Висипання після татуювання – Які причини висипу після татуювання?

Ваша татуйована ділянка виглядає жахливо чи з неї сочиться рідина? Якщо у вас більше ніж незначний свербіж або почервоніння, можливо, ви відчуваєте висип від татуювання. Це може статися відразу після того, як ви нанесли чорнило, або навіть через роки після того, як ви зробили татуювання.

Висип від татуювань не варто ігнорувати. Тож читайте далі, щоб дізнатися, що таке висип від татуювання, її причини, поради щодо лікування та профілактики.

Що таке висип татуювання і як він виглядає?

Висипання після татуювання - Які причини висипу після татуювання?

Почервоніння, набряк або свербіж після нанесення нового татуювання є нормальним явищем. Це ваша імунна система, яка працює проти чорнила, введеного у вашу шкіру, і вона має вщухнути протягом кількох тижнів. Однак якщо ці симптоми не зникають або стають серйозними, можливо, у вас алергічна реакція на чорнило для татуювань. Ви можете побачити червоні горбисті висипання на татуйованій ділянці навколо неї.

Висип від татуювань може супроводжуватися такими симптомами:

 • Прищі, як маленькі горбки
 • Почервоніння, набряк і свербіж
 • Пухирі
 • Підняті лускаті плями
 • Шкірні скоринки або лусочки
 • Гній, схожий на рідину, що сочиться з області

У разі більш серйозної реакції ви можете відчувати задишку, запаморочення, біль у животі, сильний біль або відчуття печіння. У разі виникнення таких реакцій слід негайно звернутися до лікаря.

Що викликає висип від татуювань?

Дотримання належної гігієни та захист татуйованої ділянки гарантує належне загоєння татуювання. Незважаючи на всі запобіжні заходи, висипання на татуюванні можуть з’явитися через наступні причини.

1. Алергія на фарбу для татуювань

Чорнило, що використовується для татуювань, містить пігменти, отримані з солей металів. У вас може розвинутися алергія на будь-який з кольорових чорнил. Однак червоне чорнило в основному асоціюється з реакцією на татуювання. У деяких людей також розвивається алергія, пов’язана з татуюванням, після ретровірусної терапії або операцій із заміни суглобів.

2. Інфекції

Інфекції є менш поширеною причиною висипу на татуюваннях, ніж алергічні реакції. Однак, якщо обладнання для татуювань забруднене або вода, яка використовується для розведення чорнила для татуювань, не стерилізована належним чином, це може призвести до проникнення мікробів під час роботи.

Процес нанесення татуювання призводить до руйнування шкірного бар’єру. Звідси можуть потрапити мікроби, якщо за татуюваною ділянкою не доглядають за рекомендаціями експертів. Стафілококова інфекція та імпетиго є поширеними причинами висипань татуювань. Вони можуть спричинити появу акне, як горбки, або лущення на ділянці татуювання.

3. Фоточутливість

Ваша татуйована шкіра може стати надзвичайно чутливою до впливу сонця. Ви можете почервоніти або висипати на ділянці татуювання, коли виходите на сонце без одягу. Жовта фарба для татуювань може містити сульфід кадмію, який викликає алергічну реакцію. Червоне, синє або чорне чорнило також може викликати фоточутливість татуйованої шкіри. Висип може розвинутися відразу або може зайняти кілька годин.

4. Схильність до захворювань шкіри

Татуювання може ініціювати або викликати загострення шкірних захворювань, таких як псоріаз, екзема, вітіліго, плоский лишай або саркоїдоз. Можливо, ви вже генетично схильні до цих розладів. Проколювання шкіри під час татуювання та введення чорнила може діяти як подразник. Це відоме як «феномен Кебнера». У деяких людей шкірні захворювання розвиваються протягом декількох днів після нанесення чорнила, а в інших це проявляється через кілька років.

5. Реакція на МРТ

Деякі люди можуть отримати опік МРТ на татуйованій шкірі. Апарат МРТ посилає радіочастотні хвилі, які притягуються металевими пігментами вашого татуювання. Вони можуть генерувати тепло і призвести до опіку в області татуювання. Обов’язково повідомте фахівця про татуювання перед тим, як йти на МРТ. Крім того, попросіть зупинити процес, якщо ви відчуєте сильне печіння або поколювання в татуйованій шкірі.

Що відбувається, коли чорнило для татуювань вводиться в шкіру?

Інструмент тату-майстра вколює вашу шкіру приблизно сто разів за секунду. Це сприяє розміщенню пігментів глибоко в дермі, шарі шкіри під епідермісом (самий зовнішній шар шкіри, який постійно оновлюється). Це забезпечує стійкість татуювання на вашій шкірі.

