Алкоголь – Чи може алкоголь викликати прищі?

Ви коли-небудь замислювалися, чи вживання алкоголю загрожує здоров’ю вашої шкіри? Чи робить вашу шкіру схильною до появи прищів? Хоча вживання алкоголю може не впливати безпосередньо на вашу шкіру, воно може вплинути на системи вашого організму, зрештою завдаючи шкоди здоров’ю вашої шкіри.

Прокрутіть униз, щоб дізнатися, як вживання алкоголю може вплинути на вашу шкіру, зробивши її сприйнятливою до появи прищів та інших подібних проблем.

Чи викликає алкоголь прищі?

Алкоголь - Чи може алкоголь викликати прищі?

Хоча деякі з вас можуть подумати, що вживання алкоголю може спричинити появу прищів, це не так. Немає прямого зв’язку між алкоголем і появою прищів. Дослідження та дослідження не встановили жодних прямих доказів того, що вживання алкоголю може викликати прищі.

Однак алкоголь може вплинути на системи вашого організму і, зрештою, опосередковано вплинути на здоров’я вашої шкіри. Вживання алкоголю в надмірних кількостях може опосередковано призвести до різних проблем зі шкірою, включаючи появу прищів.

Крім того, стрес також може бути причиною вашої звички надмірного вживання алкоголю. Деякі люди вважають за краще пити більше алкоголю, щоб зняти стрес. Таким чином, сильні звички до вживання алкоголю, стрес, неправильний сон і нехтування режимом догляду за шкірою можуть сприяти появі прищів або заважати вам справлятися з наявними спалахами прищів.

Як алкоголь опосередковано впливає на вашу шкіру?

1. Зневоднення

Достатня гідратація вашого тіла є ключем до підтримки його здоров’я. Коли ваше тіло зволожене, воно вимиває мертві клітини шкіри та токсини. Зволоження дозволяє вашому тілу збалансувати ключові поживні речовини, необхідні вашій шкірі для підтримки її оптимального здоров’я.

Алкоголь є сечогінним засобом. Це означає, що він сприяє діурезу, збільшенню вироблення сечі. У той час як функція сечовипускання посилюється, організм виводить зайву рідину. Ця діуретична функція природним чином залишає вашу шкіру зневодненою. Тепер, коли ваша шкіра суха і зневоднена, сальні залози у вашому тілі викликають надмірне вироблення жиру, щоб компенсувати втрату води. Таким чином, надлишок жиру робить вашу шкіру сприйнятливою до появи прищів.

2. Запалення

Однією з основних причин акне є запалення. Зазвичай це відбувається, коли шкірне сало та мертві клітини шкіри закупорюють фолікули, що призводить до почервоніння шкіри та набряку в деяких випадках. Запалення може виникнути через багато факторів, включаючи гормональний дисбаланс, надмірне споживання цукру, аутоімунні захворювання тощо. Відомо, що цукор викликає запалення, викликаючи підвищення рівня інсуліну, що зрештою призводить до збільшення вироблення жиру.

Алкоголь має високий рівень цукру. Отже, коли ви вживаєте алкоголь у надмірних кількостях, він підвищує рівень цукру, викликаючи стрибок рівня інсуліну, що призводить до висипань.

3. Імунна система

Ваша імунна система діє як захисний щит від усіх патогенів. Коли ви вживаєте алкоголь у надмірних кількостях, ви, як правило, послаблюєте свою імунну систему. Надмірна кількість алкоголю руйнує захисні клітини вашого організму. Дослідження показали, що споживання алкоголю має несприятливий вплив на імунну систему, який не можна ігнорувати.

Прикладом цього є бактерії Propionibacterium acnes. Ваша імунна система відіграє ключову роль у боротьбі з діями бактерій Propionibacterium acnes. Коли ваше тіло піддається впливу алкоголю, воно з великими труднощами бореться з бактеріями. Це призводить до появи кіст і пустул.

4. Гормональний дисбаланс

Вживання алкоголю також впливає на рівень гормонів. Відомо, що він впливає на рівень тестостерону, що безпосередньо призводить до появи прищів. Відомо, що вживання алкоголю у чоловіків знижує рівень тестостерону, тоді як дослідження стверджує, що невелика кількість споживання алкоголю може фактично підвищити рівень тестостерону у чоловіків. Згідно з іншим дослідженням, алкоголь впливає на рівень естрадіолу (який є формою естрогену) у жінок.

