру?

Лаурил глюкозид є поверхнево-активною речовиною, отриманою з природних джерел. Це піноутворювач, який не тільки дає гарну піну, але також є ефективним миючим засобом. Знайдений у багатьох продуктах по догляду за шкірою, таких як миючі засоби, зволожувачі тощо, лаурилглюкозид також присутній у екологічно чистих пральних порошках.

Окрім ніжного впливу на шкіру та волосся, лаурилглюкозид також піддається біологічному розкладанню. Це означає, що він легко розкладається в природі і не спричиняє забруднення.

Лаурил глюкозид отримують шляхом поєднання цукру з природного джерела, такого як кукурудза, і жирного спирту. Жирний спирт здебільшого отримують із пальмової олії, кокосової олії тощо. Але більш дешеві версії жирного спирту також можуть бути отримані з продуктів нафтохімії. Прочитайте етикетку, щоб дізнатися, веганський це чи натуральний лаурилглюкозид.

Чи безпечний лаурилглюкозид для шкіри?

Лаурилглюкозид вважається досить безпечним для вашої шкіри, оскільки це дуже м’яка поверхнево-активна речовина, яка створює невеликий ризик подразнення або взагалі не викликає його. Власне, саме тому його входять до складу засобів по догляду за шкірою, призначених для чутливої шкіри.

Ряд агентств, таких як Safe Cosmetics Database, GoodGuide database, EcoCert і Organic Food Federation, вважають лаурилглюкозид безпечним інгредієнтом. Він навіть включений до списку безпечних інгредієнтів для косметики CIR.

Від 10 до 20% лаурилглюкозиду можна використовувати в миючих засобах для обличчя, а від 15 до 30% – у шампунях і миючих засобах для тіла. У будь-якому продукті дозволено використовувати максимум 40% лаурилглюкозиду.

Як використовувати лаурил глюкозид?

Лаурилглюкозид можна безпечно використовувати в продуктах для немовлят, макіяжі, засобах для ванн і очищення волосся. Його можна використовувати як піноутворювач у продуктах по догляду за волоссям, оскільки він не позбавляє волосся натуральних жирів.

Лаурилглюкозид також є чудовим вторинним поверхнево-активною речовиною. При застосуванні з іншими глюкозидами підвищує піноутворювальні та емульгуючі властивості продукту. Він дуже добре працює при змішуванні з кокамідопропілбетаїном, іншою м’якою поверхнево-активною речовиною.

Переваги лаурилглюкозиду

  • Навіть незважаючи на те, що лаурилглюкозид дає хорошу і стійку піну при використанні в миючих засобах, він не зробить ваше обличчя або волосся надмірно сухими.
  • Є емульгатором і стабілізатором. Це значно полегшує нанесення зволожуючого крему чи макіяжу на обличчя чи кондиціонера на волосся.
  • Виготовлений з рослинного походження лаурил глюкозид є 100% натуральним і веганським, і не викликає свербіння або почервоніння на чутливій шкірі.
  • Його можна використовувати в дитячих продуктах, таких як дитячі шампуні та заспокійливі серветки.
  • Будучи біологічно розкладаним, лаурилглюкозид не завдає шкоди навколишньому середовищу.

Чи має лаурил глюкозид побічні ефекти?

Немає повідомлень про серйозні побічні ефекти через використання лаурилглюкозиду в недавньому минулому. Однак у рідкісних випадках у деяких людей може бути алергія на глюкозиди та роздратування після використання продуктів, що містять лаурилглюкозид. Тому завжди рекомендується проводити тест на патчі перед першим використанням будь-якого продукту з лаурилглюкозидом.

Крім того, дослідники виявили, що лаурилглюкозид не викликає жодних потенційних генетичних мутацій, які можуть спричинити рак, а також не викликає токсичності для репродуктивної системи чи розвитку. Загалом лаурилглюкозид можна безпечно використовувати для догляду за волоссям і шкірою.

Запобіжні заходи при застосуванні лаурилглюкозиду

Оскільки кінцеві продукти, доступні на ринку, містять безпечні рівні лаурилглюкозиду, вам не потрібно багато хвилюватися під час використання цих продуктів. Однак, якщо ви є виробником, якому доводиться працювати з високими відсотками лаурилглюкозиду, вам слід дотримуватися таких запобіжних заходів:

  • Використовуйте рукавички, щоб запобігти подразненню шкіри.
  • Носіть захисні окуляри. У разі потрапляння в очі промийте великою кількістю води та за потреби зверніться за медичною допомогою.
  • Тримайте робоче місце добре провітрюваним.
  • У разі випадкового проковтування негайно зверніться до лікаря.

Чи є лаурилглюкозид таким же, як лаурилсульфат натрію?

Незважаючи на те, що їх назви звучать схоже, лаурилглюкозид точно не те саме, що SLS. SLS – це сульфатна сіль, отримана з сірчаної кислоти, яка сильно впливає на шкіру та волосся. Він позбавляє вашу шкіру природних жирів, роблячи її зневодненою та сверблячою. З іншого боку, лаурилглюкозид отримують з глюкози (цукру) і є м’яким і не подразнює.

Крім того, лаурилглюкозид є здебільшого 100% поверхнево-активною речовиною природного походження, тоді як SLS є агресивною хімічною сполукою, яка не є корисною ні для вашої шкіри, ні для навколишнього середовища. Також багато води витрачається на змивання продуктів, що містять SLS. Але, на жаль, SLS використовується в багатьох продуктах, доступних на ринку, через його сильні очисні властивості.

Отже, наступного разу, коли ви купуватимете засіб для миття обличчя, шампунь або навіть побутові засоби для чищення, такі як пральні порошки чи автомийки, обов’язково читайте етикетки та робіть свідомий вибір.

Висновок

Як ви вже знаєте, імена можуть вводити в оману. Незважаючи на те, що його назва звучить як жорстка хімічна речовина, лаурилглюкозид є м’якою поверхнево-активною речовиною природного походження, яка покращує очищаючі, піноутворювальні та емульгуючі властивості в продуктах по догляду за шкірою. Лаурил глюкозид корисний не лише для вашої шкіри, але й для планети! Тому наступного разу, коли ви купуватимете продукт, обов’язково читайте етикетки та зробіть кращий вибір як для себе, так і для планети.