Бородавки – Що викликає бородавки на обличчі?

Вас дратують вперті шишки на обличчі? Ці бородавки ніколи не зникають швидко чи навіть легко. Їм потрібен час, щоб зникнути, і це може коливатися від кількох місяців до кількох років.

Незважаючи на те, що бородавки на обличчі не такі шкідливі, вони можуть викликати дискомфорт і біль. Вибір лікування бородавок на обличчі може прискорити процедуру загоєння, і, на щастя, доступно кілька варіантів лікування.

Сьогодні ми проллємо світло на те, що викликає ці бородавки на обличчі і як їх позбутися. Прокрутіть вниз, щоб дізнатися!

Що таке лицьові бородавки?

Бородавки - Що викликає бородавки на обличчі?

Бородавки — це невеликі утворення шкіри на будь-якій частині тіла. Коли на вашому обличчі з’являється цей невеликий, нешкідливий наріст шкіри, він відомий як лицеві бородавки. Бородавки на обличчі мають довгі і вузькі виступи. Вони можуть простягатися приблизно на 1-2 мм від вашої шкіри обличчя. Виглядає як суцільний пухир і, можливо, грубий на дотик.

Бородавки на обличчі можуть бути рожевими, жовтими, коричневими або з відтінком шкіри. Зазвичай вони не утворюються в кластері. Бородавки на обличчі можуть утворюватися на губах, століттях і іноді на щоках. Багато людей відчувають свербіж, біль і подразнення. Ви також можете помітити чорні точки на бородавках. Це кровоносні судини, які можуть призвести до кровотечі.

Бородавки на обличчі, як правило, зникають самі по собі, але це займає від 1 до 5 років. Однак фахівці рекомендують лікувати бородавки на обличчі. Це особливо важливо, коли бородавка велика і виникла в чутливій частині, як-от повіка. Бородавки на обличчі дуже заразні і можуть поширюватися на інші частини тіла.

Що викликає бородавки на обличчі?

Бородавки відрізняються від інших утворень на шкірі тим, що ростуть набагато швидше. Бородавки на обличчі виникають, коли ви заражаєтеся вірусом папіломи людини (ВПЛ). Існує 150 штамів ВПЛ, і близько 10 з них викликають бородавки на обличчі. Штами ВПЛ, які викликають бородавки на обличчі, рідко пов’язані з раком.

Ви можете контактувати з ВПЛ під час виконання найпростішої роботи, наприклад рукостискання або навіть торкання поверхні. Але бородавки на обличчі виникають не у всіх. До таких шкірних захворювань схильні діти і люди з порушеннями імунної системи. Більш уразливими є також люди таких професій, як обробка м’яса та риби.

За словами експертів зі шкіри, вірус бородавок залишається у самому верхньому шарі шкіри. Він може передаватися від людини до людини при прямому дотику, особливо якщо у вас є порізи та рани. Ви також можете отримати його з ванної кімнати або таких зон, як роздягальні. Тому важливо мити руки та тримати нігті в чистоті, щоб уникнути передачі ВПЛ.


Види бородавок на обличчіПлоскі бородавки


Ниткоподібні бородавки


Плоскі бородавки найчастіше з’являються на щоках і лобі. 


Вони крихітні і схожі на маленькі макові зернятка.


Ниткоподібні бородавки відрізняються від інших видів бородавок. 


Вони виглядають як гострі пухирі. 


Вони виникають на ваших очах, носі та губах.


Плоскі бородавки можуть утворювати велике скупчення. 


Вони бувають рожевого, коричневого або жовтуватого кольору.


Ниткоподібні можуть бути тілесного, рожевого або навіть темнішого кольору.


Вони також відомі як юнацькі бородавки, оскільки діти отримують їх частіше, ніж дорослі. 


Це не викликає сильного роздратування .


Якщо ниткоподібні бородавки з’являються на очній складці або будь-якій складці шкіри, ви можете відчувати дискомфорт і біль.

Бородавки - Що викликає бородавки на обличчі?

Як видалити бородавки на обличчі?