Дерма має багато кровоносних судин і нервів. Як тільки чорнило вводиться в шкіру, клітини імунної системи, відомі як макрофаги, починають діяти і поглинають пігменти. Більшість пігментів залишаються в ділянці татуювання між клітинами шкіри та імунними клітинами.

Але дослідження показали, що деякі пігменти можуть переноситися до лімфатичних вузлів і там відкладатися. У деяких експериментальних дослідженнях було показано, що пігменти чорнила для татуювань потрапляють у кров і навіть досягають печінки.

Незважаючи на те, що немає переконливих доказів канцерогенної дії чорнила для татуювань, багато з них містять залишки важких металів, таких як кобальт, нікель або хром, які можуть становити небезпеку для здоров’я в довгостроковій перспективі.


Як позбутися висипу від татуювань?

Висипання після татуювання - Які причини висипу після татуювання?

Залежно від тяжкості та основної причини висипання татуювань, ви можете вибрати один з наступних варіантів лікування:

 • Застосування холодного компресу до роздратованої ділянки може допомогти зменшити почервоніння та набряк, якщо ваші висипання не такі серйозні.
 • Застосування зволожуючого крему або лосьйону без запаху після консультації з майстром татуювань може допомогти полегшити сильний свербіж у разі алергічної реакції.
 • Якщо зволожуючі засоби не допомагають з висипаннями, ви можете вибрати безрецептурний стероїдний крем для місцевого застосування, щоб допомогти заспокоїти запалення.
 • Ви можете спробувати безрецептурні антигістамінні препарати, які допоможуть зменшити загострення.
 • Якщо ваш лікар підтвердить інфекцію в області татуювання, вам потрібно буде приймати необхідні антибіотики або противірусні препарати протягом періоду часу, який порадив лікар.
 • Якщо ви відчуваєте сильний дискомфорт або ознаки системної інфекції, такі як утруднене дихання, запаморочення або біль у животі, вам слід негайно звернутися до лікаря.

Поради щодо запобігання висипу татуювання

Щоб уберегти себе від болю та проблем, спричинених несприятливими наслідками або спотворенням дорогоцінного витвору мистецтва на вашому тілі, ви можете вжити наступних запобіжних заходів.

1. Добре проведіть дослідження:

Перш ніж лягти під голку, шукайте авторитетну установу з надійними та навченими професіоналами. Також переконайтеся, що для татуювання ви використовуєте нове або стерильне обладнання та інгредієнти. Це запобіжить передачі мікробів у вашу кров і захистить вас не тільки від висипу, але й від смертельних захворювань.

2. Старанний догляд:

Ви повинні ретельно доглядати за татуюваною ділянкою згідно з інструкціями майстра татуювань. Ретельно вимийте місце татуювання м’яким миючим засобом і нанесіть зволожуючий крем, щоб прискорити процес загоєння.

3. Використовуйте сонцезахисний крем:

Одягайте сонцезахисний крем або захисний одяг на татуйовану шкіру, щоб уникнути фоточутливої ​​реакції. Найкраще уникати довгих годин на сонці, коли ви щойно нанесли чорнило.

4. Носіть вільний одяг:

Уникайте носіння обтягуючого одягу або обмотування тугими бинтами навколо новоспеченого татуювання.

Як довго зберігається висип після татуювань?

Після нанесення нового татуювання вашій шкірі потрібен деякий час, щоб зажити, а також звикнути до сторонніх часток, присутніх у чорнилі для татуювань. Ваш майстер татуювань – найкраща людина, яка може порадити щодо догляду після татуювання та періоду відновлення.

Висип від татуювань легкого та середнього ступеня має зникнути через тиждень або два. Якщо ваші висипання тривають довше, можливо, пора звернутися до лікаря.

Крім того, певні рубці або набряки на ділянці татуювання під час загоєння є цілком нормальним явищем. Якщо він зникне через тиждень і не повернеться, вам не потрібно про це турбуватися. Ретельний догляд за шкірою на цьому етапі має допомогти.

Висновок

Щоб зробити татуювання, потрібно набратися сміливості та пережити біль. Однак у деяких випадках можуть виникнути такі побічні реакції, як висип татуювання. Незважаючи на те, що це може статися з різних причин, ви повинні добре дослідити, перш ніж отримати чорнило. Крім того, ретельно доглядайте за своїм татуюванням, коли воно буде зроблене. Завжди звертайтеся до лікаря, якщо у вас є проблеми зі здоров’ям.