Сироватковий протеїн – Чи справді сироватковий протеїн викликає прищі?

Якщо ви любитель фітнесу і займаєтеся регулярними фізичними вправами, можливо, ви доповнюєте свій звичайний раціон сироватковим білком як добавкою до тренувань. Але чи викликає це прищі?

Сироватковий протеїн пропонує безліч унікальних переваг для вашого здоров’я, окрім допомоги у зростанні м’язів і регулюванні ваги. Але також відомо, що він викликає прищі.

Давайте детальніше розглянемо, що таке сироватковий протеїн і як можна запобігти появі прищів, викликаних сироватковим протеїном.

Що таке сироватковий протеїн?

Сироватковий протеїн - Чи справді сироватковий протеїн викликає прищі?

Сироватковий протеїн — це в основному суміш білків, які містяться в сироватці, рідині, яка залишається після проціджування або згортання молока в процесі виготовлення сиру. Це натуральний побічний продукт виробництва сиру та потужне джерело високого вмісту білка, який містить усі незамінні амінокислоти. Сироватковий протеїн є ключовим у формуванні та відновленні м’язової сили, тому його зазвичай використовують як харчову добавку. Також відомо, що він сприяє зниженню ваги. У порівнянні з іншими протеїнами сироватковий білок легко засвоюється. Це також має певний вплив на вашу імунну систему. Сироватковий білок доступний у різних смаках. Однак ви можете змішати його з молоком або водою.

Види сироваткового протеїну

На ринку є кілька типів сироваткового протеїну, серед яких:

1. Концентрат сироваткового протеїну

Концентрат сироваткового протеїну є найпоширенішим типом сироваткового протеїну. Це також найбільш рекомендований сироватковий білок для бодібілдингу та смачніший за інші.

Концентрат сироваткового протеїну містить близько 80% білка та низький рівень жиру та вуглеводів у порівнянні з іншими видами сироваткових білків. Він містить амінокислоти, які надзвичайно важливі для вашого організму. Відсоток білка залежить від того, скільки сироваткового білка ви споживаєте. Низький рівень споживання матиме 30% білка, а високий рівень споживання матиме до 90% концентрації білка.

2. Гідролізат сироваткового протеїну

Гідролізат сироваткового протеїну легко засвоюється. Це попередньо перетравлена ​​форма білка, яка легко засвоюється. Зазвичай його використовують у сумішах для харчування немовлят та інших лікувальних добавках. Цей тип сироваткового протеїну впливає на ваш рівень інсуліну та підвищує його до 28-43%.

3. Ізолят сироваткового протеїну

У ньому 90% концентрації білка і менша кількість жиру і лактози. Багато важливих поживних речовин, які зазвичай містяться в концентраті сироваткового білка, відсутні в ізоляті сироваткового білка.

Які переваги сироваткового протеїну?

1. Зміцнює м’язову силу

Сироватковий протеїн популярний серед бодібілдерів і силових тренерів, оскільки він допомагає нарощувати та відновлювати м’язову силу. Він виділяє анаболічні гормони, які можуть прискорити ріст м’язів. Висока концентрація білка та незамінних амінокислот впливає на м’язову силу. Багато медичних працівників визнають, що сироватковий протеїн може прискорити ріст м’язів швидше, ніж інші білкові добавки. Це також запобігає втраті м’язів, покращує вашу витривалість і робить ваше тіло підтягнутим і підтягнутим.

2. Сприяє втраті ваги

Дієтичний білок з високим вмістом білка може сприяти зниженню ваги. Коли ви їсте більше білка, це знижує ваш апетит і, природно, ви з’їдаєте менше калорій. Це прискорює ваш метаболізм і, зрештою, спалює калорії, а також допомагає зберегти м’язову масу під час схуднення. Згідно зі звітом, подвійне сліпе дослідження з паралельними групами проводилося протягом 12 тижнів. Суб’єктам давали дієтичні добавки сироваткового білка для досягнення втрати ваги. Піддослідні втратили значну кількість жиру в кінці періоду дослідження. За даними дослідження, сироватковий білок також може знижувати вагу серед ВІЛ-інфікованих.

3. Знижує холестерин

Сироватковий білок також відіграє позитивну роль у зниженні рівня холестерину. Було проведено дослідження, щоб визначити вплив сироваткового білка на ліпіди та інсулін. 70 людей із зайвою вагою (як чоловіків, так і жінок) отримували добавки з сироватковим білком протягом 12 тижнів, і експерти помітили зниження загального рівня холестерину.

4. Контролює астму

Відомо, що сироватковий білок покращує імунну відповідь у дітей, які страждають на астму. У звіті встановлено, що дітям, які страждають на астму, давали 10 грамів сироваткового протеїну двічі на день протягом принаймні одного місяця. Незабаром їх імунні відповіді показали покращення.

5. Лікує діабет 2 типу

Сироватковий білок може вилікувати діабет 2 типу, хронічне захворювання, яке розпізнається за високим рівнем цукру в крові та високою дією гормонів інсуліну. Сироватковий білок регулює рівень глюкози в крові. Це гарантує, що рівень цукру в крові залишається на здоровій межі.

6. Ефективний у зменшенні запалення

Коли будь-яка частина вашого тіла отримує травму або пошкодження, ваше тіло реагує, показуючи ознаки запалення та інші, такі як почервоніння, кровотеча тощо. Хоча легко позбутися короткочасного запалення, хронічне запалення може вказувати на серйозне основне захворювання. Опитування показує, що правильні дози сироваткових білкових добавок дуже ефективні для зниження рівня запалень в організмі.