Медикаментозне лікування бородавок на обличчі

1. Кріотерапія

Тут у вашу бородавку вводять рідкий азот, щоб заморозити її. Це не одноразова процедура, і, можливо, лікування триватиме від двох до трьох тижнів.

2. Хірургічне видалення

Це основне лікування, яке часто пропонують для ниткоподібних бородавок. Ваш лікар зріже бородавку за допомогою скальпеля.

3. Електрохірургія та кюретаж

У цій процедурі використовується електроприпікання (використання електрики для нагрівання тканини), щоб зішкребти бородавку зі шкіри. Ці дві методики можна використовувати як разом, так і окремо.

4. Кантаридин

Cantharidin — це професійний засіб для видалення бородавок з вашого обличчя. Це хімічна речовина, яка утворює пухир, що покриває бородавки. Ваш лікар нанесе кантаридин або подібну хімічну суміш на вашу бородавку, і як тільки пухир утвориться, він/вона зможе його видалити.

5. Імунотерапія

Коли інші варіанти не працюють, лікарі можуть рекомендувати імунотерапію. Тут можна зробити серію ін’єкцій у бородавку, щоб стимулювати реакцію імунної системи. Також можуть бути призначені місцеві ліки.

Домашні засоби від бородавок на обличчі

1. Екстракт часнику

Екстракт часнику вважається дуже ефективним засобом від бородавок на обличчі. Має противірусні властивості. Екстракт часнику сильний і може трохи спалити шкіру. Ви можете відчути невелике роздратування та свербіж.

Як використовувати:

Візьміть зубчик часнику і розчавіть його. Нанесіть його на верхню частину бородавки. Закрийте бородавку стрічкою або бинтом. Застосовуйте екстракт часнику щодня.

2. Лимонний сік

Лимонний сік містить лимонну кислоту. Це допомагає знищити вірус, що викликає бородавки на обличчі. Згідно з дослідженням лимонний сік і вода виявилися ефективними для видалення плоских бородавок, якщо їх застосовувати більше шести тижнів. Але не наносьте сирий лимонний сік безпосередньо на обличчя, оскільки це може викликати роздратування.

Як використовувати:

Візьміть дві столові ложки лимонного соку і додайте в нього кілька крапель меду. Лимонний сік, розведений водою, буде служити для цієї мети, не викликаючи роздратування. Нанесіть суміш на бородавки.

3. Ананасовий сік

Ананасовий сік містить ферменти, які можуть спалити бородавки. Незважаючи на відсутність наукових доказів лікування ананасовим соком, він допоміг кільком людям позбутися бородавок.

Як використовувати:

Вичавіть ананасовий сік і нанесіть його безпосередньо на бородавку за допомогою ватної кульки. Продовжуйте використовувати його протягом кількох тижнів перед сном.

Що робити після видалення бородавки

 • Мийте область принаймні двічі на день або за вказівками лікаря.
 • Нанесіть ліки або мазь, призначені лікарем.
 • Тримайте область забинтованою, щоб уникнути будь-яких розривів.
 • Не торкайтеся брудними або немитими руками.

Як запобігти бородавкам на обличчі?

 • Чиїсь бородавки не чіпай.
 • Ніколи не діліться своїми особистими речами з тими, хто має бородавки.
 • Спробуйте закрити бородавки пов’язкою.
 • Не кусайте нігті, якщо на пальці є бородавка.
 • Не чешіть і не колупайте бородавки.
 • Якщо на шкірі є поріз або рана, постарайтеся якомога швидше вилікувати її. Відкрита рана може призвести до появи бородавок.

Коли звертатися до лікаря?

Негайно зверніться до лікаря, якщо:

 • Ваші бородавки викликають біль
 • Ви кровоточите або ваші бородавки виділяють рідину
 • Бородавки на обличчі починають поширюватися на інші частини тіла
 • Ваші бородавки повертаються навіть після лікування.

Висновок

Бородавки на обличчі – це нешкідливі утворення на шкірі, які можуть з’явитися в будь-якому віці. Але найчастіше вони зустрічаються у дітей та людей з ослабленим імунітетом. Бородавки на обличчі, як правило, зникають самі по собі, але медичне лікування та домашні засоби можуть дати вам ефективне та швидке одужання.