Прищі – Як лікувати прищі під пахвами?

Вам важко впоратися з хворобливими прищами під пахвами? Як відомо, область пахв відносно тонка і містить багато потових залоз. Можливо, ви помітили, що у вашій пахві теж багато волосяних фолікулів. Завдяки поєднанню великої кількості потових залоз і волосяних фолікулів пахви можуть бути схильні до появи прищів.

Але прищі без причини не бувають. Відомо шість факторів, які сприяють появі прищів під пахвами. Розуміння причин і їх запобігання можуть допомогти вам позбутися проблеми. Давайте обговоримо причини, що провокують прищі під пахвами, і розберемося з доступними для вас варіантами лікування!«Прищі під пахвами виникають через різні причини, такі як дріжджова інфекція, гнійний гідраденіт, фолікуліт тощо. У той час як дріжджова інфекція може статися з кожним, гнійний гідраденіт схильний генетично. 


Протигрибкові креми дуже корисні для лікування прищів під пахвами».

Що таке прищ під пахвою?

Прищі - Як лікувати прищі під пахвами?

Прищі є результатом накопичення бактерій у вашій шкірі. Пори вашої шкіри забиваються через накопичення і утворюють горб навколо нього. Пахви є одними з найбільш часто схильних до прищів ділянок вашого тіла.

Незважаючи на те, що ці прищі зазвичай нешкідливі, вони можуть бути болючими та дратуючими. Ви відчуєте ніжність, свербіж і подразнення шкіри, коли з’являться прищі. У той час як безболісні прищі можуть не потребувати медичної допомоги та часто заживають самі, болючі потребують лікування.

Чому з’являються прищі під пахвами?

Виникнення прищів під пахвами є поширеним явищем. Оскільки пахви на вашому тілі містять велику кількість волосяних фолікулів і потових залоз, вони відчувають тертя та сильну вологу. Природно, область стає схильною до прищів.

Наш головний дерматолог доктор Харіш Кутам каже: «Прищі під пахвами виникають через різні причини, такі як дріжджова інфекція, гнійний гідраденіт, фолікуліт тощо. У той час як дріжджова інфекція може статися з кожним, гнійний гідраденіт схильний генетично. Протигрибкові креми дуже корисні для лікування прищів під пахвами».

1. Фолікуліт

Фолікуліт – це інфекція волосяного фолікула, яка викликає запалення навколо пасма волосся. Ця інфекція утворює навколо пасма червону шишку, наповнену гноєм. Фолікуліт виникає через бактеріальну інфекцію, дріжджову інфекцію або грибкову атаку. Це також може бути спровоковано запальними захворюваннями шкіри або вживанням певних призначених ліків. Зазвичай фолікуліт проходить сам по собі протягом кількох днів. Але великі хворобливі прищі можуть потребувати належного лікування.

Симптоми

 • Шишки
 • Болить шкіра
 • Сверблячий
 • Пухирі
 • Подразнення шкіри

2. Вросле волосся

Якщо ви часто голите пахви, то причиною появи прищів під пахвами може бути вросле волосся. Гоління пахв бритвою збільшує ймовірність появи врослого волосся. Коли пасмо волосся, яке виросло з волосяного фолікула, скручується і знову потрапляє в шкіру, це називається врослим волоссям. Це виглядає як пасмо волосся, затиснуте в шишці. Незважаючи на те, що не всі врослі волосяні фолікули перетворюються на прищі, багато інфікуються та утворюють наповнений гноєм пухир.

Симптоми

 • Запалена шкіра
 • Наповнені гноєм шишки
 • Ніжна шкіра
 • свербіж

3. Контактний дерматит

Контактний дерматит – це стан шкіри, при якому після контакту з алергенами або подразниками на шкірі з’являються висипання та горбки. Шишки будуть свербіти і дуже дратувати. Ви також можете помітити наповнені гноєм пухирі під пахвами.

Прищі під пахвами, пов’язані з контактним дерматитом, виникають, коли пахва контактує з речовинами, на які у вас алергія. Це може бути дезодорант, яким ви користуєтеся, або мило, яким ви приймаєте душ. Миючий засіб, який ви використовуєте для прання свого звичайного одягу, також може бути причиною появи прищів під пахвами.

Симптоми

 • Лущиться шкіра
 • Сильний свербіж
 • Висипання
 • Пухирі
 • Запалення шкіри

4. Гідраденіт гнійний

Гнійний гідраденіт – це шкірне захворювання, яке викликає повторювані утворення під шкірою. Зазвичай це відбувається в таких областях, як пахви та пах. Гнійний гідраденіт також відомий як інверсні вугри. Він має тенденцію розкриватися і витікати рідина з грудок. Ви можете отримати рубці на шкірі через характер розриву.

Симптоми

 • Повторна поява прищів
 • Рубцювання
 • Смердючі виділення

5. Дріжджова інфекція

Вологі ділянки вашого тіла завжди піддаються ризику розвитку дріжджової інфекції. Ваша пахва є однією з таких областей, де шкіра постійно потіє. Це ідеальний дім для грибка Candida. Це викликає сверблячі червоні пустули на пахвах.

Симптоми

 • Червоні шишки
 • Сверблячий
 • Висипання

6. Опік бритвою

Часте гоління пахв бритвою не тільки викликає вростання волосся, але й викликає подразнення шкіри. Пахва має ніжну шкіру, а гоління бритвою робить її грубою. Природно, коли ви рухаєте рукою, тертя між складками шкіри збільшується.

