Прищі – Як позбутися прищів після гоління?

У вас часто з’являються прищі після гоління? Це типовий сценарій для більшості людей, які регулярно голяться. Ці прищі, відомі як бритва, — це вросле волосся, яке застрягло всередині прища.

Такі прищі можуть виникнути будь-де на вашому тілі, де ви користувалися бритвою, наприклад, на ногах, щоках, спині, під пахвами, на лобку тощо. Ці горбки можуть боліти та дратувати. Однак є способи їх позбутися.

У цій статті ми згадаємо п’ять можливих способів лікування прищів, які виникають під час гоління. Читай далі!

Чому з’являються прищі після гоління?

Прищі - Як позбутися прищів після гоління?

Більшість людей використовують бритву для гоління, оскільки це простий і швидкий спосіб видалення волосся. Але бритви не видаляють волосся з коренем. Це позбавляє від врослого волосся, яке згодом викликає прищі. У цих випадках волосся починає рости, але скручується і повертається в шкіру. Він має тенденцію утворювати хворобливі шишки навколо себе, що призводить до появи прищів після гоління.

Ще одна причина появи прищів після гоління – відмерлі клітини шкіри та шкірне сало. Після гоління волосяні фолікули можуть застрягти у вашій шкірі через забиті пори, що спричинить почервоніння. Поряд з червоними горбками ви також можете відчувати печіння на шкірі, ніжність і свербіж. Деякі також можуть помітити пухирі, наповнені гноєм.

Прищі, спричинені голінням, можуть з’явитися майже на кожній частині тіла. Крім прищів, після гоління досить часто з’являються висипання на шкірі.

Як позбутися прищів після гоління?

1. Гліколева кислота

Гліколева кислота – це альфа-гідроксикислота, яка допомагає видалити мертві клітини шкіри з вашого тіла. Лікує прищі, які утворюються через закупорку шкірних пор. Засоби по догляду за шкірою, що містять гліколеву кислоту, очистять мертві клітини шкіри та надлишок шкірного сала з вашої шкіри та закриють пори шкіри. Це допоможе не тільки вилікувати прищі, але й запобігти їх поверненню.

2. Саліцилова кислота

Саліцилова кислота – це BHA або бета-гідроксикислота , яка діє дуже подібно до гліколевої кислоти. Він використовується в багатьох продуктах по догляду за шкірою для відлущування поверхні шкіри та видалення мертвих клітин шкіри та врослого волосся. Продукти, що містять саліцилову кислоту, доступні без рецепта. Коли ви наносите саліцилову кислоту на прищ, це допомагає врослому волоску вийти з шишки. Поступово запалення зменшиться, а прищ зникне.

3. Олія авокадо та олія чайного дерева

І масло авокадо, і масло чайного дерева добре допомагають від прищів. Вони мають антибактеріальні та протизапальні властивості, які борються з бактеріями, що викликають прищі, а також зменшують запалення. Ви можете нанести масло авокадо і масло чайного дерева окремо на шкіру і залишити на 20 хвилин. Пізніше промийте шкіру водою. Ви також можете змішати обидві олії та нанести на шкіру.

4. Пінцет

Якщо після гоління ви помітили вросле волосся всередині шишки, ви можете скористатися пінцетом, щоб витягнути волосся. Щойно волосся вийде з шишки, прищ також почне зменшуватися. Однак переконайтеся, що ваш пінцет стерилізований, щоб уникнути інфекції. Стерилізацію можна проводити спиртом. Вирвавши вросле волосся, нанесіть на прищ заспокійливий гель.

5. Тепла мочалка

Використання теплої мочалки для мочалки — чудовий спосіб позбутися прища. Тепла мочалка пом’якшить шкіру і допоможе врослому волоску вийти з шишки. Для цього візьміть мочалку і промокніть її теплою водою. Потім притисніть тканину до прища. Тепло зменшить запалення, а також полегшить біль.

Як запобігти появі прищів після гоління?

1. Здорове гоління

Запобігти появі прищів після гоління нескладно. Безпечне та здорове гоління може вирішити проблему.

  • Перш за все, чиста бритва є обов’язковою для гоління. Переконайтеся, що ваша бритва ретельно очищена до і після гоління.
  • Щоб уникнути порізів, голіться повільно. Не поспішайте і ретельно поголіть своє тіло.
  • Перед голінням обполосніть тіло водою. Це зробить волосся м’якшим, і його буде легше збрити. Чим гладкіше ваше гоління, тим менше у вас буде врослого волосся.

2. Використовуйте мило або крем для гоління

Ніколи не голіть шкіру насухо. Завжди наносьте на шкіру мило або крем для гоління. Він позбавить вас від шкірних висипань, опіків бритвою і прищів. Сухе гоління може подразнити вашу шкіру та призвести до появи прищів. Мило пом’якшить ваші волосяні фолікули, і воно легко зніметься під час гоління.

3. Теплий душ

Якщо ви плануєте голити тіло, то душ з теплою водою полегшить процедуру. Тепла водяна ванна відкриє пори вашої шкіри та допоможе зафіксувати зволоження вашої шкіри. Це необхідно для запобігання появи прищів. Додатковою перевагою є те, що ваше волосся стає м’якшим і легко видаляється.

4. Нанесіть після гоління або заспокійливий гель

Нанесення тонера після гоління або будь-якого заспокійливого гелю є найважливішою частиною гоління. Він зволожує вашу шкіру, а також запобігає висипанням, прищам та іншим проблемам зі шкірою. Вибирайте антибактеріальний продукт, який не містить спирту.


Як довго тримаються прищі?

Прищі - Як позбутися прищів після гоління?

Прищі після гоління не рідкість. Воно може виникнути в будь-який момент у будь-кого, хто голиться, але також зникає протягом короткого періоду часу. Невеликі прищики зникають всього за кілька днів. Але більші можуть зайняти до шести тижнів. Якщо ваш прищ не проходить самостійно навіть через шість тижнів, зверніться до дерматолога та пройдіть обстеження.

Чи шкідливо голитися при прищах?

Так, гоління з прищами може погіршити стан шкіри. Насправді, краще уникати гоління безпосередньо над прищами. Прищі розкриються, і бактерії всередині прищів поширяться на інші частини шкіри. Крім того, якщо ви поголите прищі, вони почнуть кровоточити, що може залишити постійний шрам.

Висновок

Прищі після гоління не є загрозою або серйозною проблемою для здоров’я. Але це може бути неприємно, особливо якщо воно з’являється на видимих ​​ділянках вашого тіла, наприклад на обличчі. Допоможуть тонік, гель і лосьйони, що містять гліколеву або саліцилову кислоту. Використання продуктів, які відповідають вашому типу типу шкіри, може дати додаткові переваги. Ви також можете скористатися домашніми засобами, такими як олія чайного дерева. Якщо проблема не зникне, зверніться до дерматолога.