Під час вживання алкоголю рівень тестостерону різко підвищується і запускає роботу сальних залоз. Надлишок жиру закупорює пори, що призводить до появи прищів.

5. Захворювання печінки

Печінка вимиває токсини з організму. Вживання алкоголю в надмірних кількостях може негативно вплинути на роботу вашої печінки. Якщо ваша печінка не в змозі вивести токсини, вони зазвичай викидаються іншими частинами тіла, наприклад шкірою. Таким чином, ви можете помітити прориви.


Різні види алкоголю та їх вплив на вашу шкіру



Тип алкоголю


Вплив на шкіру


Прозорі лікери


Прикладами прозорих спиртних напоїв є джини та горілка. 


Вони мають меншу калорійність і низький вміст конгенерів (м’яких хімічних компонентів, які використовуються під час спиртового бродіння). 


Через меншу кількість конгенерів прозорі лікери зазвичай не викликають похмілля, якщо їх приймати в невеликих кількостях. 


Однак вживання алкоголю в надмірних кількостях може викликати запалення шкіри та зневоднення.


Темні лікери


Темні спиртні напої містять велику кількість конгенерів, які викликають важке похмілля, що призводить до зневоднення. 


Це також може спричинити стрибок рівня цукру в крові та збільшити ймовірність запалення у вашому тілі.


Червоне вино


Червоне вино містить велику кількість танінів, природного з’єднання, яке в основному міститься в шкірці і стеблах винограду. 


Це розширює кровоносні судини та запалює шкіру.


Біле вино


Біле вино має подібну дію, як і червоне вино, хоча симптоми похмілля порівняно легкі. 


Однак це все одно може зневоднити вашу шкіру та викликати запалення у вашому тілі.


пиво


Пиво також сприяє запаленню шкіри та зневодненню. 


Він містить конгенер під назвою фурфурол, який відповідає за такі побічні ефекти.


Змішані напої


Змішані напої або коктейлі здебільшого містять лікер та інші солодкі сиропи чи соки. 


Це може бути приємним на смак, але здається шкідливим для вашої шкіри. 


Існує ймовірність того, що цукор, що міститься в ньому, підвищує рівень цукру в крові та зневоднює шкіру.

Що станеться з вашою шкірою, коли ви перестанете вживати алкоголь?

1. Через тиждень після того, як ви кинули вживати алкоголь

Тижнева відмова від алкоголю може принести вам значні переваги. По-перше, ви можете почати помічати видимі покращення загального стану вашої шкіри. Це час, коли ваша шкіра починає відновлювати гідратацію та загоює пошкодження, спричинені вживанням алкоголю. Ви можете повільно, але неухильно помічати більш здорову версію вашої шкіри.

2. Через місяць після того, як ви кинули вживати алкоголь

Після місяця перебування без алкоголю можна помітити значні зміни на шкірі. Ваша шкіра буде виглядати здоровою та красивою. Також можна помітити рівний тон. Якщо ви набрали вагу через вживання алкоголю, на цьому етапі ви також можете відчути втрату ваги.

3. Рік після того, як ви кинули вживати алкоголь

Рік без алкоголю повністю відновить вашу шкіру, і вона знову повернеться до нормального стану. Протягом цього часу ваша печінка також почне відновлювати своє нормальне функціонування, а ваша шкіра виглядатиме здоровішою та сяючою.

Також пам’ятайте, що ваша шкіра буде природно здоровою та сяючою, якщо ви будете доглядати за нею регулярно. Щоб підтримувати здоров’я вашої шкіри, купуйте засоби для догляду за шкірою відповідно до вашого типу шкіри. Спершу дізнайтеся про свою шкіру, а потім створіть правильний режим догляду, який підходить саме вашій шкірі.

Висновок

Це правда, що алкоголь не має прямого зв’язку з появою прищів, але він може мати непрямий вплив на вашу шкіру. Алкоголь впливає на ваше тіло кількома способами – чи то спричиняє зневоднення організму, чи впливає на вашу імунну систему, чи опосередковано викликає проблеми зі шкірою. Завжди доцільно тримати помірний рівень споживання алкоголю і не вживати його надмірно. Зрештою, ваше здоров’я – це найважливіше. Якщо ви здорові від глибини душі, ваша шкіра також сяятиме.

Крім того, обов’язково дотримуйтесь звичок здорового способу життя, дотримуйтеся здорового харчування та належного режиму догляду за шкірою, щоб отримати здорову та красиву шкіру.