Симптоми

 • Хвора і роздратована шкіра
 • Червоні сверблячі висипання

7. Тертя

Руки – частина вашого тіла, якою найчастіше користуєтеся. Будь то повсякденні справи чи хобі, ви майже завжди розмахуєте руками вперед-назад. Таким чином, шкіра пахв постійно стикається з тертям. Постійне тертя шкіри може викликати роздратування, травму та навіть інфекцію шкіри. Тертя може призвести до запалення шкіри та появи прищів під пахвами. Найбільше потіють пахви. Розвиток вологи також є фактором, що сприяє появі прищів під пахвами.

Симптоми

 • Дискомфорт
 • Почервоніння
 • Пекучий біль
 • Ніжна шкіра

Як можна позбутися прищів під пахвами?

Як правило, прищі не потребують медичної допомоги, оскільки вони, як правило, зникають самі по собі. Але якщо ви кровоточите і прищі завдають нестерпного болю, то медична допомога обов’язкова.

1. Пероральні антибіотики: Ваш лікар порадить вам приймати антибіотики, щоб зменшити кількість прищів. Антибіотики допоможуть вбити бактерії, які викликають прищі. Пероральні антибіотики, такі як цефалексин, доксициклін або еритроміцин, рекомендуються при висипаннях під пахвами.

2. Антибактеріальні миючі засоби: антибактеріальні миючі засоби, такі як хлоргексидину глюконат і бензоїлпероксид, дуже корисні для лікування прищів під пахвами.

3. Антибактеріальні гелі та лосьйони: разом із пероральними ліками лікарі також можуть запропонувати місцевий антибактеріальний гель або лосьйони. Його потрібно наносити на уражену ділянку, поки прищі повністю не заживуть. Відомо, що еритроміцин або кліндаміцин ефективні для лікування інфекцій, спричинених бактеріями, таких як фолікуліт.

4. Виявлення та лікування алергії: у важких випадках контактного дерматиту потрібен патч-тест для визначення алергену. В іншому випадку легкий алергічний контактний дерматит можна вирішити за допомогою антигістамінних препаратів. Це зупинить свербіж і заспокоїть шкіру.

5. Стероїдні креми: місцеві стероїдні креми допоможуть вам зменшити інші симптоми прищів під пахвами, такі як запалення, подразнення тощо.

6. Домашні засоби: використання домашніх засобів, таких як яблучний оцет, застосування меду, куркуми, алое віра та рожевої води, також може допомогти в забезпеченні полегшення.

Поради щодо запобігання появі прищів під пахвами

Прищі - Як лікувати прищі під пахвами?

1. Правильна бритва

Оскільки бритва прокладає шлях до врослого волосся та подразнення шкіри, ви можете перейти до іншого методу видалення волосся, щоб очистити пахви. Якщо вам зручніше користуватися бритвою, ніж іншими способами видалення волосся, переконайтеся, що ваша бритва ретельно очищена та не має іржі. Завжди голіть в одному напрямку. Не використовуйте одноразову бритву більше 5-7 голінь.

2. Почистіть пахву

Це найпростіший спосіб позбутися від прищів. Включіть скрабування пахв у свій звичайний догляд за шкірою. Це видалить надлишки шкірного жиру та заблокує пори шкіри пахв.

3. Уникайте тертя

Постійне тертя може призвести до висипань на шкірі. Тому експерти радять носити вільний одяг, щоб уникнути такого тертя. Також через тісний одяг шкірі важко дихати. Вибирайте бавовняний одяг, оскільки він дозволяє вашій шкірі краще дихати.

4. Гігієна шкіри

Ніколи не залишайте пахви брудними. Прибирайтеся після повернення додому після звичайного робочого дня або кожного разу, коли ви займаєтеся будь-яким типом фізичної активності, наприклад танцями, спортзалом, бігом, плаванням тощо. Підтримуйте елементарну гігієну, наприклад щодня приймайте душ, регулярно змінюйте одяг, прайте звичайний одяг носити тощо

5. Уникайте алергенів

Намагайтеся використовувати натуральні парфуми, щоб уникнути алергічних реакцій. Якщо у вас алергія на певне мило або миючі засоби, уникайте їх використання.

6. Використовуйте продукти, які відповідають вашому типу шкіри

Уникайте покупки безрецептурних продуктів і проконсультуйтеся з лікарем, якщо у вас часто з’являються прищі під пахвами. Вибір продуктів, які будуть ніжними для вашої шкіри та відповідають вашому типу шкіри, допоможе уникнути алергії та забезпечить комфорт.


Чи можна знімати прищі під пахвами?

Вибивати прищі під пахвами – погана ідея. Якщо ви спробуєте вискочити прищ і видавити гній, існує велика ймовірність того, що бактерії проникнуть ще глибше у вашу шкіру. Це погіршить стан шкіри, викликаючи біль і запалення. Вискочити прищ також може призвести до постійного рубця.

Висновок

Прищі під пахвами не є чимось незвичайним, але вони можуть викликати стрес і дискомфорт. Як правило, прищі зникають протягом тижня або двох за умови догляду за собою в домашніх умовах. Але кровотеча та пульсуючий біль є ознаками того, що вам потрібна медична допомога, щоб позбутися цього. Зверніться до свого дільничного лікаря та невідкладно зверніться за медичною допомогою у разі виникнення вищевказаних симптомів. Крім того, перераховані поради щодо профілактики допоможуть вам уникнути проблеми з прищами.