7. Знижує артеріальний тиск

Високий кров’яний тиск (гіпертонія) надзвичайно поширений серед дорослих. Це відкриває дорогу для багатьох захворювань серця. Багато досліджень підтвердили, що вживання молочних продуктів допомагає знизити високий кров’яний тиск. Молочні продукти містять біоактивні пептиди, які називаються інгібіторами АПФ (інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту), які допомагають знизити артеріальний тиск. Сироватковий протеїн містить лактокініни, які є інгібіторами ACE і значно контролюють ваш артеріальний тиск.

8. Переваги проти раку

Незважаючи на те, що не було проведено багато досліджень щодо протиракових властивостей сироваткового білка, одне дослідження показало, що концентрат сироваткового білка використовується для лікування раку.

Сироватковий протеїн - Чи справді сироватковий протеїн викликає прищі?

Чому сироватковий протеїн викликає прищі?

Багато людей скаржилися на появу прищів після вживання добавок сироваткового протеїну. Як згадувалося раніше, сироватковий білок містить високий рівень амінокислот. Молоко містить 9 незамінних амінокислот, і молочні продукти завжди пов’язували з появою прищів. Будучи побічним продуктом молока, сироватковий білок також пов’язаний з прищами. Це тому, що сироватковий протеїн збільшує вироблення IGF-1, гормону, який також має тенденцію збільшувати вироблення шкірного сала, тим самим спричиняючи появу прищів.

Крім того, він також може ініціювати вироблення гормонів (андрогенів), які надмірно стимулюють ваші сальні залози. Такий, що він закупорює пори, що призводить до появи прищів. Крім того, молочні білки можуть перешкоджати здатності вашого тіла переробляти цукор у крові, таким чином викликаючи запалення шкіри. Природно, вироблення шкірного сала збільшується, в результаті чого з’являються прищі.

Недавні дослідження встановили тісний зв’язок між сироватковим білком і вуграми.

Можливі побічні ефекти сироваткового протеїну

 • Алергічна реакція (якщо у вас алергія на коров’яче молоко)
 • Біль у животі
 • Проблеми з нирками
 • Втрата апетиту
 • Відчуття нудоти
 • Постійна втома
 • Небажане збільшення жиру
 • подагра
 • Набряклість частин обличчя
 • Остеопороз (захворювання кісток)
 • Кетоз (підвищений вміст кетонових тіл у крові)

Зазвичай експерти в області охорони здоров’я рекомендують лише 1–2 мірні ложки, тобто приблизно 25–50 грамів на день після тренування. Однак обов’язково перевірте етикетку вашої добавки сироваткового протеїну, щоб отримати зазначену дозування. Якщо ваша звичайна дієта складається з більшої кількості білка, можливо, вам не потрібно додавати добавки. Сироватковий протеїн забезпечує високе споживання білка, використовуйте лише якщо його не вистачає у вашому щоденному раціоні.

Які є альтернативи сироватковому протеїну?

1. Гороховий білковий порошок

2. Казеїновий білковий порошок

3. Соєвий білок

4. Білок яєчного білка

5. Білок коричневого рису

6. Сочевиця

7. Горіхи

8. Жирна риба

Який білок не викликає прищів?

Зазвичай протеїни рослинного походження не викликають прищів. Більше того, рослинні або веганські білки вважаються більш здоровими та багатими на поживні речовини порівняно з тваринними білками або сироватковими білками.


Як запобігти появі прищів, спричинених сироватковим протеїном?

Сироватковий протеїн - Чи справді сироватковий протеїн викликає прищі?

1. Зменшіть кількість споживання сироваткового протеїну, якщо у вас є прищі.

2. Якщо стан не покращується, повністю припиніть споживання сироваткового протеїну.

3. Шукайте альтернативи. Обирайте білкові порошки рослинного або яєчного походження.

4. Якщо ви займаєтеся в тренажерному залі, намагайтеся не носити дуже тісний одяг під час тренувань або підйому важкої ваги. Ваша тканина буде сильно тертися об шкіру, що може призвести до появи червоних вугрів, що сверблять.

5. Прийміть душ одразу після пробіжки, занять у спортзалі, плавання або будь-якого виду підняття тяжкості, щоб зупинити появу прищів.

6. Уникайте використання брудних рушників, повторного носіння брудного спортивного одягу чи спільних шоломів. Існує ймовірність накопичення бактерій або жиру, які можуть закупорити пори.

7. Щоб зупинити появу прищів, необхідно ефективно зволожувати шкіру. Пийте достатню кількість води, щоб ваша шкіра залишилася зволоженою та вільною від прищів.

8. Використовуйте лікувальну мазь для лікування прищів, складену на основі пероксиду бензоїлу, щоб запобігти висипанням.

9. Якщо ваша шкіра схильна до прищів, уникайте споживання їжі з високим вмістом цукру або вуглеводів.

Висновок

Додавання добавки сироваткового протеїну до вашого раціону є здоровим і корисним у багатьох відношеннях, особливо якщо ви займаєтесь бодібілдингом, спортом і силовими тренуваннями. Він творить чудеса, зміцнюючи та відновлюючи м’язову силу. Це навіть корисно для людей, які хочуть скинути кілька кілограмів своєї ваги. Однак відомо, що він також викликає появу прищів. Дізнайтеся все необхідне про сироватковий протеїн, перш ніж вибрати його. Якщо ви не впевнені, спочатку зв’яжіться зі своїм лікарем. Дотримуйтеся їхніх інструкцій щодо дозування або дивіться етикетку продукту. Якщо це викликає надмірну кількість прищів, перейдіть до його альтернатив. Крім того, дізнайтеся про прості прийоми, які можуть допомогти вам впоратися з проблемами акне, викликаними сироватковим білком.