Вода – Чи справді питна вода допомагає контролювати прищі?

Чи ви п’єте достатньо води щодня? Регулярне споживання води необхідне не тільки для підтримки різних функцій організму, але також безпосередньо пов’язане зі здоров’ям вашої шкіри.

Здорова та сяюча шкіра потребує і правильного харчування, і достатньої кількості води. Насправді експерти вважають, що щоденне споживання достатньої кількості води може захистити вашу шкіру від прищів.

Отже, сьогодні ми збираємося з’ясувати, як вода впливає на вашу шкіру та допомагає контролювати прищі.

Наскільки важливо пити воду для лікування прищів?

Вода - Чи справді питна вода допомагає контролювати прищі?

Зволоження надзвичайно важливо для вашої шкіри. Зневоднення робить шкіру сухою та лущиться, а також пошкоджує захисний бар’єр шкіри. Коли бар’єр знижується, мікробам, бактеріям і хвороботворним мікроорганізмам стає легше потрапити в шкіру.

Зневоднена шкіра також призводить до дисбалансу природних жирів шкіри. Іноді сальні залози намагаються компенсувати нестачу води у вашій шкірі та виробляють надлишок шкірного сала. Це, у свою чергу, закупорює пори шкіри, що зрештою призводить до появи прищів. Тому достатнє споживання води дуже необхідно для вашої шкіри.

Як питна вода допомагає від прищів?

1. Зволожує вашу шкіру

Суха шкіра провокує появу прищів, а зневоднення стає прямим провокатором для появи прищів. Тому важливо регулярно пити багато води. Дослідження показують, що вода відіграє величезну роль у підтримці вашої шкіри еластичною та м’якою. Дослідження, проведене для з’ясування впливу харчової води на шкіру людини, показало, що більше споживання води під час звичайного раціону покращує здоров’я шкіри. Інший аналіз прийшов до висновку, що регулярне споживання рідини з їжею збільшує зволоження зовнішнього шару шкіри.

2. Зміцнює імунну систему

Дослідження про вплив гідратації на імунну систему стверджує, що зволожене тіло ефективніше підтримує вашу імунну систему. Імунна система є ключовим фактором у боротьбі з мікроорганізмами вашої шкіри, які безпосередньо впливають на здоров’я вашої шкіри.

Міцна імунна система допомагає боротися із забруднювачами, які викликають прищі, і захищає вашу шкіру. Це також допомагає захистити вас від бактерій, таких як P acne або Propionibacterium acne, які головним чином відповідають за розвиток прищів.

3. Контролює рівень цукру в крові

Інсулін (гормон) контролює рівень цукру в крові. Їжа з високим вмістом глюкози може підвищити рівень інсуліну, що призводить до високого рівня цукру в крові. Підвищення рівня цукру в крові стимулює виробленнят шкірного сала у вашій шкірі та викликає прищі.

Хоча існують різні продукти з низьким глікемічним індексом, які допомагають знизити рівень цукру в крові, вода також відіграє ключову роль. Епідеміологічні дослідження показують, що менше споживання води збільшує ймовірність гіперглікемії (цукру в крові). Низьке споживання води також пов’язане з гормональним дисбалансом, який призводить до діабету 2 типу.

Достатнє споживання води допомагає в регуляції гормонів, тримаючи секрецію інсуліну під контролем і підтримуючи рівень цукру в крові.

4. Виводить токсини з організму

Ваше тіло — чудово створений і добре спланований механізм. Він має динамічну систему детоксикації, яка включає нирки, печінку, легені та травний тракт. Ці органи допомагають вашому тілу вимивати відходи та токсини, а вода відіграє в цьому центральну роль.

По-перше, вода підтримує здоров’я цих органів і допомагає їм правильно функціонувати. По-друге, він працює як середовище для виведення токсинів з вашого тіла через сечу та піт. І останнє, але не менш важливе: вода запобігає закупорці пор шкіри та запобігає виникненню прищів.

Переваги питної води для шкіри

1. Рівний тон шкіри

Вода допомагає виводити токсини з організму, очищаючи кров. Природно, кровообіг покращується, а шкіра стає здоровішою. Вживання достатньої кількості води щодня зрештою призводить до рівномірного тонусу та гладкості шкіри.

2. Проти старіння

Правильне споживання води підтримує вашу шкіру гідратованою та зволоженою. Звіти показали, що зволожена шкіра має сильну еластичність порівняно зі зневодненою. Якщо вашій шкірі не вистачає води, швидше за все, вона незабаром втратить еластичність. З іншого боку, сильна еластичність збереже вашу шкіру підтягнутою та молодою.

3. Зменшує свербіж

Зневоднена шкіра суха і тьмяна. Від нестачі вологи вона часто лущиться, шкіра починає свербіти. Вживання достатньої кількості води збереже вашу шкіру зволоженою. Це зменшило б сухість, а також свербіж.

4. Підтримує ваш pH-баланс

Звичайний рН-баланс людського тіла становить 7,35-7,45. Зміни балансу pH можуть спровокувати різні ускладнення, включаючи проблеми зі шкірою. Низький або високий рівень pH може спричинити плями на шкірі та зробити вашу шкіру грубою. Питна вода допомагає підтримувати рівень pH у вашому тілі та запобігає виникненню різних шкірних проблем.

5. Запобігає тепловим висипанням

Вода також підтримує температуру вашого тіла. Він зберігає ваше тіло прохолодою в спекотне літо. Вода намагається нейтралізувати температуру тіла через піт. Вживання достатньої кількості води запобіжить висипанням на шкірі.

6. Бореться з набряком

Зневоднення часто призводить до набряклості шкіри. Коли вашій шкірі не вистачає води, вона намагається утримати все, що є, що призводить до набряклості. Зволоження зменшить набряк вашої шкіри та зробить її здоровішою.

Скільки води я повинен пити, щоб очистити прищі?

За словами експертів, рекомендована норма споживання води для чоловіків і жінок різна. Для чоловіків це 3,7 літра на день, а жінкам потрібно випивати до 2,7 літрів води щодня. Але це не означає, що для виконання цієї норми потрібно лише пити воду. Ви також можете вживати соки, напої, фрукти та овочі, багаті водою.

Також зауважте: якщо ви живете в місцевості з надзвичайною спекою або займаєтеся виснажливою фізичною діяльністю, як-от плавання, спорт або заняття в тренажерному залі, які викликають багато поту, вам потрібно ще більше збільшити споживання води.Надмірна гідратація або надмірне споживання води також не менш шкідливі, ніж зневоднення. 


Якщо кількість води перевищує здатність вашої нирки, вона почне тиснути на орган, що призведе до стану, який називається гіпонатріємією.

Висновок

Вода – це диво-напій для вашої шкіри. Він підтримує здоров’я вашої шкіри різними способами. Зволожена шкіра запобігає сухості, прищам і плямам. Зміцнення вашої імунної системи, детоксикація вашого організму та контроль рівня цукру в крові є іншими способами запобігти вашій шкірі від прищів. Регулярно пийте достатню кількість води, щоб отримати всі переваги, які вода може запропонувати вашій шкірі. Але пам’ятайте про споживання води, оскільки надмірне споживання також ризиковано.